PDA

Zobacz pełną wersję : siłka, bieganie, pływanie, gra w piłkę, a MASA.



timbo
17-03-09, 11:18
Czy to ma sens? Pływanie dzien po treningu, a regeneracja miesni?

3ndriu
17-03-09, 13:14
Pewnie że ma sens, pływanie w pewien sposób rozciąga mięśnie, poza tym chodzi o przybranie czystej masy mięśniowej, a nie zalać się tłuszczem.

Trening na siłowni i siedzenie w domu pochłaniając wielkie ilości jedzenia i nic poza tym dla mnie to głupota. Mam przykład takiego człowieka w klasie w 2 lata z 55kg wskoczył na prawie 100kg, wygląda jak świnia, żył siłownią i domem, o bieganiu czy basenie nie ma z nim rozmowy, teraz chodzi i biadoli że do serducho boli i nie może się schylić...

Więc lepiej przy nabieraniu masy biegać, pływać niż później być pasibrzuchem. To moje zdanie zapewne niektórzy myślą i robią tak że jak masowanie to masowanie siłownia i pełny talerz nic poza tym.

p_narozny
17-03-09, 13:22
Jesli zapewnisz odpowiednia diete ktora da Ci nadwyzke kaloryczna po bieganiu oraz plywaniu to bez problemu mozesz nabierac mase, pozdrawiam

Micek185
17-03-09, 16:38
Moim zdaniem aeroby to podstawa treningu siłowego bo oprócz masy i siły nabieramy w ten sposób sprawnosci i kondycji tak jak kolega napisał wczesniej bez aerobów siada serducho,płuca i jestemy bardziej podatni na infekcje i zmiane temperatór.Poza tym lepiej nabrac czystej masy bez zbędnego tłuszczu i nie tracic czasu na spalanie go potem.sam robie 3sesje aerobów tygodniowo i to przy treningu masowym i mi to nie przeszkadza bo wiem ze dłuzej bede budował mase ale tą pozytywną czyli suchą.Trenuj dalej,powodzenia!

timbo
17-03-09, 18:00
A co z regeneracją mięśni? w poniedziałek robie klata+biko, a we wtorek przed południem basen...duze partie potrzebują 48-72h regeneracji przeciez.

Micek185
17-03-09, 18:16
podczas aerobów dotlenisz mięsnie rozciagasz sie i ogólnie dbasz o to aby miec jak najlepszą wydolnosc oddechową.Zauważ że trening aerobowy zaleca sie robic zawsze po treningu siłowym a nie przed.

lukasz231
17-03-09, 19:44
W sumie zależy co robisz na tym basenie:) Rekreacyjne pływanie jak najbardziej,ale jak tam będziesz pływał na max możliwości do upadłego to mięśniom odpocząć nie dasz...

timbo
17-03-09, 23:37
na basenie robie tyle na ile kondycja pozwoli ;]

Rafauu
18-03-09, 18:32
od kiedy wrocilem do treningow plywania odnotowuje wieksze przyrosty masy(z jednoczesnym spadkiem tluszczu), lepsze samopoczucie, lepsza kondycj


plywam raz przed treningiem i nie mam imo problemow z ciezaarami(nawet lepiej mi idzie ; <)

pan.wiesiu
18-03-09, 19:36
podczas aerobów dotlenisz mięsnie rozciagasz sie i ogólnie dbasz o to aby miec jak najlepszą wydolnosc oddechową.Zauważ że trening aerobowy zaleca sie robic zawsze po treningu siłowym a nie przed.

ja z kolei preferuje aeroby jako dluzsza rozgrzewke przed treningiem, a plywam po treningu. i na dobre mi wychodzi.
polecam