PDA

Zobacz pełną wersję : Rozstępy co i jak



Biernaczek
22-02-09, 21:02
Co to są rozstępy?
Rozstępy są to blizny - pasma scieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w okresie dojrzewania, nagłej zmiany masy ciała, często u osób otyłych lub z dużą ilością masy mięśniowej.
Leczenie?
Leczenie rozstępów to wizyty u kosmetyczni i wielodniowe kuracje, które tylko zmniejszą i złagodzą defekt skóry. Najprostszym domowym sposobem jest stosowanie odpowiednich środków kosmetycznych. Przy ich zakupie powinniśmy zawsze zwracać uwagę na skład substancji czynnych w preparacie.
Czym smarować?
NOREL
http://img15.imageshack.us/my.php?image=norel.jpg
Mustela
http://img142.imageshack.us/my.php?image=mustela.jpg
Penaten
http://img18.imageshack.us/my.php?image=penatengr.jpg
Elacyn
http://img18.imageshack.us/my.php?image=elacyn.jpg
No-scar
http://img6.imageshack.us/my.php?image=nosssss.jpg
Kupię krem zacznę smarować i nie będę miał rozstępów?
Niestety, wcieranie kremów nie zapobiegnie ich powstaniu i nie wyleczy rozstępów. Stosowanie kremów poprawi natomiast ogólny wygląd skóry.
Statystki?
Rozstępy występują u 90% kobiet ciężarnych, u 70% dojrzałych kobiet i u 40% dojrzałych mężczyzn.
Zabiegi?
Mikrodermabrazja
Podczas zabiegu pociera się zewnętrzne warstwy skóry przy użyciu kryształków diamentu oraz stosuje siłę ssącą podciśnieniem celem lepszego naciągnięcia skóry. Pocieranie końcówką diamentową usuwa mechanicznie nadmiernie nagromadzoną warstwę martwego naskórka i wygładza powierzchnię skóry. Mikrodermabrazja pobudza produkcję kolagenu. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
Mezoterapia
Zabiegi wykonuje się raz w tygodniu przez 8 tygodni, a następnie 1 raz w miesiącu przez 6 m-cy. O dalszym leczeniu decyduje lekarz biorąc pod uwagę indywidualne efekty osiągane u danego pacjenta.
Koszt jednego zabiegu: ok. 350 zł
Dermabrazja laserowa
W trakcie zabiegu lekarz przesuwa głowicę emitującą wiązkę światła po rozstępie i ogrzewa go tak długo, aż naskórek "wyparuje". Po seansie skóra wymaga kilkunastodniowej rekonwalescencji. Dla uzyskania pożądanego efektu zwykle wystarcza jeden zabieg.
Koszt jednego seansu: 3-5 tys. zł

Sosna91
22-02-09, 22:33
super art ;) jednak mam nadzieje że nigdy nie będę zmuszony z niego korzystać :)

pey
22-02-09, 22:54
Miłość i rozstępy nie wybierają ;)

hulk11
23-02-09, 01:08
hehe wiem jak wygladaja rozstepy.. naciagnieta skora.. mam takie w okolicy posladkow,.. ale moj rozstep jest chyba nietypowy.. umiejscowiony na zlaczeniu kalty z bickiem.. tak to ujme.. i jest on czerwony.. i czuc zaglebienie ;) i wlasnie taki oto mam rozstep ;) co zrobic ?? to co powyzej ?? pzdr sog za temat

Biernaczek
23-02-09, 15:31
Miłość i rozstępy nie wybierają ;)

Dokładnie :)

hulk11 też tak mam,ale nie jest tragicznie, ja od czasu do czasu nie codziennie smaruje kremem.

hardworkOUT
23-02-09, 15:41
tez mialem rozstepy

na bicepsie, tricepsie , udach, lydce ,

nic z tym nie robilem. po jakims czasie zrobily sie prawie ze niewidoczne


ale art spoko

pey
23-02-09, 16:44
najczęściej pojawiają się właśnie na połączeniu klatki i bicepsu bo jest to jedno najbardziej narażonych miejsc bo skóra napinana jest przy prawie wszystkich ćwiczeniach wykonywanych na siłowni. Jest mnóstwo kremów na zaprzestanie powiększania się rozstępu ale nie na jego likwidację. Dlaczego? Ponieważ jest to blizna, a co najgorsze najczęście jest rozległa - dlatego czuć zagłębienie bo w tym akurat miejscu jest cienka warstwa skóry. Kolor rozstępów może być różny, tzn wacha się między czerwonym (jasnym) po nawet fioletowy ciemny. Powód koloruzależy od tego czy skóra jest bardzo naciągnięta oraz od tego, czy rozstęp jest świerzy czy nie. Gdy zaczniemy stoswać kremy na rozstepy, możemy się spodziewać, że nie przynoszą oczekiwanych efektów - powód - działają one wtedy gdy ciało jest nie obciążane czyli musimy zaprzestać ćwiczenia a czas przerwy może byc b. długi.

Najbardziej polecanym sposobem na ograniczenie powstawania rostepów jest jak najczęstsze nawilżanie miejsc najbardziej narażonych olejkiem, Może być to olej dziecięcy, lub zwykły olej z kuchni:) Miejsca te smarujemy zaraz po kąpieli na wilgotną skórę, oraz przed treningiem wcieramy. Trzeba wiedzieć że nie da się w 100% zablokować powstawaniu rozstępów - mogą spotkać każdego.

To tyle z mojej wiedzy o rozstepach. Pozdrawiam.

Rynju
23-02-09, 16:51
z mojego doswiadczenia powiem wam chlopaki tak - nawet jak ich jeszcze nie macie, ja idzie wam niezle na silce to sie smarujcie profilaktycznie !

luo
31-03-09, 15:22
Przezorny zawsze zabezpieczony;) Jest dużo kremów nawilżających którymi można sie smarować. Ja używam leku robionego przez apteke na recepte dermatologa, co prawda kazdy lekarz rodzinny może wypisać na niego recepte(koszta5-10zl za 200gr) skład:
Urea 40,0
Ag pro iniectio 20,0(może być tez 40,0)
Eucerini ad 200,0

Nazwy mogą być troszke inne gdyż mogłem żle przeczytać skład na recepcie

buzek78
01-04-09, 18:09
ja planuje za parę lat jak uzbieram iść na dermabrazje laserową... pozbędę wtedy się tego ścierstwa? chodzi mi o to czy usuną się całkowicie?

kacperek
01-04-09, 18:18
A ja mam na dupie i to ogromne nóg przez to nie cwicze brzytko to wygląda a w jakim czasie jest w stanie to zblekąc bo narazie od 3 miesiecy jest czerwone

Biernaczek
01-04-09, 19:32
A ja mam na dupie i to ogromne nóg przez to nie cwicze brzytko to wygląda a w jakim czasie jest w stanie to zblekąc bo narazie od 3 miesiecy jest czerwone

I jeszcze długo będzie czerwone.

kacperek
02-04-09, 06:04
tak a ile?

luo
02-04-09, 11:23
U mnie wyblakły po 1,5 roku mniej wiecej, ale zależy jeszcze od skóry i wielkośći rozstępów

bartas662
06-04-09, 22:33
ja mam na plecach i nogach, ale najgorsze sa na brzuchu... w dosc krotkim czasie z 80 skoczylem na 107 kg :D i sie zrobily no ale teraz jestem na redukcji i calkiem niezle idzie. Jak bede wygladal zadowalajaco to wrzuce foty :P

Marurka
06-04-09, 23:38
Miłość i rozstępy nie wybierają ;)

No niestety nie ma zmiłuj hehe :)

Jolly
07-04-09, 06:31
Bartas: trzeba było smarować brzuch oliwką.

//Jolly

kacperek
07-04-09, 10:45
bartas662
powiec jaka masz diete i plan bo tez chce redukcje

bartas662
07-04-09, 11:56
jakbym wczesniej wiedzial ze tak bedzie to bym smarowal ;) kacperek ja nie jestem ekspertem od diety, lepiej sie spytaj innych na forum. Ogolnie to jem 4 posilki dziennie ktore sa w wiekszosci diet na forum. Ryby, piers z kurczaka, platki, warzywa, owoce itd. Z czego wieksze dania gotuje na parze (dobry parowar mozna kupic juz za 150 zl). Cwicze 6 razy w tygodniu na sprzecie w domu:lawka, drazek, guma do rozciagania i hantle. 3 dni klata 3 dni reszta. Czasem jakis trening zamieniam na basen, bieganie albo boks na worku :P Na noc staram sie nie jesc po 20 i na kolacje zero weglowodanow. oprocz tego biore jeszcze bio-cla z zielona herbata. Pozdro

Fehu
07-04-09, 12:00
U mnie wyblakły po 1,5 roku mniej wiecej, ale zależy jeszcze od skóry i wielkośći rozstępów

mi gdzieś tak samo, ale pomimo że już mija 5 rok... nadal sa jednak zauważalne... (mam paski na plecach jestem jak zebra)

Biernaczek
07-04-09, 13:56
mi gdzieś tak samo, ale pomimo że już mija 5 rok... nadal sa jednak zauważalne... (mam paski na plecach jestem jak zebra)

Dobry kamuflaż. :smile: