PDA

Zobacz pełną wersję : Każdy terning na inna partie miesni?



fryc08
18-02-09, 15:31
Witam,
ostatnio zaczełem trening 4x w tyg a wyglada tak:
PON - barki i tricepsy
WT - bicepsy
CZW - plecy
PT - Klata
Co tym sadzicie?
Dodam że chce uzyskac mase mięsniowa.

Andr3w
18-02-09, 15:41
Nooo toche dziwny ale ty chcesz trenowac tylko te partie ? co z resza masz zamiar je robic czy tylko koncentrujesz sie na tych ? Jam masa to od 5-12 powtorzen rob max do 12 seri. I najlepiej jest laczyc mala partie z duza np . plecy , biceps.

p_narozny
18-02-09, 16:01
Mase miesniowa bez cwiczenia nog? Powodzenia.

klocur
18-02-09, 16:11
ja bym ci radzil
pon: klata triceps
wt: nogi
czw: plecy biceps
pt: barki kaptury
jak napisal p_narozny, bez nog i martwego ciagu na plecy mozesz zapomniec o masie ;]

jaca666
18-02-09, 16:17
Raz w tygodniu nogi to chyba nie dużo a zobaczysz ze da rezultaty a i jak kolega napisał martwy to podstawa!!!

fryc08
18-02-09, 16:18
co do nóg to jest tak ze ja duzo chodze i jezdze na rowerz prawie codziennie po 15km do szkoly a chodze gdzies 7-8km. oczywiscie robie martwy ciag:)
Mój poprzedni trening własnie byl
pon - plecy i biceps
wt - klata triceps i barki
czw - to co w pon
pt - to co we wt
Ale zadowolony nie bylem z niego
Przykladam wlasnie najwiecej uwagi tym partiom ciala

jaca666
18-02-09, 16:22
Nieważne że dużo chodzisz itp.Rób nogi raz w tygodniu.Przysiady chociaz na początek w 3-4 seriach po 12 ruchów.

3ndriu
18-02-09, 16:47
Poniedziałek - Klatka piersiowa, przedramię
Wtorek - Plecy
Czwartek - Triceps, biceps
Piątek - Nogi, barki

Przykładowy rozkład, nie zapominaj o nogach !

I jeśli chodzi o nabranie masy to tylko i wyłącznie wolne ciężary - hantle, sztanga, ćwiczenia wykonywane masą ciała(podciąganie, pompki na poręczach).

dzbanekzwd
18-02-09, 17:04
ja bym ci radzil
pon: klata triceps
wt: nogi
czw: plecy biceps
pt: barki kaptury
jak napisal p_narozny, bez nog i martwego ciagu na plecy mozesz zapomniec o masie ;]

Klatka Z Tribalem to lipa bo podczas klatki męczysz tripsa

klocur
18-02-09, 17:26
ja szczerze mowiac sam nie wiem jak powinno sie laczyc, bo z jednej strony masz zmeczony ale rozgrzany triceps po klatce a z drugiej mozesz wziac wiecej obciazenia na nierozgrzany triceps z plecami ;] jak kto woli

Andr3w
18-02-09, 17:54
ja walsnie robie bica z plecami i klate z teicem bo tric sie meczy przy klacie troszku , jak bym to zmnienil to jakby robil bym trica 2 razy na tydz , bic troszke tez przy plerach pracuje . ale robcie kazdy jak kto woli .

grzeg
18-02-09, 19:24
A co myślicie o treningu 6 razy w tygodniu kazdego dnia inne miejsnie? np
poniedzialek - klatka
wtorek - biceps
sroda - plecy
czwartek - barki
piatek - nogi
sobota - triceps
No i do tego brzuch 3 razy w tygodniu np pon, sroda, piatek

3ndriu
18-02-09, 19:52
6 dni treningowych pod rząd, więcej i częściej nie znaczy lepiej.

grzeg
18-02-09, 19:58
6 dni treningowych pod rząd, więcej i częściej nie znaczy lepiej.
A to ma jakis wpływ? Robisz to samo co w ciągu 3 dni treningowych tylko że rozłożone na 6.

bld
18-02-09, 20:14
nie to samo, miesnie rosna podczas regeneracji a nie podczas treningu, wiec sam sobie odpowiedz na to pytanie.

3ndriu
18-02-09, 20:28
grzeg dlaczego myślisz ze Twój system jest strzałem w 10 ?

grzeg
18-02-09, 22:22
nie no ja tak wcale nie uwazam, dlatego pytam sie na forum czy taki ma sens :) wymyslilem sobie taki zeby nie zajmowal duzo czasu w ciagu dnia, no i wydaje mi sie ze jest lepszy bo koncentruje sie na jednej partii i dokladnie moge wykonac cwiczenia, a odnosnie regeneracji to kazda partia cwiczona raz tygodniu ma 6 pozostalych dni na regeneracje? Logicznie myslac tak mi sie wydaje.

bld
18-02-09, 22:40
logiczne? to w takim razie odpowiedz mi czy robiac martwy ciag angazujesz tylko prostownik grzbietu? robiac przysiady angazujesz tylko nogi? albo podciagajac sie na drazku czy robiac wioslowanie cwiczysz tylko plecy?

grzeg
18-02-09, 22:45
no własnie nad tym tez sie zastanawialem, oczywiscie ze angazuje ale w chyba w znacznie mniejszym stopniu.

p_narozny
18-02-09, 23:09
Cyknij sobie ziomus, jakis prosty FBW na poczatek (zobaczysz jaki to zajebisty program), bedziesz mial wszystkie partie i to 3x w tygodniu!:) Polecam.

grzeg
18-02-09, 23:22
FBW? Do tej pory ćwiczyłem HST a to chyba jakas odmiana FBW. Efekty byly zadziwiająco zajebiste szczególnie w sile chociaz masa tez szla calkiem niezle :) ale pomyslalem zeby to zmienic bo denerwuje mnie ciągłe przestawianie ławki praktycznie co jedną serie. Ale teraz jak wszyscy krytykują moj nowo wymyslony trening to chyba zostane jednak przy HST ;]

grzeg
18-02-09, 23:30
FBW? Ja do tej pory cwiczylem HST a to chyba jakas odmiana FBW. Musze przyznac ze wyniki byly zajebiste szczegolnie w sile ale i masa niezle szla. Pomyslalem zeby zmienic ten trening bo denerwowalo mnie ciagle przestawianie sprzetu praktycznie co serie. No ale skoro wszyscy krytykuja moj pomysl chyba zostane przy HST :)

grzeg
18-02-09, 23:30
fuck myslalem ze nie doszlo ;p

jaca666
18-02-09, 23:35
Jeśli chodzi o trening w każdy dzień inny mięsień i 6 razy w tygodniu to tak trenował Markus Ruhl i wyglądał bombowo!!!
Osobiście nie znam nikogo kto tak trenuje ale tylko gdybym miał więcej czasu to bym spróbował z ciekawości.

grzeg
19-02-09, 00:02
Nareszcie ktoś kto mnie nie skrytykował :) łap Soga :)

fryc08
19-02-09, 08:14
3ndriu jak bys mógł to napisz jakie cwiczenia najlepsze sa na te partie wolnymi ciężarami:)

maniom
19-02-09, 10:47
Ja ćwicze podobnym planem
Poniedziałek: barki i kaptury
Wtorek: Plecy i triceps
Środa: Nogi
Czwartek: Biceps
Piątek: Klata
Plan mam taki bo nie mam zbyt dużo czasu w ciągu dnia żeby robić więcej partii mieśni a w weekendy mam szkole wiec tez odpada. Mięśnie rosną nawet dobrze pomimo niezbyt dobrej diety (tzn. staram sie jeść produkty z dużą iloscią białka i węglowodanów ale nie wyliczałem ile i czego mam jeść) i nie czuje sie przemęczony. Może i było by lepiej z innym planem ale na ten też nie narzekam.

fryc08
20-02-09, 21:18
Mam pytanie jak robicie przysiady? gdzie trzymacie sztange?

Czyżyk
20-02-09, 22:17
Przeważnie na tylnych aktonach mięśni naramiennych.

jaca666
20-02-09, 22:31
Tylne aktony mięśni naramiennych tak samo ale jak mam 200kg to na sztangę zakładam ręcznik żeby nie bolały plecy!!!Strasznie wgniata sztangę w plecy przy dużym ciężarze.

jazdun
20-02-09, 22:50
Jeśli chodzi o trening w każdy dzień inny mięsień i 6 razy w tygodniu to tak trenował Markus Ruhl i wyglądał bombowo!!!
Osobiście nie znam nikogo kto tak trenuje ale tylko gdybym miał więcej czasu to bym spróbował z ciekawości.

Ja tak cwiczylem przez pierwsze pol roku mojej przygody z ciezarami. Efekty byly, ale chyba moglyby byc lepsze, gdybym bardziej skupil sie na diecie, przysiadach i martwym ciagu. Niestety za pozno znalazlem te forum :). Narazie jade splitem plecy+biceps+a6w, barki+nogi+a6w, klatka+triceps+a6w.
Co do klatki z tricepsonem, jak dla mnie to zaden problem. Po klatce wciaz dzwigam przyzwoite ciezary na tricepsa, wykonujac je pozadnie. Ale na poczatek mozliwe, ze to nie najlepszy pomysl, wszak kiedys przy wyciskaniu czulem, ze klatka jeszcze moze a reka nie bardzo. Teraz to juz cyce odmawiaja.

fryc08
21-02-09, 09:07
Przeważnie na tylnych aktonach mięśni naramiennych.

no tak ale jak nie mam takiego specjalnego stojak zeby pozniej moc odlozyc sztange bez podnoszenia jej to chyba lepiej ja z przodu trzymac zeby pozniej nie bylo takjiej sytuacji ze nie dam rady jej podniesc zza karku do przodu

Czyżyk
21-02-09, 09:19
no tak ale jak nie mam takiego specjalnego stojak zeby pozniej moc odlozyc sztange bez podnoszenia jej to chyba lepiej ja z przodu trzymac zeby pozniej nie bylo takjiej sytuacji ze nie dam rady jej podniesc zza karku do przodu

Zapisz się na siłownie i po problemie. Albo w domu ćwicz z kolegą.