PDA

Zobacz pełną wersję : podciąganie



szumek
01-03-09, 21:18
witam mam problem z podciaganiem ... niby miesnie mam i są dosyc silne ale jesli chodzi o podciaganie na szerokim nachwycie to kaszanka... jedynie 10 razy i dalej nie moge i tak juz od kilku ładnych miesiecy naprawdę długo ... może znacie jakies dobry trening żeby w ciągu roku do 20 - 25 powtórzen dobić ...??

3ndriu
01-03-09, 21:50
Najlepszy treningiem będzie po prostu podciąganie, krzesło/ławka lub partner do pomocy i jedziesz.

Micek185
01-03-09, 23:19
Zrób sobie podciaganie z obciażeniem tak zebys mógł podciągnac sie z 1 do 6 powt.ciężar sam dopasujesz .uwieś sobie go na jakims pasu do karku i jedziesz.Przyłóz sie tez do ćwiczeń na plecy bo one tu najbardziej pracują.Czyli jesli chcesz poprawic wyniki w podciąganiu to musisz zrobic jakis cykl na siłe.jesli juz wybierzesz pierwszą opcję staraj sie robic podciągnięcia na różnej szerokosci.Jesli nie dasz rady podnosic sie w koncówce to podstaw sobie jakies krzesło i pomagaj sobie lekko nogami

jaca666
02-03-09, 01:16
Ja tez tak mam i nie narzekam.
Robię 3 serie po 10 ruchów podciągania nachwytem w szerokim uchwycie do brody i więcej mi nie trzeba ale dodam że robię poprawnie technicznie i bardzo wolno żeby wyczuć grzbiet z którego rozwinięciem miałem wiele problemów.
A znowu w wojsku zrobiłem 20 powtórzeń ale jak rozbujałem całe ciało!!!
Według mnie to technika się liczy a nie ilość!!!

szumek
02-03-09, 09:49
właśnie zależy mi na tym, ponieważ chcę iść do wojska za dwa lata więc chciałbym jak najwięcej powtórzeń poprawnie technicznie a wiem że moje 10 to za mało jest choć staram sie jak mogę, plecy zawsze były moja słabą stroną...:(

Duall.Wu
02-03-09, 12:36
sprobuj tak:
- jesli masz kolege do pomocy, niech Ci sie pomoga podciagac, a twoja rola polega na jak najwolniejszym opuszczaniu, ale ma to byc naprawde wolno

jesli nie masz kolegi, podstaw krzeslo/lawke i podobnie, skupiaj sie na opuszczaniu (i na oddychaniu :))

DiscoKing
02-03-09, 16:23
Musisz się podciągać. Jak już nie masz siły to zrób nawet te 2 ruchy oszukane żeby więcej weszło wtedy może coś ruszy :D

toxic
02-03-09, 16:26
ciezar sie doczepia do pasa.. a nie do karku ^^

Napinacz01
02-03-09, 16:38
j/w jakby sobie doczepial do karku to dlugo by na tym nie polecial ;)

Pakierek
02-03-09, 16:58
właśnie zależy mi na tym, ponieważ chcę iść do wojska za dwa lata więc chciałbym jak najwięcej powtórzeń poprawnie technicznie a wiem że moje 10 to za mało jest choć staram sie jak mogę, plecy zawsze były moja słabą stroną...:(
no co ty?? ... to ile sie trzeba razy podciagnac zeby isc do wojska??

VisQ
02-03-09, 17:11
Ja tez nie moge sie duzo razy podciagnac. Przy pomocy lawki lub kumpla juz powoli sa efekty/

Duall.Wu
02-03-09, 17:13
musza byc ;)

szumek
02-03-09, 20:14
co rozumiecie przez pomoc krzesla mam sobie podsuwać zeby sie odepchnąć ? ma drązek w futrynie wiec to nie mozliwe chyba co ?? a do wojska im więcej podciągnięć tym lepiej .. bo ktoś się pytał :D

3ndriu
02-03-09, 20:40
Po prostu pomagasz sobie nogami przy podciąganiu opuszczasz się najwolniej jak potrafisz. Jeśli masz drążek w futrynie pewnie sięgasz nogami do podłogi więc krzesło Ci nie potrzebne, jeśli jednak nie sięgasz nogami do podłogi krzesło/taboret/ławka i jazda z tematem, faza opuszczania jest najważniejsza, więc opuszczaj się powoli jak wcześniej pisałem.

toxic
02-03-09, 20:53
nawet mała pomoc w podciaganiu pomaga wiec jak masz w futrynie.. w domu to moze ci rodzeństwo , czy rodzice pomagać łapiac cie blisko pod pachami i ciagnac lekko do góry jak juz nie możesz ja tak robie na siłowni :) . pozdrawiam GL@

szumek
02-03-09, 21:16
heh zobaczymy jak to będzie akurat mam w planach zacząć nowy cykl może i to trochę pomoże :D

Duall.Wu
03-03-09, 06:13
" Po prostu pomagasz sobie nogami przy podciąganiu opuszczasz się najwolniej jak potrafisz. Jeśli masz drążek w futrynie pewnie sięgasz nogami do podłogi więc krzesło Ci nie potrzebne, jeśli jednak nie sięgasz nogami do podłogi krzesło/taboret/ławka i jazda z tematem, faza opuszczania jest najważniejsza, więc opuszczaj się powoli jak wcześniej pisałem. "

"Tys pisoł.." ;) heh

dominator875
03-03-09, 09:17
wolalbym juz do jajec przyczepic niz do karku :lol:

Pakierek
03-03-09, 10:19
to ile sie trzeba razy podciagnac zeby isc do wojska??

??????

Damian st-ce
03-03-09, 10:51
Zależy czy idziesz na komandosa czy do kurzej piechoty xDDDD

szumek
03-03-09, 18:19
pakierek mowiłem, że im więcej tym lepiej, zależy o jakie służby Ci chodzi ?