PDA

Zobacz pełną wersję : Nie na czczo



AKRO
16-03-09, 20:24
Witam, co sie stanie jak nie bede brac supli (krety) na czczo, albo nie bede robil przerw pomiedzy kreta a np. gainerem. Czy mozna tak brac ? bo czasami nie mam czasu wiec szybko wszystko naraz biore.

fallenursus
16-03-09, 20:36
Witam, co sie stanie jak nie bede brac supli (krety) na czczo, albo nie bede robil przerw pomiedzy kreta a np. gainerem. Czy mozna tak brac ? bo czasami nie mam czasu wiec szybko wszystko naraz biore.

a co sie stanie jak wsypiesz krete do gainer'a? zaoszczedzisz mycie kubka i czas tkory zmarnu8jesz na picie= mozesz sobie cos zrobic konkretnego do zszamania;)

zawsze mieszam krete z czyms, to niema zadnego znaczenia

lukasz231
16-03-09, 20:49
Też biorę krete po treningu razem z gainerem. Rano od razu jak sie obudzę i zaraz posiłek mam,więc też bez odstępu. Ważne żebyś nie mieszał z tłuszczami,bo wtedy kreta się gorzej wchłania. A jak z białkiem i węglami to nawet lepiej. Czytałem kilka artów,że białko i węglę powodują wyrzut insuliny pomagający we wchłanianiu kreatyny,ale zdania są jednak podzielone w tym temacie.

kastorius
23-03-09, 17:38
kratyne bierzesz na czczo dlatego, ze warnkuje to dobre wchłanianie. Bardzo dobrym elementem uzupełniającym i wspomagającym wchłanianie kreatyny jest cukier - czyli np. zapijac kreatyne dextrozą powinno zwiekszyc jej przyswajalnosc. W momencie gdy mieszasz ją z posilkami - organizm nie przyswaja tyle, ile w rzeczywistosci powinien. stąd taka zależność

dzbanekzwd
24-03-09, 07:19
a co powiecie o waleniu krety z białkiem ? bo słyszałem że nie można.

Wiki
24-03-09, 07:53
Nie ma przeciwwskazań, po prostu białko opóźni wchłonięcie się kreatyny. Najlepiej brać ją na pusty żołądek, ewentualnie z cukrami prostymi, bo one bardzo szybko się wchłaniają.

kacperek
24-03-09, 08:00
im szybciej zjesz po wzieciu tym wolniej sie wchłóonie a ja biore kredke z wodą z miodem a i sak dobry i szybciutko wchodzi :P