PDA

Zobacz pełną wersję : trening izometryczny



.Smile
27-02-09, 19:52
nie jestem pewny co do nazwy tego treningu, ale cos w tym stylu mniej wiecej.
ogolem chodzi o to, ze w tym treningu sila = przyspieszenie + masa, czyli machamy np 40 kg na klate, ale szybko i w ten sposob uzyskujemy sile. W sumie, jak patrze na mojego kumpla z dzielnicy to on tak wlasnie robi, zawsze sie z tego smialem ale dzis sobie przypomnialem ze faktycznie on robi nieswiadomie wlasnie ten trening i musze przyznac ze osiagi ma calkiem dobre. Zaczynalismy wspolnie cwiczyc, mianowicie gdzies w kwietniu tamtego roku, zaczynalismy wspolnie wyciskajac na klate od ok 30 kg, i dzis na silowni patrze jak koles maxuje 7x90 kg, zdiwilo mi to bo w sumie trenuje zwyklym splitem, i to jakosciowo najgorszym jaki moze byc (czyt. 8398432983 cwiczen na jedna partie miesni, no ale przemow takiemu do rozumu skoro ma osiagi dosc dobre).

Pytam sie was, czy ktos juz praktykowal taki rodzaj treningu i czy rzeczywiscie mozna uzyskac po nim takie osiagi?

michal_f
27-02-09, 19:58
moj kumpel tez cwiczy podobnie co twoj kumpel... mysli ze im wiecej tym lepiej i im czescie tym lepiej:smile: ale szczerze mowiac to zawsze byl lepszy ode mnie na silce... ale teraz przestał cwiczyc a ja wrecz przeciwnie i juz 10 kg na plaskiej wyciskam od niego:lol:
Ale takie beznadziejne treningi co twoj kumpel robi moga skutkowac jak ktos ma dobra genetyke i szybko sie regeneruje...pzdr

.Smile
27-02-09, 20:01
no co do regeneracji to tez inna sprawa, bo on chodzi na silownie 5 razy w tygodniu i jakos daje rade, ale najsmieszniejsze jest to ze jego drugi kolega (moj znajomy) chodzi w takiem samej czestotliwosci jak on i taki sam trening stosuje i jest chudziutki jak patyk (ok rzezbe ma, ale wazy z 65 kg) i sie napina jaki on nie jest ;fff

hardworkOUT
27-02-09, 20:03
izometryczny ? nie pomyliles nazwy ?

michal_f
27-02-09, 20:04
to ten co targa 90 kg po prostu ma dobra genetyke i to dlatego... jak chodzi 5 razy na silke robi beznadziejnyy trening i mu sila i masa idzie to tylko dobre geny... bo ja przy takim czyms odpadłbym odrazu i kontuzji sie nabawil i przy okazji miesnie popalił:neutral: dobre geny i tylko tyle:smile:

.Smile
27-02-09, 20:06
hard nie jestem wlasnie pewien co do nazwy treningu... a koles ma juz mase (czyt jak zaczynal wazyl z 80 kg lekko) teraz mmysle ze z 70 bo mu fat spadl i to fest.

slim shady
27-02-09, 20:10
Ćwiczenia izometryczne - ćwiczenia polegające na napinaniu mięśni bez zmiany ich
długości oraz bez wykonanywania ruchu w stawach.

hardworkOUT
27-02-09, 20:12
no wlasnie

dlatego sie dziwie ze taki tytul

.Smile
27-02-09, 20:13
byl kiedys na tym forum taki topic o tym treningu, poszukam i wam dam... jak znajde.


o mam :d

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=172137#post172137

.Smile
27-02-09, 20:15
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=172137#post172137
o to mi chodzi ;d