PDA

Zobacz pełną wersję : 12-10-8-6 trening



Irwusek
12-03-09, 20:25
Witam mam pytanie czy trening 4 x 12-10-8-6 powtórzeniami jest dobry na masę? i oczywiście co serie dołożenie ciężaru.

Pozdrawiam Irwusek

toxic
12-03-09, 20:27
Jest dobry.

hardworkOUT
12-03-09, 20:31
w teorii ;)

Irwusek
12-03-09, 20:31
ćwiczenia jakie wykonuje:

wyciskanie na płaskiej.
wyciskanie na skośnej.
wyciskanie na barki na siedząco.
barki na modlitewniku.
i na koniec francuskie.

i mam do was pytanie o jakie ćwiczenia można by ten plan wzbogacić i czy są one w odpowiedniej kolejności jak na razie?

3ndriu
12-03-09, 20:33
"barki na modlitewniku." Jak to wygląda ? hehehe

Rozpisz cały plan czy to wyżej jest Twoim całym planem ?

Micek185
12-03-09, 20:35
w kazdej książce i gazecie tak jest napisane,w duzym stopniu to zalezy od twoich genów i organizmu.np na mnie najlepiej działa progres 10-8-6-6 wtedy masa idzie mi najszybciej.Kazdy mainny organizm wiec sam wypróbuj który bedzie dla ciebie najlepszym sposobem

Irwusek
12-03-09, 20:35
biceps na modlitewniku sorki :D

właśnie się pytam co można do tego dodać i czy kolejność jest odpowiednia.

wiem ze brakuje ćwiczeń na nogi, plecy?

3ndriu
12-03-09, 20:38
Nie wiem jaki Twój staż, ale poczytaj i wybierz:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Rozpisane jak trzeba, ładnie, pięknie i czytelnie.

hardworkOUT
12-03-09, 20:50
no wlasnie w gazetach tak jest napisane
pokroju kif'a

zamiast sie wychowywac na lokalnej prasie proponuje poczytac poogladac jakies wywiady z trenerami swiatowej slawy, poczytac strony typu t-nation, czy inne 'renomowane'

gwarantuje ze zaden z 'autorytetow' nie wypowie sie przychylnie na chybiony sposob trenowania jednej partii raz w tyg a tym bardziej 12-10-8-6 gdzie wystepuje tyle wyjatkow i skladowych od tej ''zasady''

Irwusek
12-03-09, 20:50
3ndriu wykorzystam twój pierwszy link, dzięki bardzo sog!

Dziękuję również innym za odpowiedz.

Pozdrawiam Irwusek

Cielu7
14-03-09, 11:29
ja tam kieruje sie wypowiedziami Charlesa Glassa i najczęściej są to pow rzędu 6-12 nie wiem dlaczego Hard tam nie lubisz splitu a prawda jest taka ze nie zrobisz formy bez treningu splitowego

hardworkOUT
14-03-09, 14:28
kwestia o jakim splicie mowimy

jak o klasycznym gazetowym kazda partia 1x w tyg to czegos takiego juz nie robie od nawet nie pamietam kiedy. ale od bardzo dawna.
i forma mniej wiecej sie trzyma [z wylaczeniem czasu terazniejszego]

Cielu7
14-03-09, 22:09
Hard interesuje mnie to czemu 1 partia w tyg to dla ciebie źle ???

Irwusek
14-03-09, 22:12
skorzystam z okazji i się spytam z jakimi ciężarami robić te ćwiczenia takimi z którymi mam problemy czy nie?

chodzi o ten temat >> http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298

Pozdrawiam Irwusek

hardworkOUT
14-03-09, 22:24
bo mam porownanie jak sie rosnie na klasycznych splitach a jak na ''reszcie''
i nie mowie na podstawie tylko swojego przypadku

pomijam swoj 'przypadek' co osiagnalem na splicie albo raczej czego nie osiagnalem. zebym nie byl tendencyjny

powiem ci tak:
jak pierwszy raz poszedlem na silownie na ktorej cwicze okolo 6 lat to nie widzialem absolutnie nikogo kto by nie trenowal splitem. zwykle nie bylo tlumu zaledwie kilka osob i po paru treningach znalem na pamiec kto jakie cwiczenia robi w jakiej kolejnosci i ile powt.
powiedzmy po roku te same osoby owszem zanotowaly jakis tam progres silowy i 'sylwetkowy'.
kluczem jest tutaj slowo jakis. bo w rok na innym planie [nie koniecznie fbw] mozna zrobic 5 razy tyle co na splicie. kwestia tego zeby plan byl przemyslany.
noi powoli powoli te kilka osob zaczelo podchodzic do mnie zagadywac nt treningu az zaczely sie prosby o rozpiski , potem podchodzili coraz to nowi zaczynajac rozmowe ''czesc podobno rozpisujesz swietne plany'' itd
noi te osoby staly sie krolikami doswiadczalnymi . obserwowalem sobie jakie robia postepy, wrazie potrzby modyfikowalem plan.
czasami sie tak zaangazowalem w trening jakiegos gostka ze jezli nie bylem czegos pewien dzwonilem do dawnego trenera p. Romaniuka.
noi tak na przestrzeni czasu powiedzmy rok poltorej obserwacji zauwazylem jak wielka roznica jest miedzy gazetowym splitem a innymi planami. niektorzy sie wykruszyli przez ten czas z roznych powodow ale ci co dotrwali to dzisiaj by mnie po rekach calowali w podziece za otwarcie oczu.

czyli swoja niechec do splitow wiaze z jedna banalnie prosta rzecza : z porownaniem.








a dlaczego system 12-10-8-6 i pochodne jest do dupy to juz inna sprawa [to ci raczej kazdy kto dluzej w tym siedzi powie, a przynajmniej powinien]

Cielu7
14-03-09, 22:42
:) ładnie napisałeś ale i tak jestem przy swoim za do zawodów fbw sie nie nadaje :D
w splicie często zmieniany plan kolejność ćw zmiana na inne pomaga ale wielu o tym zapomina i walą tan sam plan przez cały rok a i szczerze mówiąc przeważnie kuleje dieta :)

robiłem Fbw jakis czas temu ale dla mnie za mało mnie męczył i kulały niektóre partie ciężko jest dopasować tak by coś nie kulało i teraz prośba do ciebie podaj plan jakim ty osobiście jedziesz w danej chwili

adonis18
14-03-09, 22:55
siema. ja tylko przy łydkach, kapturach, brzuchu i przedramionach przekraczam 10 powt. jak kto lubi i mu to efekty przynosi to niech i 20 wali repsów. trzeba próbować
elo