PDA

Zobacz pełną wersję : MARBO Semi-pro - Wyciąg



KrzysiekGD
24-02-09, 15:39
Witam,
Przedstawiam moją koncepcję wyciągu semi-pro z dwiema prowadnicami bez przełożenia zmniejszającego obciążenie.

Celowo usunąłem miejsce na modlitewnik, wystarczy mocowanie z jednej strony na blokadę ud.

Przy tej wielkości sprzętu oraz niewielkiej jego wadze preferuję mocowanie do ściany, przykręcenie nie jest trudne (4 kołki), a maksymalnie poprawia bezpieczeństwo i stabilność.

Brakuje mi jeszcze lepszych blokad linek przy górnym i dolnym bloczku, obecne są mało bezpieczne.

Zapraszam do dyskusji.

KrzysiekGD
27-02-09, 09:39
Czy Pan z Marbo zechce odnieść się do mojej propozycji?

yoshimitsu
27-02-09, 16:53
dolny tez chodzi na x1 czy dalej przelozenie x2 ?
pozdro

dzbanekzwd
27-02-09, 17:20
ja mam http://allegro.pl/item562006657_marbo_home_wyciag_gorny_i_dolny_do_l awki.html
wogle nie skomplikowane nie trzeba dziurawić ścian tylko se przyspawałem do ławki i bez strachu można dawać solidnie wykonane.

KrzysiekGD
28-02-09, 09:33
@yoshimitsu
W moim projekcie oba mają przełożenie x1, czyli ile nałożysz tyle podnosisz.

@dzbanekzwd
Jak by to co masz było wystarczające to w ofercie nie było by innych wyciągów. Ja stawiam na solidność, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Wybacz, ale to co przedstawiasz to zabawka, a nie wyciąg.

mlody1144
28-02-09, 13:11
krzysiek nie karzdy ma kase na sprzet najlepszej jakosci. Zaden sprzet nie bedzie dla ciebie bezpieczny jedynie atlas jeżeli nie bedziesz umiał cwiczyć

KrzysiekGD
28-02-09, 13:45
Wiadomo, że nie każdego stać na ten wyciąg, ale nie o to tutaj chodzi. Przedstawiam swoją propozycję poprawienia już istniejącej konstrukcji w taki sposób aby przyszłym użytkownikom ćwiczyło się wygodniej i nie występowało 2x przełożenie powodujące konieczność zakładania 2x większego obciążenia niż chcemy podnieść.

Przedstawiciel Marbo stwierdził, iż nie da się zrobić wyciągu na dwóch prowadnicach bez 2x przełożenia, a kiedy przedstawiam taką konstrukcję to ciężko doczekać się reakcji z jego strony.

Nie rozumiem takiego działania.

yoshimitsu
28-02-09, 14:25
mozna by to zrobic jescze inaczej :smile: ale trzeba by zmieniac zaczep ,ja sobie tak zrobie za jakis czas bo jak narazie to naladowalem 220 kg odczuwalne 110kg :) wyciag wytrzyma wiecej z tego co widze i stabilnosc dobra minus to ze trzeba miec spory ciezar (musze dokupic z 2x 20 kg),to mi narazie starczy na jakis czas .a za rok to sobie przespawam te kolka do gory http://img187.imageshack.us/my.php?image=73910398.jpg i bede mial x1 :smile: , jeszce czekam na pare pierdolek ktore maja mi doslac pociwicze na tym jakis czas i zrobie recenzje z fotkami
pozdro