PDA

Zobacz pełną wersję : dieta na mase i spalanie tłuszczu



grzeg
20-03-09, 08:22
Witam.
Mam takie pytanko, czy istnieje możliwość tak dobrania diety aby przy treningu masowo siłowym nabierać masę mięśniową i jednocześnie tracić masę tłuszczową?
Ułożyłem sobie dietę, w której zwiększyłem ilość białka, a zmniejszyłem ilość tłuszczu i węglowodanów i tak się zastanawiam czy da mi coś ten styl odżywiania.

wzrost 175 cm, waga 77 kg
białko 2g, węglowodany 2,1g, tłuszcz 1g (na kg ciała),
co daje w sumie kcal 2120

trening wt, czw, sob (HST)
oraz sam brzuch (ABSII) pon, śr, pt

Damian st-ce
20-03-09, 08:39
Teoretycznie istnieje taka możliwość, ale jest to rudne, gdyż musisz perfekcyjnie znać swój organizm. W wyliczeniach które podałeś jest zdecydowanie za mało węgli (nawet do redukcji).

Jolly
20-03-09, 08:53
Grzeg: jest taka możliwość. Białka wystarczy 1-1,2g/kg. Nie ma sensu przyjmować dodatkowych kcal. Węgle 3-4/kg. Tłuszcze ogranicz maksymalnie. Ogólnie do budowy mięśni potrzebne są białka, do pracy węgle(jako glikogen, do pracy mięśni). Zasada jest taka że w każdej diecie jesz odpowiednio białka do masy ciała, redukujesz natomiast z węgli, w zależności od celu. W twoim przypadku redukcja tkanki.

Szybszym rozwiązaniem byłby HIIT

Wiki
20-03-09, 09:49
Nie musisz ograniczac tłuszczu do minimum... Jak jest endo to lepiej zeby ściął węgle, a podniosl ilosc tluszczu. W celu unikniecia zalania sie fatem :).

Jolly
20-03-09, 11:30
Jakim sposobem zaleje się fatem przy ujemnym bilansie kalorycznym?

Wiki
20-03-09, 12:06
Tak czy owak się nie zaleje, ale lepiej niech sobie operuje węglami (wiecej/mniej), a tluszcz niech trzyma na np. 1,5/g masy ciala.]
To było odnośnie endo - że zalewają sie przy duzej ilosci wegli :>

grzeg
20-03-09, 12:16
Hmm walę tą dietę od 3 tygodni i nie odczuwam osłabienia mogącego wynikać z braku glikogenu w mięśniach, ale skoro tak mówicie to zwiększe do 3g i przede wszystkim wegle zlozone. A Damian o co Ci chodziło że jest za mało węgli nawet do redukcji? Białka 1-1,2g? Hmm czytałem gdzieś że 2g to wcale nie jest tak dużo, możesz to jakoś rozwinąć Jolly? I tak jestem endomorfikiem.

Jolly
20-03-09, 12:22
Wiki: tyle że tłuszcze do niczego nie są potrzebne(z wyjątkiem aminokwasów w nasyconych). Co innego węgle i białka. Wracając jeszcze do węgli to nie zaleje się, ponieważ trenując będzie je zużywał na bieżąco.

|Białka 1-1,2g? Hmm czytałem gdzieś że 2g to wcale nie jest tak dużo, możesz to jakoś rozwinąć Jolly? | Czytałeś, bo na większości for internetowych pisze że 2, znalazłem nawet 3 :O. Prawda jest taka że do procesów regeneracyjno-budujących potrzebne jest ok 1-1,2/kg, co za tym idzie nadwyżka to zbędne kcal.

grzeg
20-03-09, 12:32
A mógłbyś Jolly mi jakies sensowne proporcje ustalić białka, węgli i tłuszczu? No i ile kalorii dziennie jeść. Bo co kalkulator to inny wynik. Zależy mi na redukcji tłuszczu, a jakby i troche mięśnia przybyło nie byłoby źle :)

Damian st-ce
20-03-09, 12:37
Napisałeś że zjadasz 2,1 g węgli na KMC. Jeśli chciałbyś budować masę to musisz zjadać około 5 - 6 g węgli na KMC, a jeśli redukcja - tryb "low carb" - powinno się jeść ok 3 g węgli na KMC. Takie wartości są najczęściej spotykane. Ostatnio czytałem Ulitmate Diet 2 i tam koleś twierdzi że na redukcji wystarczy tylko 50g węgli na cały dzień, z tym że później musisz odbudować zapasy glikogenu jedząc przez 24 godziny od 12 - 16 g węgli na KMC ! ! ! Polecam tą książkę :-)

Jolly
20-03-09, 13:58
Grzeg:
Białko: 1,2g\kmc
Węgle: 4-5g\kmc
Tłuszcze: ogranicz do minimum, łyżka stołowa oliwy z oliwek dziennie powinna załatwić sprawę.

Taki zestaw diety pozwoli na jednoczesne budowanie mięśni, oraz da ujemny bilans, co pozwoli na zrzucanie fatu.

//Jolly

Damian st-ce
20-03-09, 15:38
Do diety mógłbyś dodać jakieś aminokwasy i powinno być dobrze.

007
20-03-09, 19:16
Jolly
Białko: 1,2g\kmc --------- te 1,2 to tylko białko zwierzęce czy całkowite spożycie?

Węgle: 4-5g\kmc jakie źródła węgli i jak widzisz rozpiskę w ciągu dnia?

Tłuszcze: ogranicz do minimum, łyżka stołowa oliwy z oliwek dziennie powinna załatwić sprawę. ------ dlaczego tłuszczu jest tak mało i jaką sprawę załatwia ta ilość?

Taki zestaw diety pozwoli na jednoczesne budowanie mięśni, oraz da ujemny bilans, co pozwoli na zrzucanie fatu.
------------------
Jolly co to za metoda? Możesz mi podrzucić materiały do źródła bo jeszcze nie słyszałem o takiej metodzie.

grzeg
20-03-09, 22:08
OK, zobaczymy co z tego wyjdzie dzięki Jolly za pomoc, i Damian poszukam tej ksiazki.
Pozdrawiam

slim shady
20-03-09, 23:34
tutaj masz do sciagniecia http://www.e-kulturystyka.info/downloads.php?do=file&id=36

pan.wiesiu
20-03-09, 23:58
"Ostatnio czytałem Ulitmate Diet 2 i tam koleś twierdzi że na redukcji wystarczy tylko 50g węgli na cały dzień, z tym że później musisz odbudować zapasy glikogenu jedząc przez 24 godziny od 12 - 16 g węgli na KMC ! ! !"
wszystko fajnie, tylko ze niektorzy bardzo zle reaguja na tak drastyczne obnizenie wegli. bylbym b. ostrozny ze stosowaniem takich rodzajow diety, chociaz kto wie... moze poeksperymentuje. jezeli bedziecie obcinac wegle do tak niskiego poziomu robcie to jakos stopniowo, bo szkoda potylicy :smile:
powodzenia

Damian st-ce
22-03-09, 17:20
Masz racje. Autor przestrzega aby wcześniej się do Niej przygotować, stopniowo obniżać węgle. Dla kogoś kto dopiero zaczyna może to być niebezpieczne.

grzeg
23-03-09, 15:56
Przeczytałem to ultimate diet 2 i oczywiście momentalnie sie z tym zajarałem (juz taki jestem) czy ktos z was testował to? Jak tak mógłby opisać swoje przezycia :) planuje zacząć za tydzien w poniedziałek :)

Damian st-ce
23-03-09, 19:25
Jaki jest Twój staż??

grzeg
23-03-09, 20:44
Staż na siłowni? Ćwiczę już ze 3 lata tak na wyrywki, a tak na poważnie (z dietą i regularnie) jakieś 6 misięcy. A czemu pytasz??

Damian st-ce
24-03-09, 16:15
Piszesz że chcesz zacząć ten trening i tą dietę a to jest niezły hardcore. Właśnie dlatego pytam, bo nie wiedziałem czy jesteś początkującym czy nie :-) Powodzenia. Jak już ją będziesz stosował to zdawaj relacje codziennie: jak się czujesz, jak przebiegają treningi, itp. pozdroooo