PDA

Zobacz pełną wersję : Plan treningowy na mase



PITER01017
04-03-09, 17:26
Witam,mam 16lat ,180 cm wzrostu i waże 63 kg. Cwicze od jakiegoś roku ..Cwiczyłem duzymi małymi ciężarami...próbowalem najefektowniejszego sposobu aby nabrać masy...troche cwiczyłem według planu z neta ....w każdy bądz razie mam jakieś doświadczenie...może małe ale jest......

Prosze doświadczonych kulturystów żeby dali mi jakiś konkretny plan i udzielili jakichś rad co do cwiczeń i diety.Dodam że nie mam możliwości cwiczenia na siłce..w domu mam tylko ławeczke,sztange,chantle,sprężyny i drązek do podciągania ...głownie chodzi mi biceps,triceps,klata i plecy...

Dajcie mi jakiś dobry plan na mase .._-Z GORY BARDZO DZIĘKUJE :neutral:

dzbanekzwd
04-03-09, 18:15
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

PITER01017
07-03-09, 20:05
a mógłbym prosić o może jakis mniej skomplikowany plan i jakieś porady co do odzywiania?

Cesarz Mateusz Dragon
07-03-09, 22:10
Co do twojej wypowiedzi,to rozumiem że chcesz rozwinąć masę mięśniową.Na dietach za bardzo się nie znam więc stosuje suplementy na których dieta nie jest aż tak ważna.Radziłbym stosować:

Gainer:
-Gain Bolic 6000(po pół roku zmienić na Actions Whey Gainer)

Kreatyne:
-na początku tą z Olimpa chyba mega caps czy jakoś tak(potem zmienić na Creatine Monohydrate-ale sam trzeba uważać bo jest dość silna,potem pęcherz może piec,ale oczywiście przy przedawkowaniu.).

Przy takim stosowaniu i jedzeniu co popadło w ciągu pół roku na bicepsie przybrałem o 5cm,według mnie to dużo(rok-10cm).

PITER01017
07-03-09, 22:12
No....ale wolał bym bez suplementów spróbować.....ale dzięki

Cesarz Mateusz Dragon
07-03-09, 22:19
No....ale wolał bym bez suplementów spróbować.....ale dzięki

Też tak kiedyś ćwiczyłem:P ale trudno i siły potem brak.Jedz dużo węglowodanów i białka to coś tam urośnie.I nie zapominać o witaminach;/

Radzę:
Rano normalnie śniadanie,dużo chleba jeść i najlepiej z szynką i serem razem.Tak gdzieś około 11 zjeść dwa czy trzy banany(jak masz oczywiście).Obiad,bardzo dużo jeść,spróbuj raz tyle niż zwykle.Pod wieczór jakieś owoce.Na kolacja najlepszy jest ryż.I gdzieś 2 w nocy coś zjeść,2 razy więcej tych składników organizm pochłonie niż normalnie.

PITER01017
07-03-09, 22:27
czyli mam dużo dużo dużo więcej jesć?a w szcególności mnóstwo białka i węglowodanów?

Cesarz Mateusz Dragon
07-03-09, 22:32
czyli mam dużo dużo dużo więcej jesć?a w szcególności mnóstwo białka i węglowodanów?

Tak,tak,tak a co do białek.Podziel twoją mase prze 0,6 grama.Czyli jak masz 60.Spożycie dzienne białek powinno przypadać 0,6 grama białek na 1 kilogram masy ciała.

PITER01017
07-03-09, 22:37
ahhaa :) a jak będzie ich więcej to raczej nic się nie stanie chyba?

Cesarz Mateusz Dragon
07-03-09, 22:43
ahhaa :) a jak będzie ich więcej to raczej nic się nie stanie chyba?

Zaczną uszkadzać wątrobę,dlatego nie biorę żadnych białek(chodzi o suplementy).Jeżeli tam zjesz mięso,ser i takie tam artykuły spożywcze to większość wydalisz,ani nie dojdą do wątroby,lekki nadmiar nie zaszkodzi,wątroba się zregeneruje.

Chodzi mi o to żeby na przykład dziennie nie jadł po 20 jajek do tego 6 kurczaków z jakieś meliny.Stosuj wszystko umiarkowanie,2 jajka co 3 dni na śniadanie,szynka codziennie(w piątek przerwa) itd...

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=67

Sam masz dobre diety:P

PITER01017
07-03-09, 22:45
NO rozumiem ;)
Aż tyle bym nie zjadł :D
A co do treningu udzielił byś jakieś porady ?

Cesarz Mateusz Dragon
07-03-09, 23:00
Każdy ma swój styl,w poniedziałek ćwiczę klatę i triceps,wtorek barki i biceps a w piątek nogi.Boję się wyrabiać kaloryferka na siłowni bo przeważnie kończy się to przepuchliną,dlatego też dużo biegam(bieg idzie na mięśnie brzucha a pływanie na poszerzanie barek).

PITER01017
07-03-09, 23:03
dzienx

ciaastek91
07-03-09, 23:32
dawno nie czytalem takich bredni jakie wypisuje uzytkownik z nickiem Cesarz Mateusz Dragon.
wspolczuje PITER01017, ze bierzesz do siebie jego rady i nagradzasz go sogami.
dramat