PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ćwiczyć? PORADY!



kastorius
04-03-09, 22:17
Witam

Troche czasu juz trenuje na siłowni, pragne podzielic sie z wami moimi doswiadczeniami i postaram sie pokazac jak wykonywac cwiczenia by osiagnac maksymalna efektywnosc.

1. Leżąc na ławce ,sciąganie górnego drążka wyciągu do czoła

Zwroccie uwage na tempo cwiczenia, szybki skurcz miesni i powolne opuszczanie.

http://www.youtube.com/watch?v=OdOn7KzhU9E

2. Jednorącz, uginania młotkowe
12x15kg , 12x15kg , 10x15kg - w moim przypadku progresja.

praca bicepsa powinna byc impulsywna - szybki ruch ściągający mięsień, i długi płynny rozciągający.


http://www.youtube.com/watch?v=eNXGfdP396I

neo24121992
04-03-09, 23:57
siema, jakie znasz dobre cwiczenia potrzeuje po jednym. Klata (juz mam) triceps! biceps! pozdro

hans1237
05-03-09, 14:12
to pierwsze ciekawe

michal_f
05-03-09, 18:00
mam takie pytanko... czy przy mlotkach trzeba robic obydwiema rekami z hantla czy mozna np w jednej rece trzymac hantle przy wyprostowanej rece ale ta reka nic nie robi a druga machac i pozniej zmiana ... mozna tak ?

Micek185
05-03-09, 18:31
DO MICHAŁ:Pewnie że możesz nikt ci nie zbroni:D a tak poważnie to po co masz trzymac tą hantle w dłoni skoro możesz cwiczyc dwiema albo jedną hantlą a drugą trzymac sie np.załaweczke lub cos innego a później tylko przekładasz do drugiej i jedziesz dalej.Trzymając tą drugą ręką męczysz ją przez co bedziesz miał słabsze wyniki w serii.

Do autora:skoro na tym pierwszym filmiku ćwiczysz (lub ktos inny)biceps młotkowym (podkreslam BICEPS) to po co podrzucasz hantle do góry?Moim skromnym zdaniem ruch powinien byc powolny do góry i tak samo do dołu.Wtedy masz pewnosc ze grupa którą trenujesz jest naprawde dobrze napompowana.Na filmie raczej tego nie widac

michal_f
05-03-09, 19:19
DO MICHAŁ: a tak poważnie to po co masz trzymac tą hantle w dłoni skoro możesz cwiczyc dwiema albo jedną hantlą a drugą trzymac sie np.załaweczke lub cos innego a później tylko przekładasz do drugiej i jedziesz dalej.Trzymając tą drugą ręką męczysz ją przez co bedziesz miał słabsze wyniki w serii.




Robilem tak dlatego ze zobaczylem na tej stronie
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15265
W cwiczeniu UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI W SIADZIE NA ŁAWCE SKOŚNEJ(Z SUPINACJĄ NADGARSTKA wlasnie tak robi ze trzyma w jednej rece hantle a druga pakuje:smile: i tak sie kierowalem i przelalem ta wiedze na robienie młotkow:lol: mozliwe ze na tym zdjeciu tez chodzi o to ze on to robi naprzemiennie ale to juz inna sprawa:smile:
To co lepiej trzymac ta hantle w rece czy nie ? jakies tam miesnie wtedy pracuja wiec nie zaszkodzi:lol:

Biernaczek
05-03-09, 19:49
Raczej zamieścił bym te twoje doświadczenia w dziale dla zielonych.
Jak dla mnie nic nowego nie napisałeś.

kastorius
05-03-09, 20:23
michal_f - mozesz machac jedna reka, druga pozostawic w spoczynku i to najlepsze rozwiazanie. organizm generuje odpowiednią dawke mocy i zrobisz 100% każdej ręki - w przypadku gdy machasz dwoma twoja wydolnosc spada, bo generujesz energie dla 2 rąk jednoczesnie i czasem mozesz nie dociagnac do 100 wydolności%. W momencie gdy jedna reka odpoczywa druga ćwiczy, więc naprzemiennie osiagniesz duzo wiecej. mice185 szybkie skurcz ściągający mięsień utrzymuje go w ciągłym szoku, natomiast powolny rozkurczający odpowiednio go męczy. Z resztą ile ludzi tyle teori. praca miesnia powinna wygaldac tak jak to opisalem.

Micek185
05-03-09, 21:13
kastorius przepisałes dokadnie to co napisałem wyżej tylko w innej formie a dalej same brednie.Wiesz co to jest ruch ekscentryczny?i co to jest w ogóle zmęczenie mięsnia?jak można nie dac z siebie 100%skoro juz nie możesz wykonac następnego ruchu?
biernaczek zgadzam sie z tobą.

kastorius
06-03-09, 10:33
maciek

Powiedz mi gdzie ty na tym filmiku widzisz podrzucanie sztangielka??Podrzucanie byłoby gdyby łokieć się unosił podczas ruchu koncentrycznego który z regóły jest szybszy niż powinien być ekscentryczny..
Ja pokazałem swoją technike ćwiczenia a ty masz swoją, skoro wolisz tęmpo ruchu wolniejsze i uważasz że jest to lepsze to twoja opinia i technika, więc nie krytykuj gdy ewidentnie próbujesz się doczepić do nowego na forum i pokazać jaki jesteś zawodowiec. skoro macie takie zajebiste pojęcie i uwarzacie że koleś po awfie i kurskach instruktorskich i 8latach doświadczeń na siłce nie wie jak się ćwiczy to zapraszam , poświęćcie czas, nagrajcie swoje treningi i filmiki ,zróbcie coś , udowodnijcie mi że jestem taki kiepski i nie znam się na treningu..
Większość z was siedzi na necie , czyta bzdety a potem kopiuj, wklej i już jestem specjalistą..startował ktoś z was na zawodach kultrystycznych??Ma wykształcenie w tym kierunku??
Jak tak to szacunek i sory

Budrys
06-03-09, 13:36
Sporo w tym racji, ja już kiedyś mówiłem i nadal sie tego trzymam: szacunek dla starszych stażem.
Jeżeli chodzi o podrzucanie hantli przy bicepsie-ja wiem że jeżeli ćwiczysz dostatecznie długo i dobrze wiesz jaka jest poprawna technika, to możesz od niej odchodzić np. gdy ciężar jest bardzo duży a ty nie jesteś już w stanie zrobiś powtórzenia z nienaganną techniką-wówczas możesz robić ruchy oszukane-lekki podrzut, balans tułowiem, tylko że co wiadome-jest to dobre dla doświadczonych zawodników którzy wiedzą co robią.

Temat bardzo dobry, tu nie chodzi o to że coś wiesz i git i więcej sie tego nie porusza na forum, ja często wracam do notatek, starych magazynów kulturystyki itd. i czytam jeszcze raz bo w tym nie ma nudy

kastorius
08-03-09, 09:57
Trening na nogi !!

kastorius
07-04-09, 08:28
Jak by ktoś szukał:

KAPTURY http://kastorius.blogspot.com/2009/04/trening-kaptury.html

oraz

MARTWY CIĄG http://kastorius.blogspot.com/2009/04/martwy-ciag.html