PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia: Domowa vs Profesjonalna. ???



Wilk05
16-03-09, 11:42
Witam .
Pewnie takich tematów już było kilka ale nie moge ich znaleźć tak wiec jeżeli ktoś zna takie wątki to prosze o podanie linków...

Mam teraz taki dylemat co zrobić .
A. Zapisać sie na siłownie koszt ok 60-70m zł/m
B kupić sobie bardziej profesjonalną ławkę do domu i tam kontynuować treningi koszt ok 600 zł
Czy będą różnice w efektach pomiędzy ćwiczeniami na siłowni domowej a profesjonalnej ?

Dodam że ćwicze już ponad dwa lata w siłowni domowej , mam ławkę , gryf , prawie 100 kg obciążenia i hantelki .

Prosił bym tych którzy ćwiczyli w takich i takich warunkach o napisanie swoich spostrzeżeń....

lovelas69
16-03-09, 13:14
Jak ma się siłownie w domu to można wszystko zrobić (ławka, stojaki, drążek, hantle, gryf prosty i łamany i oczywiście odpowiednia ilość obciążenia) nie ma sensu wydawać po 70 zł na karnety, a efekty te same. Jeżeli Ci zależy na masie to tylko wolne ciężary...

Aponax
16-03-09, 17:30
jezeli chodzi o mnie to cały czas trenuje w domowej siłowni , juz pare lat . narazie tylko wyminilem laweczke (spawy pusciły przy 160kg na klatke) .
jeżeli masz :
- ławke
- modlitewnik
- gryfy , prosty łamany
- odpowiednie obciazenie
- wyciag
- hantelki
- stojaki
- drażek (sam sobie mozesz zrobic)
- lawke do brzuszków
- odpowiednia diete , odpowiedni trenning
- oraz jezeli umiesz poprawnie wykonywać cwiczenia
to mozesz smiało cwiczyc w domu , nie musisz zaraz kupowac wszystkiego , stopniowo , obciażenia aby wyszło taniej mozesz dac do wytłoczenia , jezeli zrobisz sobie domowa siłownie to mozesz pozapraszac qmpli i brac od miecha 20-30 zł , i w miare czasu dokupisz reszte . Moze czegos nie napisałem to prosze poprawic pisałem na szybkiego :D

Trother
16-03-09, 18:47
moje początki to domowa siłownia i efekty były zadowalające ale żeby mieć naprawdę dobrą siłownię to trzeba wydać kupę kasy i cierpliwości dlatego teraz ćwiczę na profesjonalnej i moim zdaniem jest lepiej. Jest wystarczająco obciążenia pełno maszyn i ławeczek itp..............a po 2 latach dobrego treningu stosowania suplementów i diety będziesz fajnie wyglądał....

luo
16-03-09, 19:30
Ja juz kolo 2 lat(z przerwami) cwicze na wlasnej silce i nienarzekam tylko brakuje poreczy ale w najblizszym czasie jakas zrobie;). Jesli masujesz to tylko wolne ciezary i bazowe cwiczenia typu mc wyciskania czy przysiady.
Do rzezby uzywa sie wiecej maszyn. Jesli mowisz ze juz masz lawke itp to wedlug mnie niema sensu narazie kupywac karnetu, jesli masz wystarczajaco miejsca kup/zrob jakies stojaki,porecze,drazek i powinno byc ok

lovelas69
17-03-09, 09:02
moje początki to domowa siłownia i efekty były zadowalające ale żeby mieć naprawdę dobrą siłownię to trzeba wydać kupę kasy i cierpliwości dlatego teraz ćwiczę na profesjonalnej i moim zdaniem jest lepiej. Jest wystarczająco obciążenia pełno maszyn i ławeczek itp..............a po 2 latach dobrego treningu stosowania suplementów i diety będziesz fajnie wyglądał....

ja od maszyn trzymam się z daleka wole wolne ciężary... tak jak pisałem wcześniej jak ma się odpowiednią ilość obciążenia i ten sprzęt, który wymieniłem wyżej można zrobić wszystko a przede wszystkim oszczędniej :)

Trother
17-03-09, 15:03
Każdy wie że zaczyna się od wolnych ciężarów lecz po roku ćwiczeń warto używać niektórych maszyn bo pozwalają na lepszą izolację mięśni

lovelas69
17-03-09, 15:53
nie osiągnąłem jeszcze takiej budowy- dla mnie izolację to mogą sobie robić dobre kafary w celu podkreślenia definicji mięśnia... może kiedyś...

Trother
17-03-09, 20:44
maszyny przydają się też do przysiadów wtedy masz pewność że nie przewrócisz się ze sztangą......izolację można stosować juz po ogólnorozwojówce w planie AB także nie tylko dla kafarów........................

lovelas69
17-03-09, 21:03
i tu znowu się z Tobą nie zgodzę... jak najdalej od maszyn przy przysiadach !!!
chce się tak izolować to na fitness chłopaki :)

guildwars
17-03-09, 21:11
maszyny przydają się też do przysiadów wtedy masz pewność że nie przewrócisz się ze sztangą......izolację można stosować juz po ogólnorozwojówce w planie AB także nie tylko dla kafarów........................


jak mozna sie przewrocic ze sztanga :yawn: przeciez nie biega sie z tym zeby sie bylo o co potknac hehe

luo
17-03-09, 21:13
Trother przeczytaj wczesniejszy post lovelas69, jemu niechodzi o to ze sie lepiej robi tylko ze wolne ciezary sa do robienia masy i sily, maszyny do definicji.

"maszyny przydają się też do przysiadów wtedy masz pewność że nie przewrócisz się ze sztangą" hehe az sie usmialem z tego postu. Jak masz problemy z rownowaga to rob jaskolki a nie przysiady...
pozdro

Jolly
17-03-09, 21:26
Ogólnie za 600zł nie kupisz odpowiedniego sprzętu, nie masz co śnić. A jak chcesz profesjonalnie ćwiczyć to różnorodność sprzętu potrzebna. Atutem siłowni jest to że spotykasz wielu ludzi, którzy doradzą, pomogą, pogadają etc, czyli odpowiedni klimat. Do oceny własnej.

//Jolly

guildwars
17-03-09, 21:50
no 600 to troche za malo chociaz zawsze mozesz sobie dokupic z czasem cos na sam poczatek mysle ze starczy, a zanim bedziesz profesjonalista to troche lat minie zreszta nawet miroslaw daszkiewicz ciwiczyl w sowjej piwnicznej silowni i to dosyc dlugo , najwazniejsza motywacja i checi sam luksusowy sprzet ci nie da miesini (ja osobiscie wole hardcore silki ) co za ruznica czy podnosisz chantel w zlomowni czy w fitnes klubie chyba to ze tam mozesz se popatrzec na panie :) ,maszyny to juz bardziej w zaawansowanym stadium kulturystyki jak chcesz wyizolowac .
nie ma to jak prawdziwa zwierzeca zlomownia krzykniesz pierniesz churchniesz plujniesz :)
pzd

Wilk05
18-03-09, 23:13
Po tym co tu przeczytałem zdecyduje sie chyba na zakup nowej ławeczki zrobie tak ponieważ tak naprawę ja nie zamierzam być kulturystą tylko chce być troche przypakowany,w przyszłości zamierzam zostać żołnierzem zawodowy i chce mieć trochę siły w łapie , teraz buduje mase a potem zacznę robić siłe wiec faktycznie wolne ciężary wystarczą . Poza tym karnet miesięczny na siłke która jest nie daleko mnie kosztuje 80 zł wiec jest to troche kasy....

Ponieważ moja siłka mieści się w pokoju (mieszkam w bloku ) liczy sie mały rozmiar sprzętu dlatego myślałem o czymś takim :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=573903988

Co wy na to ?

marbo-sport_pl
19-03-09, 11:42
Polecam Ci:
http://www.allegro.pl/item574649795_marbo_semi_pro_zestaw_10_lawka_reg_s tojaki.html
Zestaw w 100% spawany, nie musisz nic skręcać, nic nie będzie Ci się luzowało na łączeniach śrubowych, dodatkowo wzmacniana ławka i 7% rabatu w zamian za recenzję.
Tu masz recenzje ławki MS-L002:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=17384

W razie pytań pisz śmiało - pomogę :)