PDA

Zobacz pełną wersję : Capoeira



shift
18-03-09, 19:43
Słyszeliście kiedyś o Capoeira? i Czy wiecie co to jest? LUdzie którzy pytają co trenuje dziwią się i pytają co to jest......

slim shady
18-03-09, 19:55
wiem co to jest, taniec połączony z walka

shift
18-03-09, 19:58
I nie tylko, to jest również zabawa i śpiew....

Crazy_King
18-03-09, 20:54
Zawsze cape kojarzylem z Eddy'm z Tekkena 3 :P

shift
18-03-09, 21:18
hehe :D na prawde warto spróbować ale nie w grze tylko przyjść na trening :P

3ndriu
18-03-09, 21:50
Dla mnie to bardziej taniec niż sztuka walki. Ładnie to wygląda, latem w moim mieście ta sekcja ma treningi w parku więc patrze sobie na nich, widzę że klimat maja tam przyjazny i raczej nikt z nich nie jest w stanie zrobić komuś krzywdy, a czy by się obronił w sytuacji mu zagrażającej - wątpię...

Jako hobby fajna sprawa, ale jeśli ktoś chce się nauczyć samoobrony raczej się to nie sprawdzi.

shift
18-03-09, 21:58
powiem tak, krzywde można sobie zrobic na treningu, podczas walki w roda( tym kółeczku) co do obrony to zależy od danej osoby jak to wykorzysta lub nie wykorzysta

MhL
18-03-09, 22:08
Znam dobrze kilka osob trenujacych capoire, czy jak to tam sie wymawia.
Znajomy ma miszcza ktoregos juz tam poziomu i mowi, ze lepszej sztuki walki nie zna :/. Przekonywal mie glownie uderzeniami na kostki i w golenie, plynnoscia, i wykorzystaniem sily przeciwnika. Na jego korzysc przemawia takze ze "rozjeb*l" 3 bramkarzy, oni sie pluli.
Do tego trenuje policjantow w samoobronie.
Wg mnie lekki przerost formy nad trescia. Poza tym potrzeba kilka lat treniongow aby byc naprawde dobrym.
Drugi znajomy 25 latek tez trenowal capoire(3-4 lata treningu) , dostal od 17 letniego zapasnika :D

shift
18-03-09, 22:10
zapasy to już inna bajka :P nie ma chyba uniwersalnej sztuki walki

Punisher
18-03-09, 22:52
Gdy słyszę capoiera od razu widzę: http://www.youtube.com/watch?v=7Y-DibwjEn0

shift
18-03-09, 22:59
hehe :D pierwszy raz to widze :P

3271467
18-03-09, 23:43
po capo mozna wymiatac ale trzeba duzo cwiczyc :whistle:
Ci najwyżsi w capo (mestre) to cwicza przewaznie kilka sztuka walki
ale i tak wola cos bardziej kontaktowego bo denerwoja mnie tzw "tance" przejscia itp duzo na cwiczenie tego czasu schodzi
wiec lepiej od razu "z glana i z kolana" bez zadnych wygibasow

Prezydent_1c
19-03-09, 00:19
Lipa... Kolega ćwiczy już jakiś czas (4-5 lat) i średnio sobie radzi w sparingach itp. Oczywiście trener żeby nie było że jakaś patologia tylko b. dobry gościu ich uczy. Ogólnie zajebiście to wygląda jak sobie tańczą ale tylko kopa na głowe umieją sprzedać bo uderzeń rekami jest tam 0 bo na rękach jak on mówi to się chodzi :D Jeśli jesteś z okolic kielc moge Ci dać namiary na klub :)

Boruta
19-03-09, 01:13
Słyszeliście kiedyś o Capoeira? i Czy wiecie co to jest? LUdzie którzy pytają co trenuje dziwią się i pytają co to jest......

Sztuka z Brazylii bardzo taneczna. Tradycja wiąże ją z czarnymi niewolnikami którzy mieli w tańcu ukrywać techniki bojowe, ale do mnie przemawia bardziej teoria z uniwersytetu stanu Bahia wiążąca Capoeirę ze środowiskiem robotników portowych i marynarzy. Zwłaszcza, że w Marsylii istniała bardzo podobna sztuka Jeu Marseillais, powiązana wlaśnie z tymi środowiskami.

kacperek
19-03-09, 23:15
kurde cwiczy 5 lat i sobie srednio radzi capueira czy tam jak sie nazywa fajna sprawa ale chodząc 5 lat na boks łamiesz nosy na kazdym kroku a jak połączsz z siłką to fenomem powstaje wiec niewiem czy sie opłaca do obrony ta capoueira

guildwars
20-03-09, 03:31
kurde cwiczy 5 lat i sobie srednio radzi capueira czy tam jak sie nazywa fajna sprawa ale chodząc 5 lat na boks łamiesz nosy na kazdym kroku a jak połączsz z siłką to fenomem powstaje wiec niewiem czy sie opłaca do obrony ta capoueira

boks z silka w jakim sesie chyba nie trening typowo kulturystyczny ,jak ja slysze to trener jebie za to ze chodza na silke na boksie ale to juz co kraj to obyczaj

kacperek
20-03-09, 06:46
u mnie z siłki kolesie smigają na to i na tamto boks 3 razy w tygodniu siłka 2 i muwią ze gitez jest :)