PDA

Zobacz pełną wersję : 4 miesiące( Kilka pytań)



Bismak
20-03-09, 19:57
Otóż sytuacja wygląda tak:
Staż: 4 miesiące
Wiek: 17 lat
Waga: 78 Kg
Wzrost: 176 cm
Wyciskanie na ławce prostej: 90 kg
Intensywność treningu: Bardzo niska

Trening 3x w Tygodniu:
1 Dzień
Klata + Triceps
2 Dzień
+60-100 Brzuszków
Barki + Biceps
3 Dzień
Plecy + Kaptury
+60-100 Brzuszków

Dieta:
Przez pierwsze 2 miesiące była a teraz zaniedbałem.

Oto kilka pytań:
1. Co zmienić ?
2. Zaniedbałem dietę i widzę że to źle skutkuje. Czy dietę da się zastąpić białkiem w porszku?
3. Nigdy nie mam zakwasów na Bicepsie. Czy to źle?
4.Wyczytałem że trzeba zmieniać trening. Jak będę robił to samo tylko zmniejszę ciężar i zwiększę intensywność to będzie to zmiana treningu?
5.Czy jest jakiś suplement który pomoże mi w spaleniu tłuszczu?

klocur
20-03-09, 19:59
2. bialko w proszku to tylko suplement diety
3. jezeli masz efekty w obwodzie i w sile to nie
4. nie
5. zaden suplement nie spali tluszczu, moze tylko pomoc przy odpowiedniej diecie i cwiczeniach aerobowych

michal_f
20-03-09, 20:02
2. Nie da sie ... tylko mozesz ja uzupelnic
3. Nie
4. Jakas zmiana bedzie ale aby miesnie rosly musi byc progres ... lepiej zmien kolejnosc cwiczen ilosc
5. Jest i to duzo ... ale dobra dieta to podstawa... a supl to moze na poczatek clenburexin ... ale jak to sa Twoje poczatki to z dobra dieta spalisz duzo:smile:

Paker666
20-03-09, 20:05
2. Zaniedbałem dietę i widzę że to źle skutkuje. Czy dietę da się zastąpić białkiem w porszku?

nie w zaden sposób diety nie zastąpisz jedzeniem w proszku typu gainer i białko

4.Wyczytałem że trzeba zmieniać trening. Jak będę robił to samo tylko zmniejszę ciężar i zwiększę intensywność to będzie to zmiana treningu?

trening nalezy zmieniac co 1.5-2 miesiecy, a najlepiej jezeli sam wiesz kiedy trening juz przestaje przynosic nalezyte efekty, Zmieniaj cwiczenia, przykladowo zrobisz jakies cwiczenie pod innym kontem i już tym zaskoczysz miesnie..

5.Czy jest jakiś suplement który pomoże mi w spaleniu tłuszczu?

Tak są suplementy ale myśle ze jest on ci nie potrzebny, dorzuc aeroby i popracuj nad dietą

3. Nigdy nie mam zakwasów na Bicepsie. Czy to źle?

Nie

Bismak
20-03-09, 20:12
Jestem raczej masywny. Ćwicząc nie przybrałem na wadze ale zrzuciłem pare kilogramów. Zostało mi jeszcze trochę tłuszczu na brzuchu i pośladkach.
Ale jak się zrobi ciepło to zaczynam biegać intensywnie.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w spalaniu tłuszczu?
Proszę o jakieś sugestię :)

klocur
20-03-09, 20:35
dieta - conajmniej 5 lekkich posilkow dziennie, ograniczaj slodycze i gazowane slodkie napoje itp. rob cwiczenia aerobowe 3-4x na tydzien, najlepiej po treningu
trening oparty na superseriach i seriach laczonych, ja tak zrzucilem ponad 5kg czystego fatu bez ubytku sily. najwazniejsze zeby powoli isc do celu a nie hura ;]

szaleniec
20-03-09, 20:44
Trening 3x w Tygodniu:
1 Dzień
Klata + Triceps
2 Dzień
+60-100 Brzuszków
Barki + Biceps
3 Dzień
Plecy + Kaptury
+60-100 Brzuszków

Ok więc zaczynamy korektę.
W 1 dniu klatka+triceps nie jest najlepszym rozwiązaniem (wiem to z własnego doświadczenia) triceps obok klatki piersiowej jest głównym mięśniem który pracuje przy wyciskaniu na ławeczce i jest wystarczająco obciążany przez te ćwiczenia, zostaw go na inny dzień. Proponuje klatka+biceps (klatka pierwsza zawsze najpierw ćwicz duże grupy mięśniowe).

2 dzień dobrze że nie zapominasz o brzuchu ale proponowałbym inne ćwiczenia na brzuch niż klasyczne brzuszki, które obciążają biedny kręgosłup. Jako, że twoja waga jest dosyć spora jak na 175 cm wzrostu proponuje rozpocząć a6w na brzuch (temat znajdziesz w podwieszonych).
Barki najlepiej połącz odrazu z kapturami oraz plecami w tym samym dniu.

3 dzień proponowałbym triceps + przedramie + nogi

Powodzenia w treningu.

patryk1336
20-03-09, 21:23
szaleniec to wlasnie dlatego powinno sie cwiczyc klatke z tricepsem a nie potem jeszcze raz go cwiczyc logiga jest taka ze jezeli przy klatce dziala triceps to potem jeszcze raz cwiczysz triceps i masz go 2x na tydzien a tak masz raz wycwiczony a dobrze:) ja osobiscie jak robie takie treningi to klatka z tricepsem :) pozdroo

szaleniec
20-03-09, 21:32
mylisz się, triceps jest wystarczająco zmęczony po ćwiczeniu klatki piersiowej aby ćwiczyć go jeszcze indywidualnie. Ćwiczenia są wtedy nie dokładne, ruchy nie są wyprofilowane z jednej prostej przyczny - miesięń jest zmęczony i wymaga regeneracji a te twoje "raz a dobrze" to chyba kpina bo równie dobrze można by było powiedzieć że wogóle nie trzeba tricka trenować bo przecież bierze czynny udział w ćwiczeniu klatki piersiowej - good joke.

pan.wiesiu
20-03-09, 22:54
"bo równie dobrze można by było powiedzieć że wogóle nie trzeba tricka trenować bo przecież bierze czynny udział w ćwiczeniu klatki piersiowej - good joke"

to zalezy jak ta klatke cwiczysz. jezeli robisz co trening wl+rozpietki, to oczywiscie, ze bedziesz musial dodatkowo cwiczyc triceps.
ale
jezeli wyciskasz wasko, robisz pompki na poreczach, wyciskasz hantle (szczegolnie w skosie) i robisz przenosy- to przy umiejetnym polaczeniu tych cwiczen, nie musisz cwiczyc osobno trojglowych.
z doswiadczenia wiem, ze im wiecej izolowanych cw. sie wykonuje, tym mniejsze efekty to przynosi. dlatego przy robieniu masy na samym poczatku wszelkie francuzy i sciagania drazkow mozna sobie darowac.
w splicie lepsze jest polaczenie klatki i trojglowych. a najlepszym przykladem na to jestem ja sam ;)

a wracajac do tematu:
"Co zmienić ?", "Zaniedbałem dietę i widzę że to źle skutkuje. Czy dietę da się zastąpić białkiem w porszku?"
nauczyc sie gotowac

"Nigdy nie mam zakwasów na Bicepsie. Czy to źle?"
to dobrze. sa treningi, ktore "z zalozenia" nie powoduja "zakwasow" np. hst. w ogole kto ci powiedzial, ze to dobrze jak miesnie bola nast. dnia?

"Wyczytałem że trzeba zmieniać trening. Jak będę robił to samo tylko zmniejszę ciężar i zwiększę intensywność to będzie to zmiana treningu?"
po co zmieniac cos co jest dobre? jezeli cwiczysz jakims systemem, a ciegle przynosi ci on efekty - cwiczysz az do stagnacji. wtedy robisz przerwe i zmieniasz plan.

"Czy jest jakiś suplement który pomoże mi w spaleniu tłuszczu?"
sa takie, ale osobom w twoim wieku kategorycznie odradzam. z reszta majac kilkanascie lat w ogole nie potrzebujesz suplementacji (hormony po prostu "buzuja" w organizmie i wystarczy dobrze sie poruszac, a beda dobre efekty).

pozdrawiam;
wiesiek

luo
20-03-09, 23:13
2 Diety niezastapisz suplami, mozesz ja tylko nimi uzupelniac.
3 To ze niemiales zakwasow w bicepsie to nieznaczy ze cos jest nie tak jesli masz przyrosty.
4 Jesli przynosi Ci efekty ten trening co masz to niemusisz go zmieniac, wystarczy ze troche pozmieniasz cwiczenia/serie/powt
5 Sa termogeniki ale one pomoga Ci spalic fat tylko w kilku procentach reszta zalezy od diety i cwiczen. No i przede wszystkim ujemny bilans kaloryczny, najlepiej przeplatany z zerowym i dodatnim, zreszta sam poczytaj:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15865&highlight=profesjonalny+trening+na+rze%BCbe

jazdun
20-03-09, 23:41
mylisz się, triceps jest wystarczająco zmęczony po ćwiczeniu klatki piersiowej aby ćwiczyć go jeszcze indywidualnie. Ćwiczenia są wtedy nie dokładne, ruchy nie są wyprofilowane z jednej prostej przyczny - miesięń jest zmęczony i wymaga regeneracji a te twoje "raz a dobrze" to chyba kpina bo równie dobrze można by było powiedzieć że wogóle nie trzeba tricka trenować bo przecież bierze czynny udział w ćwiczeniu klatki piersiowej - good joke.

Jak dla mnie sporo tutaj racji. Sam to przerabialem. Cwiczac tricepsa z klatka, na poczatku bylo pieknie (wczesniejszy moj plan to kazdy miesien w oddzielnym dniu). Z czasem 5 tygodni po wyciskaniach zaczelem czuc, ze trojglowym juz sie nie chce robic wlasnych cwiczen. Wiec zamienilem tricepsa z bicepsem(ktory byl z plecami). W ten sposob mala odmiana, ktora urozmaicila wciaz dzialajacy plan.
Proponuje wysluchac co podpowiada organizm. Ja jesli jeszcze kiedys bede probowal splita, mozliwe ze znowu zaczne od kombinacji klatka+triceps, zeby pozniej znowu go przemienic.

A co do tego, ze triceps wypada dwa razy w tygodniu jesli oddzielasz go od klatki... lepiej niech se raz popracuje z klatka, raz dostanie wycisk na swoim treningu niz ma sie ruszac raz w tygodniu i byc skatowany na amen. Ale kazdy ma wybor, ktory najlepiej opierac na tym co mowi samopoczucie i lustro :)