PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z klatą



nob
23-02-09, 22:02
Witam,

mam pewien problem. Otóż od 4 miesięcy chodze na siłownie, widze już pewne efekty, ale denerwuje mnie bardzo moja klata. Mam za duże piersi jak na chłopaka. Czytałem że żeby spalić z nich tłuszcz trzeba mieć diete na redukcje, ćwiczyć na rzeźbe i biegać kilka razy w tygodniu. Do tej pory ćwiczyłem na mase i obawiam się że zmieniając trening spaliłbym to co do tej pory wyćwiczyłem ;] I stąd moje pytanie: czy rozsądne jest abym np. ćwiczył samą klate, 3 razy w tygodniu (pon, śr, pt) i po treningu 40-50 minut biegania na bieżni. Ćwiczyłbym tak dopóki klata by "nie zmalała". Czy to dobry pomysł? Jeżeli nie, to napiszcie to w normalny sposób (nie ubliżając mi) :)

Pozdrawiam,

timbo
23-02-09, 22:22
jedno jest pewne, 3 razy klaty robic nie mozna, w zadnym wypadku. skup sie przede wszystkim na aerobach (bieganie, pływanie, rowerek itp..) dodajac do tego dobrą diete, bo jedzac pizze i chrupki przed kompem nic nie zrobisz.

pey
26-02-09, 19:20
rozpiętki i rozciaganie klatki - nie wiem... może pomoże;

dzbanekzwd
26-02-09, 19:32
wyciskanie ławka skośna głową w dół. myśle że powinno pomuc.

Micek185
26-02-09, 21:30
nigdy w zyciu nie rób takich rzeczy !Na początek aeroby poźniej masa,te 'cycki"to własnie zalegający tłuszcz którego trzeba sie pozbyc dopiero później buduj suchą mase jak narazie musisz w to włozyc troche wysiłku ale nie poddawaj sie:Dkazdy od czegos zaczynał:D

Rafauu
26-02-09, 22:25
aeroby :) polecam szczegolnie plywanie. na poczatku mozesz miec problemy z technika i oddychaniem ale efekty sa bardzo dobre. ponadto masz super samopoczucie po basenie