PDA

Zobacz pełn± wersję : Propozycja na obiad .



bubu_155
10-03-09, 18:09
Mam dla was propozycje na obiad xD

potrzebne skladniki ;]

Sos slodko-kwasny nalepiej z pudliszek (dodac ile sie chce)

Ryz 100g lub makaron

Filet drobiowy



przyzadzenie


wlac do garnka wode wrzucic kostke rosolowa , suszone warzywa garstke mala, 2 pieprze angielskie...wrzucic filet drobiowy (ja wrzucam 2) niech gotuje sie okolo 30 min .... w razie potrzeby dolewac wode i gotowac na wolnym ogniu



wlac do 2 garnka wode , zagotowac, do wrzacej wody wsadzic ryz torebke (100g) gotowac 20 min



przed dogotowaniem wszystkiego , podgrzac sos slodko-kwasny w garnku robota na okolo 3 min ;]


wylozyc ryz na talez, polac sosem , wylozyc filety (jesli sie chce dodac jakoms surowke) i gotowe mozna wciagnac ;]]


czas przygotowania 30 min


smacznego ;]

Rafauu
10-03-09, 18:12
ortografia :) sprobuje :)

bubu_155
10-03-09, 18:13
staralem sie nie popelniac bledow... ale rozczytacie sie.. ;]

007
10-03-09, 18:24
SoK za włożon± pracę ,podobny przepis widziałem na pudełku po ryżu :)

bubu_155
10-03-09, 18:26
po ryzu nie bralem :p wczoraj robilem sobie obiad i taki odzywczy obiadek mi sie wymyslij i ulozyl xD

dzieki za soga ;]

007
10-03-09, 18:54
Z tym ryżem to żarcik xD

Papryka nadziewana ,propozycja na obiad


czerwona papryka 2-3szt - w zależno¶ci ile wyjdzie farszu
pier¶ z kurczaka duża 1szt
jajko 1 szt
szpinak 30-40dkg
ryż ciemny woreczek
czosnek 3 kły
pieprz+sól do smaku

Pier¶,ryż,szpinak ugotować osobno,po czym zmielić pier¶ ze szpinakiem ,dodać ryż,jajko, czosnek i wymieszać.Gotowy farsz włożyć do papryki i wstawić do garnka parowego aby papryka lekko zmiękła. Na koniec kilka kropli cytryny i smacznego :)

bubu_155
10-03-09, 18:58
a co do czosnku xD

kły czy z±bki? xD

Jolly
10-03-09, 19:25
Sogacz za pomysł\sugestie.

//Jolly

woweror
12-03-09, 21:13
szkoda, ze taki posilek to nic wymyslonego przez Ciebie bo to standardowy mix z takim sosem. ale polecam bo dobre;)

bubu_155
12-03-09, 21:55
no ale aby przyprawic piers trzeba cos dodoac prawda?

i niektorzy poczatkujacy nie wiedza co zjesc na obiad w diecie na mase wiec wiesz ... ;)

007
13-03-09, 11:54
Pasta czosnkowa - dodatek do obiadu

składniki:

bułka biała
czosnek
sól
oliwa z oliwek


Namoczyć bułkę w wodzie po czym dokładnie odcisn±ć,wrzucić do blendera ,dodać kilka kłów czosnku,osolić,wlać dwie-trzy łyżki stołowe oliwy z oliwek i wszystko razem dokładnie zmiksować.

zastosowanie-jako dodatek smakowy do ryb,mięsa

W lodówce może leżeć kilka dni ,jak zrobię z jednej bułki to mam do kilku posiłków :)

p_narozny
13-03-09, 12:24
007: niezle..:)

Tak Wam szczerze sie przyznam, w zyciu jak jestem na tym swiecie 25 lat, nie zjadlem gotowanej piersci z kury!:D Zawsze smaze;)

TedRasel
13-03-09, 12:38
znudził się wam smak ryżu to zamiast solić ja wsypuje łyżeczke bulionu ewentualnie przyprawe uniwersaln± z ziołami

Wiki
13-03-09, 21:59
Nie jestem zwolennikiem takich sosów :P. Wole ugotować pier¶ na parze (w parownicy- ekstra sprawa :)), a dodatkiem do tego oliwa z oliwek, ewentualnie nieraz zastepuje ja majonezem.

bubu_155
14-03-09, 00:01
Majonez? Chyba nie powino sie jesc majonezu z tego co slyszalem

Damian st-ce
14-03-09, 22:56
Je¶li nie jeste¶ zawodowym kulturyst± to można ;) Ja też lubię majonez i zawsze go dodaje razem z koncentratem pomidorowym do kuraka i ryżu (makaronu itp).

Wiki
14-03-09, 23:14
Jasne ze nie powinno sie go jesc, ma cukier prosty w sobie i Ľle tluszcze :). Ale raz na jakis czas, raz na miesi±c mozna:)

Biernaczek
14-03-09, 23:18
Pasta czosnkowa - dodatek do obiadu

składniki:

bułka biała
czosnek
sól
oliwa z oliwek


Namoczyć bułkę w wodzie po czym dokładnie odcisn±ć,wrzucić do blendera ,dodać kilka kłów czosnku,osolić,wlać dwie-trzy łyżki stołowe oliwy z oliwek i wszystko razem dokładnie zmiksować.

zastosowanie-jako dodatek smakowy do ryb,mięsa

W lodówce może leżeć kilka dni ,jak zrobię z jednej bułki to mam do kilku posiłków :)

Spróbuje tego wynalazku :) Można tej pasty używać na kanapeczke z wędlink±?

007
15-03-09, 09:07
Jest to Grecki przepis,jak byłem tam na wakacjach to dostałem ten przepis od kucharza.Nie znam Greckiego ale z tego co że¶my się dogadali to wła¶nie ta potrawa nazywa się skordalia ( skordo ) to czosnek:) . Ta pasta nadaje się na kanapeczki i ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni ¶ródziemnomorskiej,na pierwszy rzut oka może wydawać się cienka ale jak poleży w lodówce i czosnek się przegryzie to smak jest odlotowy.

-------------------------------

Jeszcze jeden przepis od tego kucharza :)

dzadzyki -nie wiem jak się pisze ,pisze tak jak się mówi (jest to oryginalny przepis a od niego tworz± sie różne mutacje po fastach :)

składniki:
ogórki zielone
jogurt naturalny(gęsty)
czosnek
sól
oliwa z oliwek


Ogórasa obrać ze skóry i zetrzeć na tarce o ¶rednich oczkach po czym dokładnie odcisn±ć wodę ,dodać rozdrobniony czosnek (na pół kilo ogórków ze 2-3 kły) ,oliwę i soli do smaku. Odstawić do lodówki na kilka godzin aby czosnek się przegryzł i gotowe :)