PDA

Zobacz pełną wersję : a6w



oczopek
06-03-09, 23:19
witam. mam 2 pytania

ile powtórzeń zrobić w ćwiczeniu szóstym w "rowerku"? tylko raz przerzucić nogami czy jak?

i czy pomiędzy seriami robić przerwy? jak tak to jakie?

ps. witam wszystkich, to mój pierwszy post. Jestem kompletnie zielony i zaczynam dopiero przygode z mięśniami :P

3ndriu
06-03-09, 23:27
W przerwie odwracasz się na brzuch podpierasz się łapami rozciągasz brzuch odwracasz się i jedziesz dalej.

Pierwszego pytanie nie rozumiem, szóste ćwiczenie to podniesienie obu nóg i barków, pewnie chodzi Ci o ćwiczenie nr. 5 skoro piszesz "rowerek" - robisz tyle powtórzeń na stronę ile trzeba np. w dniu 1 robisz 6 powtórzeń na stronę czyli razem wychodzi Ci 12 (prawa + lewa)

oczopek
06-03-09, 23:35
tak chodziło mi o 5 :)
no i pytam o to czy w trakcie jednego powtórzenia raz obrócić nogami?

tm7
07-03-09, 00:35
dziwnie pytanie trochę ułożyłeś

chodzi ci chyba o to co oznacza jedno powtórzenie ---> podniesienie lewej i prawej nogi to jest jedno powtórzenie, nie liczymy każdej nogi z osobna w tym ćwiczeniu

luo
07-03-09, 13:02
hmm dziwne na wiekszosci forow pisze ze w cwiczeniu 1/3/5 jako jedno powtorzenie liczy sie jedno ugiecie nogi czyli dwa wymachy to 2 powtorzenia, jesli bysmy tak robili to niejest mozliwe zrobienie calego treningu w ostatnich dniach szybciej niz w 30 minut a trening przedluzajacy sie ponad 25 minut jest juz niebezpieczny i kontuzjogenny... otoz 3 serie po 24 powt z zatrzymaniem 3s na kazda noge wyniesie kolo 35 minut nieliczac czasu miedzy seriemi na rozciagniecie miesni brzucha i karku

luo
07-03-09, 13:05
ja zawsze rowerek robie z zatrzymaniem na 3 sekundy przy uniesieniu nogi i licze jedno uniesienie nogi jako jedno powtorzenie, jesli robisz tzw "szybki rowerek" czyli bez fazy zatrzymania w pelnym napieciu to uniesienie prawej i lewej nogi to jest jedno powtorzenie

tm7
07-03-09, 13:11
tylko w ćwiczeniu 5 czyli rowerku jedno powtórzenie oznacza wykonanie ruchu 2 nogami i nie ma tam zatrzymania na 3 sekundy, gdyby tak było to to ćwiczenie było by identyczne z pierwszym

luo
07-03-09, 14:05
Identyczne z trzecim;) przy rowerku masz rece na karku

Jolly
07-03-09, 14:26
Jedno powtórzenie to obie nogi. Podciągasz jedną, trzymasz 3 sec., potem następną i to jest jedno powtórzenie. Musisz zrobić 6. Może to wydawać się ciężkie, ale a6w słynie właśnie z tego ze jest ciężkie do wykonania.

//Jolly

tm7
07-03-09, 15:03
Identyczne z trzecim;) przy rowerku masz rece na karku
z trzecim :)

Jolly, nie trzyma się 3 sek nogi przy rowerku

Jolly
07-03-09, 15:11
tm7: Trzyma trzyma.

a6w Tutorial (http://www.youtube.com/watch?v=nRjEKVKACWM)
Polecam.

tm7
07-03-09, 15:26
heh nie widziałem tego, chłop tam nie mówi że po podniesieniu nogi trzymamy 3 sekundy, w przeciwieństwie do poprzednich ćwiczeń
nie znam osoby która by przy rowerku/nożycach w a6w trzymała 3 sekundy nogę w górze bo to zamienia się praktycznie już w inne ćwiczenie

Jolly
07-03-09, 15:37
Nie mówi, ale trzyma, poza tym mówi aby utrzymać napięcie brzucha, a chyba nie będziesz go utrzymywał przez 0,3s? :). Ja jak robiłem to trzymałem 3s...

//Jolly

tm7
07-03-09, 15:49
A jak robisz zwykłe brzuszki to utrzymujesz napięcie... ??
nie trzyma się wtedy 3 sekund a napięcie także występuje, wiadomo że zależy kto jaką ma technikę, bo niektórym się wydaje że ćwiczą brzuch a tak naprawdę bardziej spinają plecy i szyję niż mięśnie brzucha

Jolly
07-03-09, 16:42
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek.
Jak widzisz o to właśnie rozchodzi się całe ćwiczenie. Ty nie widziałeś nikogo kto by zatrzymywał nogi na 3s, a ja widziałem dużo ludzi którzy po wykonaniu powtórzenia kładą nogi na podłodze. (ultra fail).

Swoją drogą, jak nie utrzymujesz nóg 3s to jak wykonujesz ćwiczenie?. Machasz nogami?

//Jolly

tm7
07-03-09, 16:44
Tak jak tam jest tylko bez zatrzymania na 3 sekundy.

Jolly
07-03-09, 16:47
To na ile? :smile:. 1,5s, a 3s to wciąż takie same ćwiczenie z lepszym efektem w drugim przypadku.

//Jolly

tm7
07-03-09, 16:54
Chłopie no robię normalny rowerek czy jak to się tam zwie z zatrzymaniem na ułamki sekundy, widziałem też dużo filmików gdzie nie było tego zatrzymania na 3 sekundy, szczerze to pierwszy raz taki widzę na oczy gdzie ono jest.
Jak robisz z zatrzymaniem i masz super efekty to rób tak dalej :) nie widzę przeszkód hehe

Jolly
07-03-09, 17:10
I Vice versa ;)

Pozdro //Jolly

luo
08-03-09, 21:01
pewnie masz racje ale tak jak zawsze ile ludzi tyle teorii;)
sog leci
pozdrowka

luo
08-03-09, 21:10
tm7- mowisz o fazie zatrzymania, poczytalem troche A6W ostatnio i teraz jestem pewien ze nietrzeba robic fazy zatrzymania. Niektorzy robia z faza zatrzymania (ja do niedawna rozniez;] hehe) wystarczy jak zrobisz powoli rowerek czyli pelne powtorzenie(wymach lewa i prawa noga) i skoncentrujesz sie na napieciu brzucha efekt bedzie idetyczny, uwiez mi;) a w rowerku miesnie i tak sa caly czas napiete z uwagi na uniesiony kark. W piewrszej definicji A6W wyraznie pisze zeby wszystkie cwiczenia wykonywac powoli i ze w cw 5 czyli w rowerku nierobic zatrzymania

tm7
15-03-09, 08:59
przecież o tym pisałem cały czas ;)

luo
15-03-09, 13:55
hehe zle napisalem w poscie;) niechodzilo mi o Ciebie tylko o Jolly, sory
pozdrowka

oczopek
04-04-09, 21:42
nie mam pojęcia co źle robie... teraz jestem na etapie 3x12. dzienny trening powinien zajmować 14 minut, nie wliczając przerw, licząc ze robie każde spiecie 3 sekundy. natomiast ja robie spiecia po około 2 sekundy i zajmuje mi 17 minut bez przerw.

co moge źle robić?

luo
04-04-09, 21:54
Pewnie wszystko robisz dobrze. Ja jak byłem na tym etapie to tez mi schodziło kolo 15 minut. Jak bedziesz robić po 18-20 powt to zacznij szybciej opuszczać i podnosić nogi w powtórzeniach. Oczywiście niechodzi mi o faze zatrzymania bo cały czas musi trwać 3s, tylko o ruch kiedy opuszczasz i podnosisz nogi. Dzieki temu bedziesz sie wyrabiać w niecałe 30 minut z treningiem jak bedziesz w końcowej fazie a6w. Narazie rób wszystko powoli tak jak na początku

Jolly
05-04-09, 16:58
Luo: Jak 1,2,3,4 i 6 będziesz robił solidnie i dobrze, a rowerek źle to i tak będzie efekt, więc to nie jest dla mnie argumentem :smile:

//Jolly

luo
05-04-09, 21:34
Jolly, może źle to ująłem;) Chodziło mi o to że jak się robi wszystko powoli i na każde powt razem z fazą zatrzymania przeznacza 4-5 sekund to pod koniec cyklu wychodzi trening sporo ponad 30minut. Taki długi wysiłek nie jest zalecany. Więc należy skracać czas wykonywania ruchów aby trening trwał w granicach 25-30 minut.
Jak dokładnie bedziesz robił chociaż 1,2,3,4 cwiczenie to też i tak napewno bedzie dość dobry efekt:)

feelthekick
06-04-09, 21:02
ja sie wkurzam ostro bo robie juz a6w drugi raz, tzn. kiedys tam dawno robilem. Problem polega na tym, ze misnie sa widoczne tylko przy napinaniu, a normalnie nie.

Jestem b.szczuply wiec nie wiem w czym problem.
Wczesniej robiac a6w ograniczylem slodycze do 0, teraz podjadam czasami troche.

problem tego typu, ze przybrac na wadze nie moge prawei wcale, a i rzezba brzucha tez widocznie nie jest mi pisana.

pozdro

Jolly
06-04-09, 21:03
Z tego co mi wiadomo to mięśnie są widoczne właśnie przy napinaniu :P

//Jolly

luo
06-04-09, 23:05
Pewnie masz za dużo tłuszczyku na brzuchu. Więcej aerobów, ujemny bilans kaloryczny. Regularnie ćwicz brzuch i powinno być ok