PDA

Zobacz pełną wersję : wioślarz vs rowerek



Andru161
18-02-09, 00:34
Chcę kupić sprzęt do aerobów żeby spalić tłuszczyk ;) co bd lepsze ? wioślarz czy rowerek ? wydaje sie że na wioślarzu pracuje więcej mięśni. Cena ok 400zł
zastanawiam się nad tym wioślarzem:
http://allegro.pl/item547974783_wioslarz_magnetyczny_hs_32w_wiosla_5 4zl.html
i nad tym rowerkiem:
http://allegro.pl/item551885512_rowerek_magnetyczny_olpran_20157_gwa r_2_lata.html

Prezydent_1c
18-02-09, 11:00
Moim zdaniem wioslarz lepszy. Niedługo i tak wyjdzie słońce więc na rowerku będzie można polatać, a wioslarz przy okazji może Ci fajnie rozbudować mięśnie. I oczywiście nalezy pamiętać że przy redukcji najważniejsza jest dieta bo jedząc mało bez ustalonej diety mozna sobie tylko krzywde zrobić :)

Russel
24-02-09, 10:42
dla mnie jesli chodzi o aero istnieje tylko rower(koniecznie magnetyczny)
pozdr

Smug
24-02-09, 10:46
Rowerek jak rowerek, ale wskoczcie na bieznie :D

Kupiłem w listopadzie, niecałe 700zł, ale po 15 minutach truchtu to już padam na ryj.

Russel
24-02-09, 11:10
szkoda stawów-kolan, podczas biegu kiedy odrywasz obie nogi od podłoża i potem stepujesz powrotem powstają mikro urazy.
Jesli biegasz raz na miesiąc spoko, ale jeśli robisz intensywne aero np5 razy w tyg mikro urazy te odkładają sie i z czasem zaczną doskwierać

Smug
24-02-09, 11:28
To wnioskując po Twojej wypowiedzi, to normalne biegi także powinno się usunąc z ropiski treningowej?

Wydaję mi się, nawet gdyby, to wystarczy trochę zadbać o stawy i problemów nie będzie.

Russel
24-02-09, 11:32
wiadomo mocna rozgrzewka minimalizuje to + ew jakies suplementy wspomagajace regeneracje tkanki stawowo-kostnej,ale..

Osobiscie ja od 2 lat nie wykonuje aero w postaci biegow ponieważ czulem to na sobie np przy hiit - cie najbardziej, wole rower.
pozdr

pan.wiesiu
26-02-09, 11:18
a jezeli chodzi o mnie to zdecydowanie doradzam wioslarza (nogi+plecy+brzuch+ramiona-w zasadzie wszystko pracuje) niezazsapiony do rozgrzewania sie i w redukcji.
lepsze od "wiosla" to juz tylko plywanie ;)
pozdrawiam