PDA

Zobacz pełną wersję : Bareczki



Włodi90
26-02-09, 11:43
Witam, mam problem z barkami, moja przygoda z silownia zaczela sie jakis 2 lata temu, lesz od roku mozna powiedziec cwicze dosc systematycznie z kilkutygodniowymi przerwami przerwami, waze 67kg mam 174 cm wzrostu, i zarobiscie slabe barki, w seriach ledwo dochodze do 40kg, czasem nawet jeszcze mniej , chodzi mi o wyciskanie zza glowy, chcialbym sie was poradzic jak przerwac tą stagnacje i ruszyc do przodu z bareczkami?? np, w wyciskaniu jak na moja wage nie jestem najgorszy bo 95kg na lawsce , plasko, wiem ze to nie dużo ale zawsze cos:) Poradzcie co zrobić

rgolanski
26-02-09, 11:46
Proponuje Ci robić wyciskanie z przed głowy( i żebyś miał podparcie na plecy).
I czasami zamieniaj sztangę na sztangielki.

Włodi90
26-02-09, 11:55
czasami ?:> czyli co trening?? czy rzadziej??

ht
26-02-09, 12:31
spruboj robic barki na sesji treningowej z klatka.

hardworkOUT
26-02-09, 14:03
"Proponuje Ci robić wyciskanie z przed głowy( i żebyś miał podparcie na plecy)."


jestli to ma byc porada jak zwiekszyc sile w wyciskaniu na bary to.. zastanow sie co napisales.
jedynie czym sie rozni wersja sprzed glowy od zza glowy to mechanika i mniejsza kontuzjogennosc. a powiedzialbym nawet ze wieksze ciezary ciska sie zza glowy , ale czesto kosztem zdrowia




"spruboj robic barki na sesji treningowej z klatka. "

tak jakby koles mial slaby triceps i doradzalbys mu robic z klatka.
gosc chce ciskac wiecej a ty mu doradzasz zeby robil bary wtedy kiedy sie zmecza po wyciskaniu. niezbyt to madre






do autora
wez zacznij robic jakies dynamiczne cwiczenia np push press gdzie sporo sobie pomagasz nogami [bonus: pp przeklada sie na + w wyciskaniu na lawie]

po cw dynamicznym bardziej izolowane np military press ze stosunkowo niewielkimi ciezarami

Włodi90
26-02-09, 15:33
ok dziiekuje za odpowiedz

Micek185
26-02-09, 16:19
Hard dobrze mówi,robiąc na stojąco pomagasz sobie nogami,co do ćwiczeń to wyciskanie możesz robic zza głowy i z klatki.Robiąc z klatki pracują ci mięśnie piersiowe a robiąc z karku rozwijasz tylne aktony mięśni naramiennych więc warto robic oba ćwiczenia.Czytałem też że barki najlepiej rozwija sie ćiężarami którymi wykonac mozesz nawet12-15powtorzeń.Ale to tylko taka rada,ja tak robię i na mnie to działa,pozdrawiam,sukcesów życze

pomeran
26-02-09, 17:05
Jeśli chcesz zwiększyć siłę na barki to zrób je na osobnym treningu, co do ćwiczeń hard już Ci napisał najlepsze ćwiczenia na zwiększenie siły dodaj jeszcze boczne unoszenie hantli bokiem i w opadzie tułowia

Włodi90
26-02-09, 19:58
unooszenie bokiem i w opadzie mam w planie, tyle ze sila stoi i stoi ;d dziękuje za odpowiedzi,a barki trenuje razem z tricepsami, tyle ze zaczynam od barków ;)

Włodi90
26-02-09, 22:42
i jeszcze jedno, czy Kaptury pomagają coś w wyciskaniu na barki zza glowy ?:)

hardworkOUT
26-02-09, 23:05
udzial maja ale czy pomagaja ? nie sadze

pamietaj

naturalny ruch = wiekszy ciezar
wiekszy ciezar = wieksza masa <=> wieksza sila

wyciskanie zza karku to nie jest naturalny ruch

Pakierek
26-02-09, 23:19
Hard dobrze mówi,robiąc na stojąco pomagasz sobie nogami,co do ćwiczeń to wyciskanie możesz robic zza głowy i z klatki.
a po co ma sobie pomagac nogami?? nierozumiem tego. Jak trenuje na barki to niech trenuje na barki i niech sobie nie pomaga nogami tylko same barki niech pracują!!

hardworkOUT
26-02-09, 23:22
zanim zaczniesz krzyczec to uzupelnij swoja wiedze zeby mozna bylo dyskutowac , a nie wypisujesz niczym nie poparte bledne tezy [synonim: pierdoły]

Pakierek
27-02-09, 00:30
to że są błedne to twoje zdanie

hardworkOUT
27-02-09, 08:45
i to mi wystarczy ;)

Russel
27-02-09, 10:52
nie ma co sie spinac jeden sadzi tak drugi tak i zaden nie przekona do swojego zdania proste

Włodi90 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=7166) zalezy ci na masie czy na sile barków? bo nie chce mi sie czytac wszystkiego

Włodi90
27-02-09, 13:25
raczej na sile barków mi teraz głownie zależy

Włodi90
27-02-09, 17:30
i jeszcze jedno HardWorkout jak proponujesz cwiczyć kaptury? ile seri ? powtórzen ? i ile razy w tygodniu. z góry dzieki za odpowiedź

hardworkOUT
27-02-09, 18:51
duza ilosc powt i ciezko

zobacz w relacji u Marcinka jak ma rozpisane

raz w tyg styka