PDA

Zobacz pełną wersję : na czym ćwiczyć na siłowni??



wspinaczkowa
05-03-09, 12:45
hey, moje pytanie dotyczy przyrządów, na jakich powinnam ćwiczyć, żeby schudnąć, jest mi to dosyć potrzebne, nie mam nadwagi, ale po prostu muszę do pewnych celów, powiedzmy naukowych;)
nie jem słodyczy, żadnych fast- foodów, tłustych rzeczy, no wiadomo, zdrowo się odżywiam.
chodzę już na siłownię od tamtego roku, ale w sumie nie wiem dokładnie co i jak. Chciałabym wzmocnić plecy i ręce, ale nie w ten sposób, żeby mieć takie umięśnione i duże, wyszczuplić uda, łydki i zmniejszyć brzuch, talie.

mam jeszcze takie pytanie, zwiększyła mi się waga, może to być spowodowane przyrostem mięśni? i czy jak będę więcej ćwiczyła, to będę tyła paradoksalnie?????

Micek185
05-03-09, 19:47
Chciałabym wzmocnić plecy-jestes dziewczyną więc martwy ciąg odpada ale mozesz robic skłony na ławce rzymskiej lub poprostu podciagac sie na drążku nachwytem(pewnie nie dasz rady wiec skorzystaj z pomocy partnera)

wyszczuplić uda, łydki i zmniejszyć brzuch, talie.do tego najbardziej nadaje sie bierznia,brzuszki na skosie,rowerek nie tylko stacjonarny,co do ud to mozesz robic wykroki z hantelkami w dłoniach (to cwiczenie jest tez dobre na podkreslenie linii posladków,na czym pewnie ci też zależy.


mam jeszcze takie pytanie, zwiększyła mi się waga, może to być spowodowane przyrostem mięśni?
i czy jak będę więcej ćwiczyła, to będę tyła paradoksalnie?????
Od ćwiczen nie bedziesz tyła tylko gubiła tłuszcz,a ta nadwyżka to czyste mieśnie które zbudowałas na wczesniejszych treningach.Jesli masz jeszcze jakies pytania chętnie odpowiem,nie często spotykamy tu dziewczyny:D

Biernaczek
05-03-09, 20:54
Proponuję po prostu zapisać się na aerobik, plus rowerek, basen.

tom
06-03-09, 09:13
j/w + poczytać o odżywianiu

jesli zwiekszyla sie Twoja waga to raczej niestety wina złego sposobu odzywiania ...

kobiety/dziewczyny mają spore problemy z nabieraniem masy mięśniowej, a jesli dodatkowo trenujesz typowo wytrzymałościowo to raczej mało prawdopodobne aby wzrost masy mięśniowej był odczuwalny...

wspinaczkowa
06-03-09, 10:42
dziękuję za odpowiedzi, aerobic to nie dla mnie, nie lubię jak wszyscy robią to samo, wolę sama. Wstyd się przyznać, ale pływać nie umiem. Na pewno zostanę przy siłowni.
Jak już pisałam odżywiam się zdrowo, nie mam specjalnej diety, ale wiadomo, dziewczyny już takie są, że szukają całe życie jakiejś diety cud. Ja w to nie wierzę, ale się ograniczam i patrzę na to, co jem;)
Powiem Wam, że kiedyś biegałam, ale przez to mam teraz łydki jak ...ech...Nie wiem, może za mało się rozgrzewałam, czy coś. Mój bieg chyba polegał na tym, że biegłam, jakby gonił mnie wielki rotweiler.
Mam duowheel, też daje fajny efekt.
Mam jeszcze jedno pytanie....Jeśli schudnę przy tej siłowni, to chyba nie znikną te efekty które już osiągnęłam? W sumie jeśli się ćwiczy to nie powinno się tak zrobić.
aaaa podciągam się na drążku też:) ale nie wyglądam jak kulturystka, absolutnieeeee

wspinaczkowa
06-03-09, 10:43
korzystając z tego, że jestem z "zielonych" ;) --- co to jest martwy ciąg??

pan.wiesiu
06-03-09, 13:29
korzystając z tego, że jestem z "zielonych" ;) --- co to jest martwy ciąg??

http://www.youtube.com/watch?v=FNW0CqASIHo

pozdrawiam;
wiesiek

MaciekX
06-03-09, 15:03
sory za tego posta bład interentu.

wspinaczkowa
06-03-09, 17:26
heh, dzięki, martwy ciąg to raczej nie dla mnie, macie racje;)

żeby schudnąć, to chyba najlepiej dieta 1000kcal tak? i poniżej?

Wy chyba jecie dużo białka na przyrost masy tak? ja nie lubię mięsa, szczególnie piersi z kurczaka:/

co do tego, że zwiększyła mi się waga to mówiłam, że po bieganiu mi się tak zrobiło, wkurzyłam się wtedy bardzo i już dałam sobie z tym spokój. Może rzeczywiście wcześniej jadłam te słodycze, ale przez to teraz boję się wejść na wagę.

wspinaczkowa
06-03-09, 17:42
ooo jeszcze coś, pijecie jakieś napoje energetyzujące ?? bo słyszałam, że nie są zbyt zdrowe, ale jak się ćwiczy intensywnie, to są przydatne;) ??

Biernaczek
06-03-09, 17:49
Na drążku się podciągasz? ha ha
Nie lubisz jak wszyscy robią to samo hmm zawsze możesz włączyć sobie muzykę i poćwiczyć sama w domu, nic trudnego.
Tak jak pisałem wcześniej rowerek, może być bieżnia od czasu do czasu.
Dużo ruchu!
To nie po bieganiu zwiększyła Ci się masa, tylko po siłowni plus te podciąganie,no chyba,że chcesz mieć szerokie plecy ;p

wspinaczkowa
06-03-09, 17:55
ej nie śmiej się ze mnie, muszę mieć mocne ręce.

mam normalne plecy i wymiary okey, ale chcę, żeby były jeszcze bardziej okey;)

Symu
06-03-09, 18:55
dieta poniżej 1000 kcal nie wchodzi w grę raczej. Musisz oblcizyć swoje zapotrzebowanie i od niego - 300-500 kcal.

Napoje energetyzujace IMO raczej zbedne a nawet czasem negatywnie moga wpływac - dośc mocno odwadniaja ( przynajmniej u mnei).

Ogólnei jak chcesz zwiększyć siłę no to jednak mięśnie zawzse musza trochę urosnąć.

Pytałaś jeszcze gdzieś o wagę.
Ogólnie nei sugerowałbym się wagą a ogólnym wyglądem jeśli chodzi o estetyke bo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Musisz ustalić jaka waga interesowałaby CIę pod względem wspinaczki.

wspinaczkowa
07-03-09, 23:53
jeśli chodzi o wspinanie usatysfakcjonowałaby mnie waga poniżej 54kg. I wiem co mówię. Teraz ważę jakieś 59kg i źle mi się wspina, nie wiem, czy wszyscy tak mają, ale ostatnio na ściance spotkałam się z pewną przykrą sugestia...
No i oczywiście powiedziałam stop.
Teraz tak sobie myślę, że jak będę tak chodzić na tą siłownię to się rozrosnę;) właściwie to chce przeciwnego efektu niż Wy:) tzn moim celem jest twarde ciałko:) ale smukłe. Moja znajoma w sumie schudła na siłowni, więc coś w tym musi być.