PDA

Zobacz pełną wersję : Głównie przedramie oraz biceps



MefiuJK
27-02-09, 17:40
Witam wszystkich!

Jestem tu nowy mam 19 lat i ważę 70 kg przy 180 cm wzrostu, wstydzę się już swojej sylwetki i postanowiłem się za siebie wziąśc. Znajomy na siłownie mini siłownie, na której są hantelki, ławeczka, sztanga i pełno obciążen, narazie chciał bym zacząć u Niego, bowiem na profesjonalną siłownie wstydzę się pokazać ze swoim wyglądem. Na sam początek chcial bym poprawić przedramie , które jest bardzo bardzo bardzo bardzo... i tak można chyba powtarzać z milon razy, bardzo chude później biceps, czyli rzeczy które podczas letnich dni widać gdy się ma koszulke na krótki rękaw....:neutral: Nie mam może teraz wielkich dochodów finansowych, ale może to się zmieni, bo szukam aktualnie pracy, diete mam już dawno ułożoną, kiedyś przez jakiś czas jadlem wszystko co było tam wpisane i troche przytyłem, ale przed zimną rzuciłem to i teraz chce ponownie wrócić.

Może przejde do sedna tematu, mam do Was prośbe abyśćie mi podali jakieś cwiczenia na przedramie najlepsze i na biceps. Przez jakiś czas jeszcze mógł bym w domu cwiczyc bez sprzętu, może coś w domowych warunkach poprawie, piszcie jakieś porady, bo już dostaje depresji gdy patrze na siebie.:errf:


PS. Chciałem sobie kupić hantle do domu, warto ?

michal_f
27-02-09, 17:47
Lepiej chodzic do kumpla na ta silke niz w domu hantlami... trening 3 razy w tygodniu ale calego ciala a nie tylko bicek i przedramie... zrob ogolnorozwojowke a pozniej polecam trening Harda :

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506

Tez jestem chudy wiec Ciebie rozumiem:smile: Ale z dobra dieta i treningiem mozna osiagnac mase:smile:

P.S Ja z tym treningiem w miare dobra dieta zrobilem 2 kg w 2 tyg:lol: Wiec do boju Mefiu...

MefiuJK
27-02-09, 17:54
No, ale niemam sianka narazie na mase, a jak bede jadł tak jak zwykle i chodził na siłke to slyszalem ze moge schudnoc ....boże! ;o ... http://i38.tinypic.com/2806vd0.jpg - Taką ma kumpel siłke + hantle ;p ( TO NIE JA - szkoda ;D hehe )

Intersują mnie cwiczenia na przedramie, kiedys robilismy takie cos ze sznurek sie wiazalo do obciazenia i sie wciagalo to przedramiem, niewiem jak to sie fachowo nazywa - dobre to ?

pan.wiesiu
27-02-09, 18:55
nie jestes koniem - nie potrzebujesz sianka, a na pewno nie na mase ;)

zacznij od diety (dzial:dieta) - duzo jedz miesa, jajek, ryb, nabialu... bedzie dobrze.
tego, ze jestes chudy nie ma co sie wstydzic - nawet ja kiedys bylem chudy.

jezeli chodzi o przedramie - najlepiej sie rozwija przy podciaganiu sie (w ogole to genialne cwiczenie). mozesz cos sciskac, nawijac sznurek z obciazeniem, ale podciagania sie i zwisu nic nie zastapi.
gdyby wierzyc kreskowkom - szpinak tez jest niezly na przedramie ;)

pozdrawiam i zycze przyrostow;
wiesiek

michal_f
27-02-09, 19:13
a po co ci sianko ... oczywiscie jakby bylo to zawsze bardziej sie przyda... ale lepiej zamiast chipsow lub innych chu*** rzeczy kupic twarogu, jajek i wogole to co masz w lodowce zdrowego wcinac i bedziesz rosl:lol:

Micek185
27-02-09, 20:58
W sumie zauważyłem że przy takich ćwiczeniach jak unoszenie hantli młotkowym czy zciąganie drążka wyciagu nachwytem daje juz efekty|(tak jakby gratis do ćwiczenia które wykonujesz) A jeśli chodzi o konkretne cwiczenia to bierzesz hantle i zakładasz tylko na jedną strone talerze,kładziesz łape na ławeczce i przenosisz z lewej na prawą strone.drugie to Stojac trzymasz sztange z tyłu na wysokosci pośladków nachwytem i unosisz nadgarstki do góry.Amplituda ruchu jest mała ale daje ostrego kopa.Rób tez klasyki czyli unoszenie nadgarstka z hantlą lub sztanga.powinno pomóć.na biceps najlepsze jest unoszenie sztangi stojąc,unoszenie hantli młotkowym i unoszenie we wsparciu o kolano.sukcesów życze

jazdun
27-02-09, 21:46
Intersują mnie cwiczenia na przedramie, kiedys robilismy takie cos ze sznurek sie wiazalo do obciazenia i sie wciagalo to przedramiem, niewiem jak to sie fachowo nazywa - dobre to ?


Ja to robie po kazdym treningu 3 x na maxa. Ale z ciezarem robie tak, ze jak juz w trzech seriach podwijam i zwijam po 3 razy to dodaje obciazenie, bo jak malym ciezarem a wiecej to wyrzezbisz, o ile masz co rzezbic. Nie wiem czy to lepsze cwiczenie od sztangowych, ale efekty sa widoczne. A poza tym przedramiona pracuja podczas kazdego cwiczenia praktycznie...