PDA

Zobacz pełną wersję : Trening Co i Jak



regan14
02-03-09, 16:52
Ilość dni treningowych:

Jak dla mnie to 3 dni w tyg. zupełnie wystarcza.Minimalnie 2 dni maksymalnie wg. mnie to 4 dni.
nalezy pamietac:
Czynnik sukcesu 25% trening, 25% regeneracja i 50% dieta.

Typowe błędy planu treningowego:

Błędem częstym jest to, że rozbijamy plan na 5-6 dni. Po co ? Jeśli zależy
nam na efektach, niezależnie czy ćwiczymy na masę czy rzeźbę, nie powinniśmy przekraczać 3-4 dni treningowych w tygodniu.
Najczęstszym błędem jest także to że układamy po sobie triceps(trening pon) z barkami(trening wt). Należy pamiętać że ćwiczenia na klatkę i barki oraz triceps łączy to samo: wykorzystywanie właśnie wyżej wspomnianego tricepsa. Także układając wszelkie palny treningowe należy pamiętać, że zbytnie obciążanie danej grupy mięśniowej powoduje spadek jakości treningu (mamy mniejszą siłę).

Myślę że:
Nie należy zakładać, że wszystkie ćwiczenia muszą być wykonywane „na maksa". Musimy założyć że pierwsze 2-3 ćwiczenia są takie, a reszta to jedynie „dobicie" tych mięśni. Dlatego należy się skupić zawsze na pierwszych dwóch ćwiczeniach.
Błędem podczas układania treningu jest też to, że zakłada się, że każdy trening ma być tak samo ciężki, to błąd.
-Należy układać tak treningi, aby co 2-3 trening na daną grupę mięśniową kolejny był lżejszy(mała intensywność)

Czas treningu i jego godzina:
każda godzina jest dobra. Jednak pory treningów zdecydowanie różnią się od siebie pod względem czasu regeneracji organizmu. Tak np.: ćwicząc o 20 do 22 masz, tylko jak wrócisz, do domu czas na jeden posiłek. Organizm potrzebuje do regeneracji więcej- skutek spalasz dużo glikogenu w mięśniach, oraz włókien mięśniowych i przez noc spala się sporo tłuszczu, - czyli dość nie efektywne, bo stracisz za dużo nowo zbudowanych włókien mięśniowych. Lepszą wersją jest ćwiczenie około godziny 16-18 lub 18-20 dajemy wtedy szansę organizmowi na regenerację i przyswojenie odpowiedniej ilości składników odżywczych potrzebnych do odbudowy czy to włókien czy glikogenu. Wcześniejsze treningi jak np. o 8.00 rano spalają bardzo dużo tłuszczu <straciliśmy dużo glikogenu przez noc w mięśniach > - co jest dobre na rzeźbę. Trening powinien trwać maksymalnie 2 godziny.
-Optymalnie 1,5 h. Po 2 h organizm traci wszystkie zapasy glikogenu, tłuszcz zaczyna się spalać, ale i mięśnie też. Organizm jest wyczerpany i trening staje się nieefektywny.

Ilość powtórzeń w seriach:

Uważam, że lepsza jest wersja piramidalna, czyli:
4*(12,10,8,6) lub 4*(12,11,10,9) 4*(12,10,10,8) itp. a dopiero po pewym czasie, gdy organizm się do tego przyzwyczai trzeba zmienić na 4*10 czy 4*8

Jak dobierać ciężary?

Obciazenia za lekkie nie dadza nam efektow, za ciezkie takze.
Moim zdaniem na 1. miejscu oczywiscie rozgrzewka a dalej 50%, 60%,70%,80% nazych mozliwosci.

Myślę, że odpowiedziałem na pare pytań.

VisQ
02-03-09, 17:45
Tego szukałem, dzieki:razz: