PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje Pomocy



Suwej93
10-03-09, 17:26
Witam:) Potrzebuje dobrego planu rzeźbiącego.. Zależy mi na czasie.. Potrzebuje zrzucić jak najwięcej tłuszczu w 3.5 miesiąca
mam 97cm w pasie i 104cm w tali, waze 91kg wiec troche sadła jest..mam 15 lat.. mógłby mi ktoś ułożyć dobry plan rzeźbiący? i potrzebowal bym
takze pomocy w sprawie jedzenia.. co mi wolno jeść a co nie.. jakaś dieta czy coś.. na siłownie chodze ponad rok z przerwami ale mam tylko efekty w sile..
od miesiąca biore KARNITIN.. czy jest to dobre ? czy raczej marne? potrzebuje szybkiej pomocy.. :)

bubu_155
10-03-09, 18:11
a ile masz wzrostu?

Suwej93
10-03-09, 18:39
182 cm

bubu_155
10-03-09, 18:47
no kawal byczka z Ciebie ;]]

chlopaki zaraz ci doradza bo ja nie wiem za bardzo ;]

napewno jakies bieganie codziennie po 30 min, plywanie kraulem moze 45min


chlopaki ci doradza

Suwej93
10-03-09, 18:49
no to czekam dalej.. :D własnie potrzebuje jakis plan na siłownie rzeźbiący no i co mam robić poza siłownia .. basen, bieganie rower itp... no i jak z jezdeniem.

bubu_155
10-03-09, 18:55
co do diety ...


pełno tego na forum wystarczy zerknac ;]]

Suwej93
10-03-09, 18:57
ale chce odpowiednią diete do treningu.. i bardzo bym chciał zeby 1 osoba mi to złozyla w jedno.. tzn dieta, trening i aeoroby..

bubu_155
10-03-09, 19:03
co do diety moge podac ci na mase moja ;] jesli chcesz oczywiscie ...

jak cos pisz na gg 716575

Jolly
10-03-09, 19:24
Witam:) Potrzebuje dobrego planu rzeźbiącego.. Zależy mi na czasie.. Potrzebuje zrzucić jak najwięcej tłuszczu w 3.5 miesiąca
mam 97cm w pasie i 104cm w tali, waze 91kg wiec troche sadła jest..mam 15 lat.. mógłby mi ktoś ułożyć dobry plan rzeźbiący? i potrzebowal bym
takze pomocy w sprawie jedzenia.. co mi wolno jeść a co nie.. jakaś dieta czy coś.. na siłownie chodze ponad rok z przerwami ale mam tylko efekty w sile..
od miesiąca biore KARNITIN.. czy jest to dobre ? czy raczej marne? potrzebuje szybkiej pomocy.. :)
Ogólnie redukcja a rzeźba to inna sprawa. Wiele ludzi żyje w przeświadczeniu że rzeźbi się z tłuszczu. Błąd, rzeźba mięśni nie ma nic wspólnego ze spalaniem tłuszczu...
Najlepszym sposobem na zrzucenie tłuszczu jest HIIT. Możesz go łączyć z treningiem siłowym na zasadzie:
Poniedziałek: Siłka
Wtorek: HIIT
Środa: Siłka
Czwartek: HIIT
Piątek: Siłka
Sobota: HIIT.
Co to jest HIIT: Jest to rodzaj biegów interwałowych mający na celu wymuszanie zmiany tętna. 30s truchtu i 10s sprintu = 1 interwał. Na początek polecam zrobić 5 interwałów, jako że jest to bardzo ciężki trening.
Ćwicząc taki systemem uważaj aby nie zrobił się katabolizm(uszkodzenia mięśni). W tym celu należy przed biegiem zjeść lekki posiłek białkowy(nigdy nie biegaj na czczo).
Co Do diety to wiadomo z ujemnym bilansem kalorycznym(ale nie za mocno). Nie wiem co masz w lodówce dlatego nie będę układał. Poczytaj podwieszone tematy, masz tam wszystko na temat diety. Nie bierz na początek żadnych supli-spalaczy. Spróbuj własnymi siłami coś osiągnąć.

//Jolly

Suwej93
10-03-09, 19:36
mam tylko 3.5 miesiaca... potrzebuje cos porządnego.. takie bieganie wątpie zeby mi cos dało.. 5 s truchtu i 10 s sprintu x5.. zalezy mi na czasie.. potrzebuje trening na siłce + biegi, rowerek basen + dieta

ciaastek91
10-03-09, 19:48
no tak, sylwetka na lato musi byc.
sorry za offtop, ale ludzie, dlaczego budzicie sie na wiosne, czy tak ciezko trenowac, nawet lekko, zeby jedynie sie nie zapuscic, ale przez caly rok?
a potem szukaja jakis mega sposobow na szybkie spalanie, glodowki, suple, a to nie jest takie proste.
elo

Suwej93
10-03-09, 19:50
ciaastek91 widze ze masz duzo postow itp.. ja sie nie obudzilem.. poprostu chodzilem na siłownie robiąc plany na siłe.. a teraz chce zrzucic sadło.. widze ze tu długo jesteś.. moze Ty bys mi pomogł?

Jolly
10-03-09, 20:00
HIIT jest najefektywniejszym sposobem na spalanie. Same aeroby za to są dobre, super na wszystko, tylko nie na spalanie tłuszczu. Jak ci mówię że tak jest dobrze to po prostu spróbuj, zamiast kwestionować...

Suwej93
10-03-09, 20:08
sprobowac sprobuje.. :D


ja myslalem o czymś takim:

codzienie Siłownia(plan na rzeźbe) + bieganie + dieta
sobota lub niedziela sauna i basen
pomoze mi to spalic sadło z brzucha?

ciaastek91
10-03-09, 20:10
nie musisz robic planu na rzezbe, mozesz cwiczyc normalnie na mase, ale dieta koniecznie z deficytem kalorii, plus wlasnie aeroby, interwaly basen wszystko ok.
najpierw z mniejsza intensywnoscia, a potem stopniowo zwiekszaj.
do wakacji w sumie jeszcze troche czasu masz, zalezy jeszcze ile kg planujesz zgubic.

Jolly
10-03-09, 20:10
Nie łącz ćwiczeń siłowych z wydolnościowymi.

Lepiej tak:
Pn: Siłka
Wt: HIIT
Śr: Siłka
Czw. HIIT
Pt: Siłka
Sobota: HIIT
Niedziela: Wolne

Do tego dobra dieta, no i samodyscyplina, bo bez tego możesz pomarzyć o sportowej sylwetce.

//Jolly

Suwej93
10-03-09, 20:15
ciaastek91 mi nie o wage chodzi.. ja moge wazyc 100kg nawet ale zebym nie mial takiego sadła.. chce miec brzuch taki równy.. bo jestem gruby ze szok.. no i jeszcze jak bys mogl mi jakąś diete podrzucić?

Jolly. aha.. ale ten HIIT to nie za malo? 5s truchtu i 10s sprintu x 5?

Jolly
10-03-09, 20:32
30s truchtu, 10s sprintu. Nie za mało. Zrób 5-10 interwałów(6-7min) i leżysz!.

Suwej93
10-03-09, 20:35
aha, ok. :D no zobaczymy. :D tylko nie mam za bardzo gdzie tak biegac. :/ teraz jeszcze tylko dieta. ;/ bo plan na mase na siłownie mam.

vegochomik
10-03-09, 20:46
w 3.5 miecha idzie szybko z chudnac zależy tylko to od twojej silnej woli potrzebnej do ciezkiego treningu bieganie rower i siłownia a bedziesz jak atleta rower 25 około godzinki jazdy km bieg przynajmiej 45 minut 4 razy areoby 3 razy siłka

Suwej93
10-03-09, 20:54
rower 25 min? bieg 45 min? podaj mi swoje GG jak bys mogl..

Jolly.. a co jezeli bede łaczyl siłke, bieganie i rower? nic mi to nie da?

Jolly
10-03-09, 21:05
Wystąpi katabolizm, czyli pobieranie energii z tkanki mięśniowej. Takim czymś więcej zrobisz sobie krzywdy niż pożytku.

Suwej93
10-03-09, 21:07
no ale jezeli bede chodzil 3 razy w tygodniu na siłownie.. i przed rozpoczęciem ćwiczen biegał z 15 min to tez taki katabolizm wystąpi?

ciaastek91
10-03-09, 21:15
ciaastek91 mi nie o wage chodzi.. ja moge wazyc 100kg nawet ale zebym nie mial takiego sadła.. chce miec brzuch taki równy.. bo jestem gruby ze szok.. no i jeszcze jak bys mogl mi jakąś diete podrzucić??

dieta w dziale dieta.
a o wage chodzi tak czy tak.
oblicz swoj bodfat i zaloz do jakiego bodyfatu chcesz zjechac i wtedy policzysz ile kg musisz tluszczu zrzucic. potem to racjonalnie rozloz w czasie, zeby nie gubic 10kg w tydzien bo efekt jojo murowany.

patryk1336
10-03-09, 21:15
chlopie wes przeczytaj wszystko co tu napisane od początku. bo to normalnie ja niewiem jak dla konia tłumaczyc a chyba szybciej kon by zrozumial wszystko Ci dokladnie napisali a Ty dalej swoje

silownia 3 razy w tygodniu mozesz nawet na 4 razy w tygodniu 2 x kazda partia.

ps mowisz ze niewiesz gdzie biegac? chlopie adidaski na nogi i esaaa gdzie bys nie mieszkal nawet do okola blokuw :) wszystko da sie zrobic tylko trzeba chciec ja sam osobiscie teraz zzucam wage mam podobna wage do Ciebie tylko troche mniej w pasie i robie A6W i do tego silownia i bieganie a jak zla pogoda to rowerek 30-45 min i wszystko niewime nad czym tu głuwkowac.

Dieta? wazne bys niezarł ziemniakow obiad gdzie masz powiedzmy kurczaka(tanie zarcie) to nie z ziemniakami tylko ryz makaron o 18 ostatni posilek i jedziesz z tematem. Niema bata by z wagi niezchodzic to by bylo chyba na tyle

przeczytaj wszystko od pierwszej strony i napewno zrozumiesz co Ci Chłopaki chcią przekazac :))

pozdro i wytrwałosci zycze

Suwej93
10-03-09, 21:22
moze i ciężko kapuje. :D ale sie nie orientuje w sprawach chudniecia itp.. diet tam jest duzo w dziale dieta.. wiec z ktorej najlepiej skorzystac?

patryk1336
10-03-09, 21:29
zerknij na to !! Tzn przeczytaj ze 2 razy :D bo wolno kapujesz :)) bez obrazy:D hehe

http://e-kulturystyka.info./showthread.php?t=11083

i tym sie kieroj wystarczy bys wiedzial co mozesz a czego nie. ze zadnych slodyczy ani tym podobnych niejesz to chyba wiesz :) i to chyba tyle na temat diety trening i aeroby juz chyba zrozumiales to tylko ta dieta i gitara:) pozdroo

Suwej93
10-03-09, 21:49
I posiłek (7:00)platki owsiane z mielkiem
II posilek w szkole : 9:40 3 kanapki z chelbem razowym ;]
III posilek 12:30 2 bulki grahamki 400g jagurtu
IV posilek 15:00 200g ryby (makrela lub tunczyk)
V posilek przed treningiem 100g ryzu
VI po treningu 20:00 banan , jakis owoc ogolnie ;]
i przed snem zjedz np serek wiejski ;]


taka dieta moze byc? ;>

Micek185
10-03-09, 21:55
po pierwsze jesli chcesz spalic tłuszcz to nie 3 treningi aerobowe a 5 najlepiej zaczynaj od 30min i co tydz zwiekszaj o 5min az dojdziesz do ok 55-60min.po drugie trening interwałowy nie jest dla takich osób jak ty(bez urazy)najpierw poćwicz normalną jazde na rozerku lub pływanie bo bieg za bardzo obciaza stawy i kręgosłup przy takiej wadze.a jak juz bedziesz miał troche podbudowaną formę to zacznij interwały (pewnie po jakis 3-4tyg).polecam rowerek stacjonarny.

Ćwicząc taki systemem uważaj aby nie zrobił się katabolizm(uszkodzenia mięśni). od kiedy to cos takiego "robi"sie od interwałów?

W tym celu należy przed biegiem zjeść lekki posiłek białkowy(nigdy nie biegaj na czczo). Chyba węglowodany zeby mial siłe a białko po treningu zeby odbudował miesnie.


co do diety unikaj tłuczczy zwierzecych,smażonych potraw,fastfoodów i tego typu zarcia.ostatni posiłek jedz 4 godz przed snem najleppiej jakies wolnostrawne białko,duzo owoców i wazyw ale bez przesady bo tam tez jest duzo fruktozy(cukru).jak masz jeszce pytania to pisz

Suwej93
10-03-09, 22:14
Micek daj GG. :D bo widze ze rozeznany jesteś. :D

Micek185
10-03-09, 22:42
13126974 mam nadzieje ze to nie jest jakis głupi zart ale daje gg pisz jak masz jakies pytania

Jolly
11-03-09, 07:04
Ćwicząc taki systemem uważaj aby nie zrobił się katabolizm(uszkodzenia mięśni). od kiedy to cos takiego "robi"sie od interwałów?

W tym celu należy przed biegiem zjeść lekki posiłek białkowy(nigdy nie biegaj na czczo). Chyba węglowodany zeby mial siłe a białko po treningu zeby odbudował miesnie.
1.) Katabolizm może zrobić się zawsze, kwestia uniknięcia to odpowiednie przygotowanie.
2.) Białko. Przed każdym treningiem wydolnościowym powinno się brać białko, między innymi w celu zapobiegania katabolizmom...

//Jolly