PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciskanie leżąc- pytanko



Matełka
12-03-09, 07:19
Witam.
Jak robie WL z 2 sekundowym zatrzymaniem na klatce to gryf mam położyć na klatce żeby mięśnie odpoczęły czy gryf ma tylko dotykać koszulki a ja mam go trzymać??

Jolly
12-03-09, 08:22
Trzymać oczywiście. Cały sęk w tym aby mięśnie były w pracy podczas całego ćwiczenia. Poza tym położenie na klate większego ciężaru może być niebezpieczne. Poczytaj najpierw artykuły dotyczące prawidłowego treningu, co by nie zrobić sobie krzywdy.

hans1237
12-03-09, 08:25
nie zatrzymuj gryfu wcale i nie prostuj rąk w górnej fazie ruchu,ja gryf odbijam do góry juz 3 -4 cm przed mostkiem,w ten oto sposób miesnie sa max wykorzystane

Matełka
12-03-09, 08:38
ćwiczę planem ułożonym przez hardworkOUT`a i w WL jest zatrzymanie na 2s więc się pytam.
A co do czytania to sporo już się dowiedziałem odkąd jestem na forum i raczej krzywdy sobie nie zrobię.

dzięki za pomoc :)

Jolly
12-03-09, 08:40
Zatrzymywać przy mięśniach w pracy można, kłaść na klatę NIE!.

Z tą krzywdą to żartowałem ofc:smile:

//Jolly

patryk1336
12-03-09, 10:51
jak bys polozyl sztange na klatke i sie rozluźnil zeby (odpocząc) to niemasz szans by ją podniesc do gury chyba ze to bedzie ciezar ze 30kg mniejszy niz wyjsciowy na raz ;p

Matełka
12-03-09, 13:24
nie mówię tu o rozluźnieniu tylko o delikatnym oparciu gryfu o klatkę i co za tym idzie chwile odpoczynku.
Ale wszystko jest już jasne, dzięki za pomoc