PDA

Zobacz pełną wersję : Trening a sauna..



Kidler
03-03-09, 21:29
Mam pytanie czy sauna jest dobra przy treningu na mase? Mam dostęp do sauny od razu po treningu. Aktualnie robię trening na masę(zażywam kreatynę mono vitalmax zielona) i chciałem korzystać z tej sauny tylko nie wiem czy to wskazane. Co wy o tym sądzicie..??

hans1237
03-03-09, 21:35
ja mykam na saune i nie widze spadku,stracisz wode podskórna na której raczej ci nie zalezy,pamietaj zeby po saunie uzupełnic płyny

grochos
03-03-09, 21:43
i w sumie kolega hans wyczerpal temat! na saunie wypacasz przedewszystkim wode pod skorna ktora i tak i tak musi zostac uzupelniona. nie tracisz wagi a pozbywasz sie drobno ustroi co oczyszczajaco dziala na organizm. sauna szczegolnie wskazana na kacu:)

hans1237
03-03-09, 21:50
nie polecam pic wódki w saunie,poległem......ale miło wspominam jak popaliłem przed sauna megaaaaaa

Kidler
03-03-09, 22:10
Dzięki Panowie za pomoc:D a co do picia hmm nie próbowałem może spróbuje kiedyś:D:PP ciekawe też jakie efekty są sauna na spaleniu :PP

pomeran
04-03-09, 01:46
Sauna oprócz wody podskórnej wypaca tez toksyny z organizmu, tak więc jak masz problem z trądzikiem masz kolejny atut aby chodzić na siłownię, dobrze jest wypić jakiś napój energetyczny po siłowni bo razem z toksynami wypaca się także minerały z organizmu

dzbanekzwd
04-03-09, 07:39
a ja właśnie słyszałem że po treningu najlepiej jest wychłodzić organizm... ale też lubie po treningu wbić do sauny. raz z ziomkiem w saunie zakuryli po wiaderku to pobladłem hehe

Kidler
04-03-09, 07:48
Jak by nie patrzeć po saunie też wychładzasz organizm bo trzeba wskoczyć do wanienki z lodowatą wodą;pp

DiscoKing
04-03-09, 16:51
sauna jest ok. tylko oby nie za często

Kidler
05-03-09, 08:31
za często czyli ;>?? jeżeli po treningu zrobie sobie 3 wejścia po 15 min... i tak 2 razy w tyg będzie ok czy za dużo tego..??

grochos
05-03-09, 09:13
szczeze mowiac wogole polemizowal bym z tym zeby chodzic tam po treningu. jak wiadomo gdy skonczysz cwiczyc masz duzo wyzsze tentno niz w stanie spoczynku, a wejscie na saune powoduje rozzedzenie sie krwinek (czyli podwyzszenie tetna), czyli zwyczajnie mozna zaslabnac, doznac niedotlenienie mozgu itd. (szczegolnie wskazane u osobn z wadami serca) Najlepiej (jesli to oczywiscie mozliwe) chodzic w dni nie trenigowe po pracy czy szkole, nie tylko jest to super relaks ale takze nie powoduje to nadmiernego przeciazania miesnia sercowego...

Kidler
05-03-09, 14:29
Właśnie w tym problem że po treningu mam za darmo tą saune i mogę siedzeć ile chce... w dni nie treningowe musiałbym płacić... :/ a jeżeli po treningu zrobi się przerwę około 20-30 min i w między czasi przed sauną wziąść zimny prysznic??

Sidorek93
05-03-09, 15:22
Ja niestety nie mam dostępu do sauny :( :( A wydaje mi się że po 30 min. przerwy powinno być OK

wukio
05-03-09, 15:50
Kidler: Jeżeli tylko masz na to czas, to jak najbardziej ok ;)

DiscoKing
07-03-09, 08:48
sauna raz w tygodniu, chodzenie częściej jest bezsensowne. podczas jednej sesji wchodzisz 3 razy z przerwami na ochłodzenie organizmu.

luo
07-03-09, 13:38
Czy ja wiem, zalezy jeszcze czy chodzisz na sucha czy mokra. Na sucha najlepiej chodzic ok 5 razy w miesiacu, co tydzien to troche za czesto. Na mokra mozesz chodzic troche czesciej. Po treningu najlepiej jest ochlodzic organizm zimnym prysznicem albo najlepiej na zmiane ciepla i zimna woda a przed wyjsciem na koniec zimna. Na saune i tak powinno sie chodzic majac czysta i sucha skure czyli najlepiej po silowni wez prysznic tak jak mowilem potem mozesz isc na saune. Ja tak czesto wczesniej robilem i nienarzekalem na rzezbe, masa tez rosla
pozdrowka