PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na sylwetkę



janemba
24-02-09, 20:57
Witam
Ćwiczę regularnie od października, mam prawie 19 lat. Kiedyś ćwiczyłem jeszcze w gimnazjum, ale miałem przerwę i wróciłem do treningu. Ważę 87kg, 190cm wzrostu, biceps 41/39 cm. Dotychczas ćwiczyłem bardziej na siłę, tzn ćwiczyłem głównie biceps, triceps, klata, trochę barki plecy i kaptury + brzuch. Polegało to na tym że brałem w miarę możliwości największy ciężar i robiłem serie 12, 10, 8, 6 czasem jeszcze 4. Na klatę wycisnąłem najwięcej 120kg, chciałem dojść do 130 ale trochę się obijałem i mam braki. Postanowiłem przejść na trening na sylwetkę. Rozumiem przez to że mam mieć spaloną tkankę tłuszczową i po prostu przyzwoicie wyglądać. Nie chcę wyglądać jak monstrum tylko po prostu coś ala faceci na okładkach czasopisma Men's Health (jakby ktoś nie wiedział - http://images.google.pl/images?hl=pl&q=Men%27s+Health&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2)
Piszę do Was z prośbą o wyznaczenie treningu bo za bardzo nie wiem jak mam ćwiczyć. Z tego co wyczytałem to należy ćwiczyć najpierw na 60% siły potem na maxa. Mógłby się ktoś wypowiedzieć ? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki
Pozdrawiam

janemba
26-02-09, 21:25
Dieta czyli w skrócie jeść mało a wartościowo, więcej tłuszczu spalać niż go jeść. Ale jak powinienem ćwiczyć... jak z powtórzeniami ? Jak z seriami, z obciążeniem... ?