PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący potrzebuje dobrych rad.



LukasL-ca
13-03-09, 20:19
Witam wszystkich forumowiczów!

Mam 17lat , dzisiaj był mój 3 raz na siłowni w całym życiu. Za pierwszym razem zobaczyłem jak siłownia wygląda i poćwiczyłem ale bez "porządku" , następnym razem (wczoraj) Pani z siłowni zrobiła mi instruktarz i powiedziała co i jak i zrobiłem obiegówkę po przyrządach , które na początek mi zaleciła. Dziś zrobiłem to samo , bo ta Pani kazała mi powtórzyć taki trening 6 razy , a potem powiedzieć komuś z szefostwa żeby ułożyli mi jakiś trening. Ale chcę zaczerpnąć informacji , którzy to robią i się na tym znają. Robię 1-2 serie po 20 powtórzeń na różnych przyrządach ( na nogi , plecy , ręce i brzuch - staram się robić partiami ; nogi to tylko nogi , klata to tylko klata itp. , jedynie brzuch robię ja odpoczywam itp. bo podobno ciężko go wyćwiczyć ). Lecz mam problem , jak wracam po siłowni do domu to nie mogę przez kilka dni 1 pompki zrobić bo mnie mocno ręce bolą i w ogóle nie ćwiczę jakoś super mocno, ciężary biorę jedne z najmniejszych , nie wiem czemu taki słaby jestem. Czy to się zmieni ?? I jak będę regularnie ćwiczył to nabiorę mocy i będę miał fajne wypukłości ?? Może macie jakies rady co do ćwiczeń ?? A , zapomniał bym , jak ćwiczę na jakimś przyrządach to nie wiem czemu ale wstrzymuje oddech i większość ćwiczen robię na bezdechu , macie jakąś radę jak to powstrzymać ?? Jakoś odruchowo jak robię coś co wymaga wysiłku to wstrzymuję oddech.


Pozdrawiam!

pan.wiesiu
13-03-09, 20:42
a jadles cos wczesniej, ze taki slaby byles??

poczytaj najpierw podwieszone tematy w dziale dieta. dieta to podstawa.
pozniej przejdz do dzialu trening.
proponuje na poczatek to:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298

powodzenia

pawelek616
13-03-09, 22:07
Poprostu nie przeginaj z ciężarem, dużo i dobrze jedz, rozpisz sobie plan treningowy (ogólnorozwojówka żeby mięśnie się przyzwyczaiły do wysiłku). Przed spaniem sobie walnij z 50 brzuszków i pompek tyle ile dasz rade. Niezniechęcaj się i działaj!!!

kulfon
13-03-09, 23:45
Ale masz tych pytań

-Tak jeśli będziesz ćwiczył to staniesz się silniejszy znaczne zmiany zauważysz dopiero po pół roku, a w sile z tygodnia na tydzień ok 0,5-1kg np. w siadzie czy wyciskaniu.

-rada taka rób rozgrzewka i rozciągaj sie przed i po treningu,oddech jest do wypracowania jak również technika.

-korzystaj z sztangi i sztangielek a nie same maszyny

LukasL-ca
14-03-09, 10:19
Dużo osób pisze o sztandze i różnych ćwiczeniach z nią ale Pani na siłowni mi mówiła i inni też , że na początek sztangi mam nie brać , tylko maszyny. A na razie słaby jestem bo nigdy nie ćwiczyłem siłowo , więc muszę się przyzwyczaić. A ten trening ogólnorozwojówka to co ?? To jest to samo co obiegówka po wszystkich maszynkach ? A i jeszcze jedno , przed spaniem brzuszki mogę zrobić ale jak próbuje robić pompki to nie mogę 1 zrobić tak mnie ręce bolą. Może warto coś zacząć brać na wzrost mięśni , z tego co wiem to kreatyninę dużo osób bierze bo podobno jest bezpieczna i pomaga mięśniom rosnąć ale nie wiem czy mi by pomogła bo ja będę chodził 2 razy w tygodniu na siłkę , w tym tygodniu wyjątkowo 3 razy byłem.

hans87
14-03-09, 10:42
na początek napisz swoj: wiek, wage i wzrost!
1. przez 6 tyg ćwicz trening ogolnorozwojowy (1 ćwiczenie na kazdą partie, ćwiczysz w dniu treningowym wszystkie partie. 3 serie po 12 powt. w kazdym ćwiczeniu, optymalnym ciezarem)

2. Zakwasy bedziesz mial przez jakis czas pozniej miną. Co do siły to ćwicz systematycznie a ona z czasem wzrosnie.

3. O odzywkach naraznie nie ma mowy. Ułoż sobie jakąs podstawową dietę.

4. Poprawny oddech jest bardzo wazny. Narazie musisz o nim myslec. Wyciskasz - wydychasz ; Opuszczasz ciężar - nabierasz powietrza

pozdrawiam

LukasL-ca
14-03-09, 11:19
Mam 17lat , 85kg wagi i 188cm wzrostu. Dzięki za rady , będę próbował się do nich stosować.

pawelek616
14-03-09, 11:20
O suplach nawet nie myśl. Wzięcie teraz kreatyny w Twoim przypadku będzie dużym błędem. Reszta uwag to jak wyżej.

hans87
14-03-09, 11:34
Mam 17lat , 85kg wagi i 188cm wzrostu. Dzięki za rady , będę próbował się do nich stosować.

wage masz ok. oponkę masz ? :)

ps. widzę ze juz sogów nie daja za dobre rady :))

LukasL-ca
14-03-09, 15:42
Co to oponka ?

hans87
14-03-09, 15:55
tłuszcz na brzuchu

niewula
14-03-09, 19:30
no sluchaj masz problem jak przewaznie kazdy poczatkujacy pierwsze razy powinienes sprawdzic sobie ciezary ile mozesz robic na poczatku radzilbym nie robic wycisku ale z takim ciezarem ktorym dajesz rade najlepiej jak bys sie zapytal kogos na silowni jak robic cwiczenia bo przez neta to ciezko zobaczyc jak sie robi a co do wydechu to z czasem jak nabierzesz wprawy to to opanujesz :)

LukasL-ca
14-03-09, 19:45
Mam oponkę ale pracuje nad tym i od dziś ograniczam żarcie i będę jadł "sensownie" , mało pizzy , hamburgerów , chipsów itd. , spróbuje to kompletnie odstawić. Dziś byłem na siłce ale zapomniałem , że do 17 i zdążyłem zrobić jedynie ćwiczenia na plecy , nogi i brzuch. Następnym razem zacznę od rąk i klaty żeby nadgonić ( od następnego tygodnia będę chodził 2 razy/tydz. ; jeszcze 4 razy mi zostały na karnecie i chyba następny kupię na 3razy/tydz. bo 2 to dosyć mało. A co do wykonywania ćwiczeń to Pani z siłowni zrobiła mi instruktarz więc wiem mniej więcej jak się na czym ćwiczy. I mam wychodzić ten karnet który mam ( jeszcze 4 razy ) , a potem mam się zgłosić żeby ktoś ułożył mi indywidualny plan ćwiczeń , mam nadzieje , że wtedy zacznę pracowac ze sztangą i większą ilością przyrządów żeby się wyćwiczyć.

hans87
15-03-09, 09:32
chodź na siłownie 3 razy

LukasL-ca
15-03-09, 20:05
Pochodzę jeszcze te 4 razy (2 razy / tydzień x 2 = w piątki i soboty) , a potem dorzucę 1 raz i będę chodził 3 razy / tydzień.