PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenia złozone?



kulfon
02-03-09, 23:44
Mam pytanie czy trening na masę (split) powinien składać się tylko z ćwiczeń złożonych jeśli chodzi nam o najlepszy efekt.

Ktoś napiszę TAK ale przecież są wyjątki bo na klatę sie robi rozpiętki a na triceps np.francuskie.

-ja to widzę tak że na każda partie powinno być max 1 ćwiczenie izolowane a na takie partie jak plecy czy nogi to w ogóle dobrze myślę?

Chcę tu rozmawiać z kimś dużym stażem i niech mi to jakoś wyjaśni wyczerpująco bym prosił.

-co to są ćwiczenia złożone i izolowane oraz kolejność w treningu to wiem o co chodzi tylko nie wiem to powyżej

gangster
03-03-09, 16:02
Cwicze okolo 7 lat i napisze Ci moze jak ja to widze.

Przy treningu na mase najlepszym sposobem na pobudzenie miesni sa cwiczenia z jak najwiekszym obciazeniem przy zachowaniu okolo 8 powtorzen.

Przy cwiczeniach zlozonych masz pomoc innych miesni i mozesz dzwigac wiecej,mozesz tez wykonywac ruchy oszukane,wiec idealnie nadaja sie do treningu na mase,cwiczenia izolowane nie pozwalaja nam na takie duze obciazenia,raczej separuja i poprawiaja ksztalt miesnia.Mysle,ze do takiego masowego treningu mozna dodac jedno cwiczenie izolowane.

Ja zawsze dobieram cwiczenia przy ktorych moge jak najwiecej dokladac,ale tez musze odpowiednio czuc miesien.