PDA

Zobacz pełną wersję : oliwa z oliwek - czym zastapic ??



Aponax
24-02-09, 12:54
Witam , czy moge zastapic oliwe z oliwek ?? mam maly problem z oliwa :errf:

p_narozny
24-02-09, 13:50
Jaki problem?:)

Luka
24-02-09, 14:44
Oliwa z oliwek jest wyjątkowa, bo niewiele produktów ma tak wysoką ilość najzdrowszych kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Jeżeli ich szukasz, to znajdziesz dużą ich ilość w oleju rzepakowym bezerukowym, migdałach i orzechach laskowych.

Maryan
24-02-09, 18:39
Jeśli masz z nią rzeczywiście problemy to nie wiem czy to coś zmieni ale np do smażenia najlepsza jest oliwa w sprayu ma o połowe tłuszczu mniej niż oliwa w płynie a smarowanie jest idealne i wszystko na tym upieczesz, to jeśli chodzi o smażenie bo do sałatki to chyba nie wypali :) A właściwie co to za problem masz z oliwą ?

Aponax
24-02-09, 19:32
po oliwie mam bardzo mocne bóle brzucha :/ , ogulnie dopiero od 3 dni mam te bole zaraz po zjedzeniu czegos z oliwa ;/ (diete stosuje juz ponad 2 lata, i nei wiem co sie stało, mialem przerwe w diecie z powodu braku apetytu gdy bylem chory 2 miechy , od 2-3 tygodniu znowu zaczelem trzymac diete i w niedziele zauwazylem ,ze po oliwie robi mi sie nie dobrze i boli mnie brzuch ).

Aponax
24-02-09, 19:46
nie moglem edytowac wiec napisze tutaj xD
moze oliwa z pestek winogron ? niby lepsza w smaku , wiec moze lepiej strawna

grochos
24-02-09, 20:20
a sprawdziles date waznosci? wiem to glupie ale czasem nie zwracamy uwagi na rzeczy oczywiste:P

Aponax
24-02-09, 20:29
tak sprawdzalem , juz nawet 2 rozne firmy kupilem i jest to samo ;/ , a przeciez nie moge nonstop zyc na espumisanie i mantigastop

Maryan
24-02-09, 20:32
w google jest naprawdę kupe info na ten temat olej z pestek winogron ma za dużo kwasów tłuszczowych omega6, których trzeba się wystrzegać, bo występują w zbyt wielu spożywanych produktach, smakiem może jest lepszy ale nie wiem jaką oliwę kupujesz bo gatunek oliwy również ma bardzo duże znaczenie ja kupowałem kiedyś tanią oliwę i była do dupy w smaku, więc teraz kupuję najlepszą i jest o niebo lepsza i co najważniejsze smakuje mi.
Wracając do oliwy z pestek winogron wiele źródeł podaje że ma niemal zbawienne właściwości w dietetyce natomiast na każdym forum sportowym odradzają to zastępstwo bo jest porównywalna z olejem słonecznikowym gdyż zawiera bardzo duże ilości kwasu linolowego LA -Omega 6 to główny kwas tłuszczowy z rodziny n-6 który niby prowadzi do obniżania poziomu "złego" cholesterolu we krwi natomiast stwierdzono, że wysokie spożycie tego kwasu, oprócz obniżania „złego” cholesterolu może powodować również obniżenie tzw. „dobrego” cholesterolu. Jest istotny z punktu widzenia zapewniania odpowiedniego wzrostu, gojenia ran, czynności nerek i wątroby oraz zapobiegania zakażeniom ale ja raczej po tym co wyczytałem bo temat mnie zaciekawił odradzał bym.... ma zbyt duże stężenie tego kwasu i może naprawdę zaszkodzić... w małych ilościach pewnie nic się nie stanie bo np słynne CLA - również zawiera ten kwas natomiast jest to kwas sprzężony i to inna historia poza tym dawkuje się go w niewielkich ilościach i wtedy ma spore znaczenie w dietetyce jako wspomagacz odchudzania itd.

Mam nadzieję ze pomogłem :)
PS
A może coś z tym zjadłeś naprawdę pierwsze słyszę żeby komuś oliwa zaszkodziła :(

Aponax
24-02-09, 20:40
dzis sama oliwe wzielem i to samo :/.Nie jest to najtańsza oliwa z oliwek ale i tez nie najdrozsza :]

Maryan
24-02-09, 23:39
Nie jest to najtańsza oliwa z oliwek ale i tez nie najdrozsza :]

Tutaj chodziło mi bardziej o smak nie wpływ na ciebie względem ceny :) jeśli ogolnie masz naprawdę problemy poradził bym się lekarza bo to naprawdę dziwne nigdzie nie wyczytalem nigdy o żadnej alergii na oliwę czy bólach brzucha, ona ma prawie zbawienne zastosowanie w dietetyce i ogólnie w żywieniu codziennym bez żadnych skutków ubocznych nie, mówie tutaj rzecz jasna o piciu w litrach :)

Aponax
25-02-09, 16:52
wypilem okolo 15-20 ml , w poniedziałek ide do lekaża , narazie zrezygnuje z oliwy :]

grochos
25-02-09, 17:27
ale tak szczeze to raczej bym poszukal problemu gdzie indzie. sokor mowisz ze stosowales oliwe i nic nie bylo, moze jakas nowa odzywka? tez nie wydaje mi sie zeby oliwa byla przyczyna. ale poradz sie lekarza rzeczywiscie

Aponax
25-02-09, 19:05
odzywek supli narazie nie stosuje (brak kasy) , pojde do lekaza i sie dowiem o co biega :].