PDA

Zobacz pełną wersję : 15 Lata i problem



KingClaws
13-03-09, 20:42
Witam. Czytałem parę poradników na tej stronie jeśli chodzi o wiek w którym można zacząć trenować. Z kolegami zrobiliśmy siłownię w piwnicy ( w sumie mi się przyda bo grubasek ze mnie xD :errf: ) Zdaje mi się że oni zabardzo cisną 75 powtórzeń na ławeczce z ( masa około 45 kg ) oni mówią że jest ok ale ja nie chce przecholować jeżeli 5 razy w tygodniu bendę podnosił po 30 -40 razy tak po 30 - 25 kg to mi to zaszkodzi ?? nie jest to za dużo za mało ?? ogulnie możecie dać jakieś rady na początek ja nie chce przecholować i sobie ciała popsuć pozdrawiam :lol:

pan.wiesiu
13-03-09, 20:51
poczytaj chlopie troche o treningu (seriach, powtorzeniach, ciezarze) i nie zadawaj takich pytan:
"jeżeli 5 razy w tygodniu bendę podnosił po 30 -40 razy tak po 30 - 25 kg to mi to zaszkodzi ??"
bo nie wiem w ogole jak mam to rozumiec i co mam ci doradzic

pozdrawiam;
wiesiek

KingClaws
13-03-09, 20:54
Zaszkodzi w znaczeniu czy nie bendę na strość miał problemów zdrowotnych

pan.wiesiu
13-03-09, 21:12
Zaszkodzi w znaczeniu czy nie bendę na strość miał problemów zdrowotnych

sory, ale nie jestem wrozka... skad niby mam wiedziec?

kto ci w ogole powiedzial, ze dozyjesz starosci?

moze cie na nast. treningu sztanga zmiazdzy ;) a moze... w wieku 70 lat bedziesz konczyl serie martwego ciagu z 200kg...
niewiadomo, zycie jest pelne niespodzianek.

dlatego tez jest zarazem piekne i brutalne.
a z tego powodu, ze jest rowniez brutalne- warto miec mocne plecy
czyli
cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc!

pozdrawiam;
wiesiek

Filip_ek
13-03-09, 21:15
Jak wiesz gdy trenujesz klatke miesień jej powinien mieć od 5 do 6 dni reggenarancji .

Przepalisz sobie miesnie :D xD nie jest to dobre poczytaj równierz o seriach i ilsociach

powtórzeń zacznij od ttreningu domatora jesli jesteś "Grubasek" tak jak napisałe to

ułóz sobie jkąś diete i bedzie ok :D Daj nam ją do sprawdzenie a my to ocenimy (mówie

o dziale DIETA)

magic_key
14-03-09, 08:10
5, 6 dni regeneracji? skad zes to wytrzasnal?

tentyp
14-03-09, 09:37
Po ostrym treningu regeneracja wskazana do 5 dni inne partie można szybciej ... :) a co do głównego wątku to oczywiście tobie jeśli jesteś troche przy kości wskazane jest ćwiczyć i śmiało możesz machać sztangą jedynie warto zakupić pas do martwego ciągu ale wydaje mi się nie będziecie tego z chłopakami robić ...

michal_f
14-03-09, 12:23
nie podnosi sie tak duzo razy ciezaru !!
poczytaj chlopie troche bo smierdzi niewiedza:smile:
lepiej podnosic wieksze ciezary ale np 6-12 razy a nie po 30 razy machac jak debil :smile:

.Smile
14-03-09, 12:37
10-12 resp to absolutny max
wyjątek to rozgrzewka, jakieś 15 powt

Filip_ek
14-03-09, 12:50
5, 6 dni regeneracji? skad zes to wytrzasnal?

stąd

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

nie zeby ci dogryzać ale to wiadomo od dawna :D

xDeee

KingClaws
14-03-09, 20:05
Czyli radzicie robić co 2 - 3 dni 15 - 16 powtórzeń z maksymalnym opciążeniem jakim dam rade ? a pomiędzy np hantelki żeby sie nie przemęczyć tak dobrze rozumiem jeżeli nie porsze poprawić

KingClaws
14-03-09, 20:07
Czyli radzicie 15 - 16 powturzeń z maksymalnym ciężarem jaki dam rade wycisnąć a potem 1 - 2 dni przerwy i przez te 1 -2 dni np tylko chantelki i to tak leciutko dobrze rozumiem ?

michal_f
15-03-09, 11:34
Czyli radzicie 15 - 16 powturzeń z maksymalnym ciężarem jaki dam rade wycisnąć a potem 1 - 2 dni przerwy i przez te 1 -2 dni np tylko chantelki i to tak leciutko dobrze rozumiem ?

nie !!
weź opracuj sobie jakis plan albo skorzystaj juz ze zrobionych a nie kombinuj... masz dobry plan ... zaje*** opracowany a nie cuduj i kumpli tez namow do takiego czegos a nie jakies machanie 30 razy sztanga :smile:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

hans87
15-03-09, 13:00
Ja bym autorowie posta radził najpier troche rowerem pojezdzic i pospacerowac żeby schudnąc. 3 razy w tygodniu mozesz cwiczyc takie podstawowe cwiczenia, odradzam w tym wieku łapac sie za sztange i sie katowac. poczekaj jeszcze 2 lata.

- rób pompki(mozesz sobie kupic takie fajne chwytaki zeby miec wiekszy zakres ruchu).

- brzuszki

- podciąganie na drązku

gdy bedziesz wykonywal systematycznie i sumiennie te cwiczenia to zobaczysz ze tez sie wyrobisz i bedziesz nabieral ksztaltnej sylwetki. Pozniej bedzie Ci za te 2 lata łatwiej rozpoczac przygode z siłownią. Pogadaj o tym z swoimi kumplami z podwórka. Pozdro

Fehu
15-03-09, 13:10
Skoro już "uczepił" się tego ćwiczenia niech to robi z głową
michal_f ja uważam ze powinien zacząć od najprostszego FBW..
Do autora tematu zapoznaj sie z tym tematem http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298 jest tu naprawdę swietny plan dla początkujacego

michal_f
15-03-09, 13:14
Skoro już "uczepił" się tego ćwiczenia niech to robi z głową
michal_f ja uważam ze powinien zacząć od najprostszego FBW..
Do autora tematu zapoznaj sie z tym tematem http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298 jest tu naprawdę swietny plan dla początkujacego

w sumie moze zrobic ten najprostyszy fbw przez jakies 2-3 tyg i pozniej wziasc sie za ten co podalem:smile: