PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta redukcyjna 180 cm, 78 kg



Iwson
23-02-09, 22:26
Witam! Jestem nowy na tym forum, choć przygodę ze sportami siłowymi zacząłem 3 lata temu. Mam 17 lat i 6 msc-y. 180 cm i 78 kg wagi. Do tej pory ćwiczyłem bez konkretnej diety. Do niedawna starałem się jeść produkty, które uważałem za lekkie, zdrowe i pożywne, ale bez konkretnego planu i jakoś szło. Ostatnie pół roku trochę się opuściłem, zacząłem jeść niezdrowe, tłuste rzeczy, które spowodowały, że większość mięśni zniknęła pod warstwą tłuszczu (Nie przestałem ćwiczyć, ale zmieniłem nawyki żywieniowe – stąd problemy).
Najgorzej jest z brzuchem. Postanowiłem wziąć się ostro do pracy i zrzucić zalegający tłuszcz, dlatego też zwracam się do was. Potrzebuję diety na redukcję.
Starannie przeglądałem wasze forum od ostatnich kilku dni, ale przyznam, że ułożenie własnej diety trochę mnie przeraża. Wydaje mi się, że wyliczanie odpowiedniej dawki węglowodanów czy innych składników odżywczych mnie przerasta.
Czy znalazłaby się kompetentna osoba na forum, znająca się dietetyce, która przysłowiowo poprowadziłaby mnie za rękę i pomogła ułożyć własną dietę? Ewentualnie czy znacie może jakieś internetowe „instytucje”, które za uiszczeniem opłaty ułożyłyby ze mną dietę?

przemek_yo
24-02-09, 13:37
taka rygorystyczna redukcyjna dieta tu nie jest konieczna, 180cm - 78 kg - nie jest tak strasznie :p odwroc spowrotem nawyki zywieniowe, odstaw ten tluszcz, slodycze.

nie chcesz wyliczac kalorii, ustawiac posilkow na godziny i na gramy to poczytaj o odpowiednim odzywianiu (mniemam ze jednak o mase chodzi skoro dopiero zaczynasz i nie jestes nie wiaodmo jaki byk :p ) .

tego tluszczu pozbadz sie aerobami, bo nie ma go tam znowu tak duzo, i jedziesz dalej!

pzdr

Iwson
24-02-09, 14:08
W sumie to mnie chyba przekonałeś. Będę jadł zdrowiej i częściej (regulaminowe 6x:)), ale bez przesadnego liczenia kalorii. Pobiegam, popływam, lepiej się poodżywiam, a jak nie będzie efektów to się do was odezwę.
Dzięki.