PDA

Zobacz pełną wersję : Triceps (zakwasy tylko w jednym)



kubaodd
20-03-09, 19:10
Witam mam taki dziwny problem, a mianowicie po cwiczeniu tricepsa na drugi dzień miałem zakwasy tylko w jednym (prawym). Co mogło byc tym spowodowane? Dodam jeszcze że lewy triceps mam trochę słabszy (mniejszy itp) i robie na tricepsy prostowanie ramion na wyciągu i francuskie wyciskanie (sztangą oburącz). Proszę o porady i z góry dzięki.

mlody1144
20-03-09, 19:13
jak masz slabszy to na pewno i zle tez cwiczysz na niego bo jestes poczatkujacy i bardziej obciazasz ten drogi jak by tak samo byly cwiczone obydwa to i tu i tu byl by zakwas :p

szaleniec
20-03-09, 19:13
żaden problem to nie jest, po prostu z racji tego że jesteś praworęczny automatycznie większy nacisk kładziesz na prace prawej ręki podobnie przy ćwiczeniu bicepsa, staraj się większą uwage poświęcić lewej ręce bo potem możesz mieć braki.. np prawa łapa 40 a lewa 38,5 cm. Często spotykane u praworęcznych. Z czasem dojdziesz do wprawy

kubaodd
20-03-09, 19:26
Wielkie dzięki za odpowiedzi. Będę bardziej zwracał uwagę na technikę i na lewą rękę nie zapominając o prawej :)

jazdun
20-03-09, 19:30
To chyba kazdy ma jedna strone lepsza. Musisz sie skupic, aby lewy pracowal w miare rownomiernie z prawym. Byc moze bierzesz se za duzy ciezar i prawy trichol bierze to na siebie... coz za szlachetna postawa ;)
Ja przy francuskim lezac tez czasem czuje, ze prawa ma wiecej wigoru. Zdarza sie to zwlaszcza gdy nakladam se o te pare deko za wiele.


Mysle, ze inna opcja na ten problem moze byc np. cwiczenie prostowanie reki za glowa jednoracz. Najpierw robisz lewa reka serie, a potem prawa reka. Tym systemem do nastepnego cwiczenia podejdziesz juz z nieco bardziej zmeczonym prawym tricepsem bo mial troche mniej czasu na odpoczynek, czyli nie powinno mu sie tak palic do zabierania pracy lewemu koledze.

szaleniec
20-03-09, 20:34
polecam Ci pompki tyłem na triceps świetne i pomogą Ci równomiernie ćwiczyć i prawy i lewy mięsień. Ćwicz najlepiej 3 serie max. mięśnie po tym palą aż miło :)