PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie do egzaminu do służby mundurowej.



wasilo
22-02-09, 13:38
Witam. Chciałbym przygotować się do egzaminu do Straży granicznej. TUTAJ (http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/tresc?WCM_GLOBAL_CONTEXT=pl/serwis-sg/nabor_do_sluzby/tabele_norm_sprawnosciowych_kandydatow_do_sg/) jest zestaw ćwiczeń, które muszę opanować. Poproszę o poradę jak trenować, żeby się nie przetrenować :) Ważę około 100 kg. Mam dostęp do basenu i siłowni.

Damian st-ce
22-02-09, 16:31
Weź sie za bieganie na 1km, reszta to luzik...

slim shady
22-02-09, 17:29
wszystko łatwe, tylko podpracuj nad kondycja w biegu na 1000 m i nad szybkością do koperty

wasilo
22-02-09, 19:15
W tamtym roku dużo biegałem-do 3 km, więc nie powinienem mieć problemów z szybkim dojściem do dobrej kondychy. Gorzej z bicepsami-są słabe :P

slim shady
22-02-09, 20:04
podciagaj sie rob pompki ogolnie cwiczenie na siłowni nie zaszkodzi

grochos
22-02-09, 20:19
koledzy maja racje najlepeij jak zrobisz sobie ten zestaw i zobaczysz gdzie musisz jeszcze popracowac. Jaki masz wzrost? bo 100kg to moze byc troszke duzo nie tylko do koperty czy 1000m ale tez i do pompek i do skoku z miejsca i do podciagania sie. napisz wzrost i ile masz czasu do tych testow. jesli z 2 tygodnie to za duzo nie zdzialasz ale powodzenia zycze i tak.

wasilo
22-02-09, 20:54
Na przygotowanie się będę miał pewnie jakieś 2 miesiące. Problem w tym, że jeśli brzuszki czy bieganie jestem w stanie wytrenować na pewno to z pompkami, czy podciąganiem już jest znacznie gorzej-chodzi mi o jakieś ćwiczenia przygotowawcze, żeby w ogóle zacząć myśleć o robieniu pompek, bo narazie to jest krucho. Mój wzrost to około 180 cm.

3ndriu
22-02-09, 20:57
Najlepszym przygotowaniem do robienia pompek jest robienie pompek :)

grochos
22-02-09, 21:08
fakt robienie pompek to najlepszy trening:) jednak skoro przychodzi Ci to ciezko zacznij od ulatwien np. pompek na kolanach. rob systematycznie i w serriach. kiedy zacznie przychodzic Ci to latwiej przejdz do normalnych pompek z czasem mozesz dodac jakies obciazenie na kark lub tez stopy klasc na krzesle. Pozatym sa dwa sposoby robienia pompek jeden gdzie mocno pracuje klatka piersiowa drugi gdzie mocno pracuje triceps. wybierz swoj sposob. I tak pierwszy sposob jest dosc powszechny a w drugim sposobie poprostu zblizasz do siebie bardziej rece tak zeby byly co najzwyzej na szerokosc ramion. Zaraz zapewne zostane okrzyczany ze drugi sposob jest do d***, jednak wg mnie wcale nie. zalezy jak masz silne tricepsy. Ja osobiscie uwielbiam pompki na triceps. sprawdz przekonasz sie sam.

Pakierek
22-02-09, 21:24
wasilo gdzie startujesz do strazy granicznej?? jakie wojewodztwo??

wasilo
23-02-09, 07:26
Podlaski OSG