PDA

Zobacz pełną wersję : Wzrost



Wiki
24-02-09, 22:24
Pytanie mam nastepujace:). Czy jest jakiś sposob aby podrosnąc wzwyż??
Wiem ze duże znaczenie ma tez genetyka...
Czy to co robił Jordan (wiszenie na drązku) to mit, czy prawda?
Przysiady i MC na pewno mi we rosnieciu nie pomagaja:). Przerwac te cwiczenia czy nie?

pey
24-02-09, 23:27
Napewno pomaga zwisanie na drążku bo to zdrowe dla kręgoslupa ale czy wyciąga go w jakims wiekszym stopniu? Tego nie wiem, może w małym procencie. Najpewniejszym sposobem jest hormon wzrostu - pewny, dlatego, że oddziała na wagę i wzrost, ale czy warto paprać sobie całe życie o "problem" wzrostu? ....

Indiana
24-02-09, 23:39
hmmm wątpię , mamy to zakodowane w naszych genach do jakiego pułapu jesteśmy wstanie urosnąć. W moim przypadku jest dość dziwnie , matka 161cm ojciec 173cm. Dziadkowie również mali a ja mam 183cm ;p więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa ...

pey
24-02-09, 23:41
Tylko zmiany genetyczne, chemia jest nas tylko w stanie popchacć w górę kosztem zdrowia. Albo tolerować swój wzrost i być zdrowym, albo za cenę zdrowia osiągnąć ponad 180cm. wzrostu? Wybieraj!

pomeran
25-02-09, 12:55
Jedyny zdrowy sposób na wzrost to jak najwięcej snu.
Nie zawsze wzrost ma się po rodzicach moi rodzice mają coś ok.170 cm ja mam 190cm

michal_f
25-02-09, 13:08
daj sobie spokoj Wiki jestem nizszy od Ciebie ale sie tym nie przejmuje... jak natura obdarzyla Cie takim wzrostem to widocznie taki masz byc... z hormonami wzrostu roznie bywa... a 175 cm to naprawde wystarczajaco:smile: chcialbym tyle miec :lol:

Wiki
28-02-09, 08:43
Chcialbym miec 185 :). Nie podoba mi sie sylwetka niski i napakowany... :P
Dla mnie 175 to mało...
A hormon wzrostu jak działa? Czy warto w moim wieku? Slyszalem ze bardzo drogi jest...?
Starsza ma 159cm :>, a ojciec 182cm

Fehu
28-02-09, 09:13
No to prawda, ze jest berdzo drogi pewnie Cie nie stac na taka kuracje i watpie by osiedlowy dil posiadał taki specyfik, kazde pokolenie przesta swoich starszych wiec jesli Twój ojciec ma 182 a geny poszły Ci po nim to jest szansa by chociaz dorównac mu... A i nie wiem czy dzieki hormonow przeskoczysz geny chyba nic to nie da (chyba!)

lyba15
28-02-09, 14:40
ja mam 15 lat i mam 176cm wzrostu i przez całe gim urosłem 3 cm tez mam z tym problem ze wzrostem chce miec 186cm ja sie duzo rozciogam i wiszenie na drażku tobie tez polecam cos ci na pewno da. pozdro

pawł
02-06-09, 15:26
Na niski wzrost tylko hormon wzrostu może pomóc. Drogi, ale nic innego nie ma. Ile ja się na zukałem, żeby znaleźc kogoś kto mi to sprzeda..., ale naprawde zadzialalo.

ziomeczek
02-06-09, 19:09
No i ile teraz masz wzrostu????

Rokr91
02-06-09, 20:43
A ja mam lat osiemnaście i wzrostu 176 centymetrów. Nie urosłem ani centymetra od zakończenia drugiej klasy gimnazjum (15 i pół roku), wówczas myślałem że "na bank" do 188 dociągnę, bo moje tempo wzrostu było dosyć duże, ale momentalnie się zatrzymało. Ojciec jest dziesięć centymetrów wyższy, a matka ma 160.

Jak widać wzrost to bardzo ciekawa sprawa i trudno przewidzieć ile jeszcze urośniesz i czy odziedziczysz go po rodzicach.

KowalX
02-06-09, 20:44
A ja mam lat osiemnaście i wzrostu 176 centymetrów. Nie urosłem ani centymetra od zakończenia drugiej klasy gimnazjum (15 i pół roku), wówczas myślałem że "na bank" do 188 dociągnę, bo moje tempo wzrostu było dosyć duże, ale momentalnie się zatrzymało. Ojciec jest dziesięć centymetrów wyższy, a matka ma 160.

Jak widać wzrost to bardzo ciekawa sprawa i trudno przewidzieć ile jeszcze urośniesz i czy odziedziczysz go po rodzicach.

jeszcze możesz urosnąć ... ;)

Rokr91
02-06-09, 20:57
Oj... raczej już nie.

KowalX
02-06-09, 21:16
Oj... raczej już nie.

mnie po 20roku życia 2cm jeszcze wyciągło

patryczek666
02-06-09, 21:27
no ja w ciagu roku skoczylem z 175 na 180 w wieku 17 lat

j0zek
03-06-09, 00:07
jak jestes nizszy to nawet lepiej bo szybciej bedzie widac efekty cwiczen:p

co do rosniecia raczej nie masz wplywu, jedynie mozesz go zachamowac w okresie dorastania, jesli palisz duzo fajek albo cwiczysz na silowni ( glownie nogi)

Pamietam gdy trenowalem koszykowke , zaczynalem w gimnazjum to trener nam nie pozwalal cwiczyc nog :D chcial zebysmy maxymalnie urosli na tyle ile genetyka pozwala:D

A co do hormonu wzorstu to nie jest to takie pewne ze wzgedu na to ze moze Ci np. jedna reka urosnac dluzsza, albo noga, lub inna czesc ciala, ale niekoniecznie jest powiedziane ze na 100% akie cos sie stanie - ale jest duze prawdobodobienstwo.

KowalX
03-06-09, 00:47
Mój kolega miał 1.5m i jakieś zaburzenia z hormonami. Lekarz przepisał mu i nieźle urósł po tym.