PDA

Zobacz pełną wersję : Trening ponad norme?



bhhp
08-03-09, 21:14
Witam. Kupiłem troche kreatyny, dostałem razem z nią plan treningowy. Z niego wynika że 3 dni w tygodniu są wolne. Czy nie zaszkodzi jak będe ćwiczył 7 dni w tygodniu ? Bo mam do tego wystarczająco czasu oraz zapału, i chciałbym ćwiczyć w każdej wolnej chwili, przez 7 dni w tygodniu. Czy nie zaszkodzi jak będe walił "ile wlezie" oczywiście bez przemęczania (zbytniego).

Fehu
08-03-09, 21:16
Nie głupi pomyśl, mięsnie nie rosna podczas treningu!

regan14
08-03-09, 21:25
trening 3 razy w tygodniu i reszta wolne
miesnie musza odpoczywac i budowac sie przy dobrej diecie

kulfon
08-03-09, 21:44
Można 7 razy w tygodniu ale trzeba być rambo, wszyscy inni trenują 3-4 na cyklu masowym jak chcesz codziennie to możesz brzuch weź np 6 Weidera

Wiki
08-03-09, 23:21
Można trenować 7razy w tygodniu, ale codziennie inna partia mięsniowa. 1partia/na tydzien.

luo
08-03-09, 23:28
Niemozna cwiczyc 7 razy w tyg... Trening tylko stumuluje miesnie do wzrostu a nie powieksza miesnie. Rosna one podczas regeneracji do 48h po treningu. Na poczatek poczytam o diecie potem dobiez plan pomocny bedzie post http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506 wszystko jest dla ludzi ale z umiarem;)
pozdrowka

hans1237
09-03-09, 14:25
ty a 8 razy nie chczesz???

Jolly
09-03-09, 14:30
Możesz ćwiczyć codziennie, z tym że nie możesz jednej partii non stop, bo nie będzie czasu na regeneracje. Z Reszta, niedziele polecam jako dzień całkowitej regeneracji...

Budrys
09-03-09, 15:16
Problem byłby nie tylko taki że 7 dni w tygodniu treningów=brak koniecznej regeneracji mięśni, ale też taki że możesz za bardzo wyeksploatować stawy, czy ścięgna, a to już jest równe kontuzji, zwłaszcza że jak mówisz to twój kompletny początek na siłowni...

michal_f
09-03-09, 15:52
miesnie rosna jak odpoczywaja a nie jak je trenujesz ... trening to tylko bodziec do wzrostu a dieta i regeneracja przyczynia sie do ich wzrostu najbardziej:smile::smile:

007
09-03-09, 16:01
Ja bym leciał 2 razy dziennie jak Pudzian :] A w niedziele jakiś maratonik ze wsi do miasta po wodę :)

jazdun
09-03-09, 19:23
Daje Ci do 14 dni tym systemem abys stwierdzil, ze silownia to jednak za ciezkie hobby, o ile Twoj zapal nie doprowadzi do jakiejs kontuzji wczesniej.

hans87
10-03-09, 00:29
heh pytanie bardzo kontrowersyjne. Ja tez jestem zdania jak kolega wyzej. Jak będziesz cwiczyl codznnie to mozesz zlapac kontuzję a jesli nie to prawdopodobnie szybko Ci siłownia się zbrzydzi bo bedziesz czul sie przemęczony itp :)

hans1237
10-03-09, 07:11
dokładnie padniesz jak mucha twój organizm szybko zacznie sie bronic przed takim wysiłkiem

guildwars
10-03-09, 10:38
zalezy od twojej regeneracji ja ciwicze 5 razy w tygodniu po 2 razy czyli 10 treningow nieraz cos w sobote ,czyli okolo 11 bez odrzywek i sa :twisted:(rano silka wieczorami sporty walk) a miesinie rosna podczas snu ,chyba w nocy nie bedziesz ciwiczyl i caly dzien od rana do nocy hehe ,jak wieksze ciezary to wieksza przerwa wiadomo , teoria to nie praktyka musisz poznac swoj organizm przemiane materii poprostu i wyczuc to ile mozesz ciwiczyc ,po czasie i tak regeneracja sie poprawi (chyba ze masz powyzej 40 lat), a bez czucia zmeczenia i bolu miesini to panienki moga ciwiczyc :lol: hans87 co znaczy przemeczony ? bruce lee ciwiczyl po 10 godzin dziennie codziennie ,jak bys robil np serie 170-190 na klatke to owszem wiecej czasu na regeneracje

hans87
10-03-09, 12:35
przemęczony = przetrenowany. W dniu bedzie chodził jak zombii, nie mając na nic chęci. Wielu takich było co miało zapał jak cholera i cwiczyli bardz duzo. Zapału starczyło na miesiąc i rzucali ten sport. Fakt, ze kolega moze cwiczyc sobie 6 razy w tyg. ale musiałby chyba miec super diete i bardzo dobrej jakosci odzywki. Guildwars.. wierzysz ze taki z niego profesjonalista jest ? bo ja nie sądze.

patryk1336
10-03-09, 21:06
a ja proponuje klate biceps 7 rrazy w tygodniu :D no 6 na 7 zrobic tricepsa ;) oczywiscie niebiez tego do serca:D pozdroo