PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki a motyl?



Andr3w
27-02-09, 07:07
Czy jest to mozliwe ze podczasz robienia pompek cwicza rowniez motyle? Wzawsze jak robie pare serii pompek to na 2 dzien mam zakwasy na motylach lol. I moze wiecie dlaczego strasznie latwo lapia mnie zakwasy na motylach nawet od napinania mnie chycilo:yawn:. i przy klacie mnie tez po 3 sredniio intensywnych seriach lapia!Z gory dzieki!

Micek185
27-02-09, 15:10
w sumie motyle to część mieśni pleców wiec to powinno byc normalne choc sam tego nigdy nie miałem.Może spróbuj zmienic szerokość rąk przy pompkach.

Sidorek93
27-02-09, 16:12
Dziwne ja robiłem dużo pompek i nigdy nie miałem w motylach.

Andr3w
28-02-09, 08:57
No ja kiedys tez dziennie robilem z 150 pompek i nic na motylach . ale od 2 miechow jak czasem nie ide na silke to pompki robie i wtedy mnie lapia zakwasy .

jazdun
28-02-09, 10:21
No pewnie, ze plecy pracuja przy pompkach. Zwlaszcza przy szerokim rozstawie rak na wysokosci klatki piersiowej.

Damian st-ce
28-02-09, 14:30
Plecy , klata - antagonistyczne grupy mięśniowe, ale czy plecy pracują przy pompkach?? Poczekamy co powie moderator :D

bld
28-02-09, 14:44
Ja tez jestem zdania ze pracuja, co zreszta mozna zaobserwowac podczas wykonywania pompek. Robiac pompki wiekszosc miesni pracuje, m.in klatka, triceps, barki, ?plecy? a nawe tchyba brzuch ;p

jazdun
28-02-09, 16:22
Brzuch tez pracuje. Sprobujcie zrobic pompki z zakwaszonym brzuchem i bedzie wszystko jasne. Tak samo jak z zakwasami na skrzydlach.

bld
01-03-09, 20:22
Z brzuchem nigdy nic nie wiadomo. Ostatnio robilem podciaganie na drazku podchytem z bardzo powolnym opuszczaniem i na nastepny dzien mialem takie zakwasy na brzuchu ze sam nie dowierzalem :D

niewula
01-03-09, 21:06
ja ogolnie slyszalem ze jesli ktos ma silne plecy to jest ogolnie silny plecy pracuja ci praktycznie przy kazdym cwiczeniu nie ma takiego cwiczenia zeby ci pracowala wylacznie jedna partia ciala inna tez pracuje tylko ze z mniejsza sila :)

Micek185
01-03-09, 23:10
plecy pracuja też z tym ze w ruchu ekstensywnym.Pompki to harakterystyczne cwiczenie i jak juz chłopaki wczesniej powiedzieli brzuch tez ma duze znaczenie bo trzyma tułów w lini prostej i pozwala wykonywac pompki,jesli wezmiemy rece bardzo wąsko to pracyje triceps,szeroko klatka,na jednym ręku jest jeszce ciężej i wtedy pracują mocniej plecy.Weśmy teraz np pompki z nogami na krzesle a rękoma na podłodze.co wtedy pracuje?... No własnie ...wiec jak widac pompki to bardzo przydatne cwiczenie nie tylko na klatke ramiona i triceps ale na cłe ciało.