PDA

Zobacz pełną wersję : Zbudowanie mięśni brzucha i klaty



loveemo
01-03-09, 11:27
Cześć wszystkim, piszę tutaj po raz pierwszy.
Mam 15 lat, i chciałbym zwiększyć mięśnie brzucha i klatki (tzn. żeby lepiej wyglądały). Jestem zielony, więc proszę o zrozumienie, w końcu każdy kiedyś zaczyna.
Czytałem że najlepsza do rozbudowania mięśni brzucha jest ,,aerobiczna 6 Weidera''. Chodzi mi głównie o wygląd mięśni brzucha i klatki piersiowej.
Chodzi mi bardziej o wygląd niż siłe, poprostu chce lepiej wyglądać...
Mam pytania:
1. Czy ,,6'' będzie najlepsza do rozbudowy mięśni brzucha i klatki ?
2. Czy brać jakieś suplementy (mam 15 lat) ?
3. Chciałbym też powiększyć mięśnie bicepsu, jakie ćwiczenia wykonywać w domu / na siłowni ?
4. Czy ,,6'' rozbudowuje też mięśnie klatki ? Jeżeli nie to jakie ćwiczenia ?

Sorry, jeżeli to już gdzieś było, ale nie doczytałem. Proszę o odpowiedzi na pytania ;) Pzdr

michal_f
01-03-09, 11:31
nie rob tylko klatki i bicepsa bo po pewnym czasie bedziesz do bani wygladał... rob cale cialo...

1. do rzbudowy brzucha ale nie klatki
2.nie bierz ... na poczatku tylko dobra dieta i w razie brakow jakis gainer/bialko
3. 4 http://www.xxxxxxxx

loveemo
01-03-09, 18:29
A co na rozbudowanie klatki i bicepsów ?

p_narozny
01-03-09, 18:36
Nie skupiaj sie na tym tylko. Bedziesz wygladal jak bocian. Co z tricepsem? Przeciez jest 2x wiekszy od bicka... A z plecami? Facet z cycem bez plecow to... BABA!:P Poczytaj o treningach, jak to powinno wygladac. Chcesz cwiczyc w domu rozumiem? Luknij trening domatora, jest tutaj na forum gdzies... Cos czuje ze kolega sie na plazy chce pokazac? Kompletna budowa to je to a nie wiesniacki zestaw dyskotekowy czyli biceps i klatka... Nie badz amator:)

O suplementach zapomnij! Odzywiaj sie prawidlowo ---> dzial dieta, wszystko pieknie ladnie opisane..

A6W jest dobra na miesnie brzucha, masz tluszczyk jakis? Jak masz to zrzuc go biegajac, A6W uwydatni ladnie miesnie, wiec warto to zrobic..

loveemo
01-03-09, 18:50
Nie chodzi mi o lansowanie się na plaży.
Tłuszczu nie mam, a wręcz przeciwnie. Żebra mi widać i dlatego chce coś z tym zrobić :/ Mogę ćwiczyć w domu, na siłownie mogę być 2-3 razy w tygodniu bo mam niedaleko. To co polecacie ?

michal_f
01-03-09, 19:17
jezeli bylbys 3 razy w tyg na silce to polecam ten plan :

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

loveemo
01-03-09, 19:22
Tylko tam jest napisane takimi skrótami że ja nic nie rozumie :) A coś w domu ?

michal_f
01-03-09, 19:54
w domu to trening domatora :

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Na samym dole masz zestaw cwiczen i takim planem cwicz... a w treningu Harda jak nie wiesz jak jakies cwiczenie wyglada to wpisuj na youtube i wszystkie sa pokazane jak wykonywac :smile:

loveemo
01-03-09, 20:04
i na co to jest ? Na triceps i biceps ? A na klate jakie cwiczenia ?

michal_f
01-03-09, 20:06
i na co to jest ? Na triceps i biceps ? A na klate jakie cwiczenia ?

co na co jest ? Trening domatora to jest ten :

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
9.i 10.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stojąc(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

Na klate masz pompki i wogole na cale ciala on dziala ;) ale nie w takim stopniu jak cwiczenia na silowni :smile:

loveemo
01-03-09, 20:11
Aha ok i to mam codziennie wykonywać czy co ile ?

loveemo
01-03-09, 20:12
Sorry za double. Do usunięcia przez przypadek mi się wysłał.

michal_f
01-03-09, 20:15
Aha ok i to mam codziennie wykonywać czy co ile ?

jak wolisz ... ja go dawno temu robilem co drugi dzien ;)

loveemo
01-03-09, 20:32
I jak były efekty :) ?