PDA

Zobacz pełną wersję : Ile i co jeść bezpośrednio po treningu?



grzeg
16-02-09, 22:03
Witam,
Przeszukałem sporo tematów z tego działu ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. W sumie to jak szukanie igły w stogu siana :)

Trening ułożyłem sobie taki:
6 dni w tygodniu, codziennie inna partia mięśni (poza brzuchem który ćwiczę 3 razy w tygodniu), trening bardziej na siłę.

Mam 22 lata, 176 cm, wzrostu ważę 84 kg (nie wiem czy to będzie potrzebne piszę na wszelki wypadek :)
Dietę dobrałem tak:
2g białka na kg ciała (w sumie 168g)
1g tłuszczu na kg ciała (84g)
2,7g węglowodanów na kg ciała (223g)
oraz ok 2400 kcal dziennie

I teraz moje pytanie: Czy bezpośrednio po treningu w danym odstępie czasu mam dostarczyć organizmowi jakąś część tej wyżej wymienionej dziennej racji? Czy może jakąś dawkę witamin czy czegokolwiek innego.

Dzięki z góry z odpowiedź.
Pozdrawiam.

Wiki
16-02-09, 22:14
Przed treningiem 1 banan.
Po treningu 2 banany. :)

Witaminy na sniadanie razem z posilkiem.

Chyba zle policzyles swoje zapotrzebowanie... Mało weglowodanow... Jestes endo - mezo - ekto? Chcesz siły, ale sily nie bedzie bez weglowodanów :). Ja mam 176cm i waze 75kg. Zjadam 3000kcal dziennie.

FitSport
16-02-09, 22:34
Przed treningiem 1 banan.

Co za głupota...

Rynju
16-02-09, 23:14
co jesc bezposrednio po treningu - a no trzeba jesc jak kolega napisal zrodla cukrow tak jak np. banany, do tego bialko wzgledem tego czy brales je takze przed treningiem. Jak wolisz. Mozesz nie musisz. Ze tak powiem po prostu gainer po treningu pasuje jak najbardziej

grzeg
16-02-09, 23:25
Wiem że dosyć mało tych węglowodanów ale chciałem przy okazji zrzucić trochę tłuszczu z boków. Stąd to ograniczenie.
Hmm... mówisz żeby ich więcej dorzucić? A zaproponowałbyś jakąś dawkę? Jestem endomorfikiem.
A dietę układałem przy pomocy Dziennik Posilkow VITALMAX v4.21 i taką rację mi wyznaczył przy zaznaczeniu opcji "Cel - redukcja masy".

Rynju
16-02-09, 23:27
akorat po treningu twoj organizm chlonie, tu nie musisz restrykcyjnie dawac ledwo ledwo wegli a zamiast tego bialka

Maryan
16-02-09, 23:32
Ze tak powiem po prostu gainer po treningu pasuje jak najbardziej

A czy ja mogę wtrącić trzy swoje grosiki ? Ryniju a dlaczego gainer po treningu pasuje jak znalazł? , w jakiej ilości go stosujesz i w jakim celu ? Czy zwykły banan czy winogrona cokolwiek co ma węgle proste nie wystarczy? Po co gainer jak za około 40 min wsuniemy pełnowartościowy posiłek ?

Rynju
16-02-09, 23:34
gainer jako przyklad polaczenia weglowodanow i bialka :) o to chodzilo

Maryan
16-02-09, 23:42
No ja rozumiem ale czy białko jest zaraz po treningu potrzebne ?
Ja jem po treningu natychmiast dużego banana a za około 40 min big posiłek czy dorzucić jeszcze białko po treningu do tego banana ?

grzeg
16-02-09, 23:45
Hmm.. nigdy nie używałem żadnych odżywek czy suplementów diety i rozumiem że Gainer tym jest. W zasadzie to mam takie przekonanie żeby dieta była że tak powiem w 100% z żywności naturalnej. Ale banany na pewno zastosuje, a odnośnie tego białka po treningu. Śniadanie jem mniej więcej o godzinie 9 rano i zawiera średnio 40 g białka. Trening robię ok godziny 15 jak wrócę z zajęć po czym robię obiad zawierający 60g no i na koniec dnia ok 20 jem resztę czyli też 60g. A czy jest ważny czas liczony od zakończenia treningu w ciągu którego trzeba dostarczyć białko organizmowi? Słyszałem gdzieś że najlepiej w ciągu 30 minut. A zanim sie umyje i zrobie obiad z 1,5 godziny mija.

grzeg
16-02-09, 23:50
akorat po treningu twoj organizm chlonie, tu nie musisz restrykcyjnie dawac ledwo ledwo wegli a zamiast tego bialka

Wybacz ale nie do końca rozumiem o co Ci tutaj chodziło. Mógłbys trochę wyjaśnić?

Rynju
17-02-09, 08:18
nie, nie musi. Chodzi o to, ze czytalem badania, w ktorych dowodza ze dawka bialka podczas jak i tuz po treningu zwieksza efektywnosc bardziej niz same weglowodany

Luka
17-02-09, 11:42
Jeżeli chodzi o dietę na masę to w przeciągu pierwszych 2 godzin po treningu należy dostarczyć minimum 1g węglowodanów na 1kg masy ciała, czyli np. 75kg osoba - 75g węgli. W kolejnych 2-3 godzinach powinno się dostarczyć tyle węglowodanów aby łącznie z posiłkiem z pierwszych dwóch godzinach po treningu było ok. 200-250g wegli.

Posiłek tuż po treningu musi zawierać nie tylko węglowodany ale i białko oraz małe, ale zawsze ilości tłuszczu. Przyspiesza to uzupełnienie glikogenu, podwyższa poziom hormonów anabolicznych. Pewne wyniki badań wykazały też zmniejszone bóle mięśni następnego dnia.


Jeśli chodzi o redukcję masy to ja osobiście nie popieram diet niskowęglowodanowych. Logicznym jednak jest, że na takich dietach również należy ograniczyć ilość tłuszczu w okolicach treningu, zatem na węglowodany jesteśmy skazani aby mieć energię na treningu a po treningu normalną regenerację.

jaca666
17-02-09, 12:28
Ja 30 min po treningu gainerek z mleczkiem (30g białka,90g węgli i 5g tłuszczu) do tego Hmb, kreatyna i glutamina a potem po 2 godz. 100g ryżu białego,200g piersi z kurczaka gotowanej na parze,wszystko z sosem bolońskim i sok jabłkowy.Robie tak i wiem ze to idealny sposób aby organizm po treningu się w pełni zregenerował i otrzymał wszystko to czego potrzebuje.

Pakierek
17-02-09, 14:43
jaca 666 to ty jesz w jednej porcji gainera z kratyną?? ... bo wydawalo mi sie zawsze ze musi byc miedzy tymi dwoma rzeczami 30 min przerwy minimum

jaca666
17-02-09, 14:46
Ja biorę po treningu do gainerka.A zobacz jak sa gainery to w ich składzie jest takze kreatyna,glutamina itp.

Pakierek
17-02-09, 14:50
dziwne ... a z białkiem tez jesz kreatyne?

jaca666
17-02-09, 14:58
Jedyny moment w którym mieszam kreatyne to ten po treningu kiedy obie gainera to do tego dodaje kreatynke a rano na czczo i przed treningiem tak samo.

Wiki
17-02-09, 15:04
Co za głupota...

dlaczego niby głupota?

Luka
17-02-09, 16:48
Spokojnie można brać z gainerem kreatyne :)

Maryan
17-02-09, 17:53
nie, nie musi. Chodzi o to, ze czytalem badania, w ktorych dowodza ze dawka bialka podczas jak i tuz po treningu zwieksza efektywnosc bardziej niz same weglowodany

Ryniju powiedz mi ile tego białka mniej więcej po treningu wziąć ? I jeśli wezmę białko po treningu to mogę 45 min po treningu wciąć jak zawsze pełnowartościowy posiłek ?
Ile białka przed treningiem ? Ja na godzinę przed treningiem jem albo pełnowartościowy posiłek albo gainera o zbliżonych proporcjach czyli normalna pisiłkowa dawka białka i węgli itd. Czy to już można uznać za dostarczeniw białka przed treningiem czy jeszcze dorzucić kilka gram przed jak tak to ile ? :)

Damian st-ce
17-02-09, 19:11
I znów ile rozmówców tyle teorii :D Moja głosi, że po treningu należy dostarczyć 1g węgli na KMC i 0,4g białka na KMC (to wszystko do pół godziny po treningu).

Maryan
17-02-09, 19:40
I znów ile rozmówców tyle teorii :D Moja głosi, że po treningu należy dostarczyć 1g węgli na KMC i 0,4g białka na KMC (to wszystko do pół godziny po treningu).

Mógłbym prosić o uzasadnienie dla białka ? czemu nie normalna dawka ? Czemu nie pełnowartościowy posiłek.
Dokładnie ile ludzi tyle teorii właśnie oparłem swoją dietę na czyjejś wypowiedzi że do godziny przed treningiem pełnowartościowy posiłek, po treningu węgle proste a do 45 min po pełny posiłek i teraz wszystko mi sie wali bo nie wiem kogo słuchać..... ehh

igrek
17-02-09, 20:02
Ja napiszę coś od siebie :-) Zazwyczaj po treningu jem ok 8-10 wafli ryżowych i do tego dwie miarki białka (37g) a następnie normalnie czyli posiłek itd Jakieś dwa tygodnie temu nie miałem wafli bo w sklepie brakło :-) i zjadłem dwa banany i białko, następnie posiłek itd Na drugi dzień ku mojemu zdziwieniu byłem obolały. Trening był taki jak zawsze, sen, dietka itp też. Od tego momentu nie stosuję bananów po treningu :-P

FitSport
17-02-09, 20:22
dlaczego niby głupota?

Banan to jakie węglowodany,odpowiedz sobie na pytanie a dowiesz się czemu głupota.

Luka
17-02-09, 20:49
Po treningu wszystko co zjemy zostanie "przerobione" szybciej niż zwykle. W ciągu 2 pierwszych godzin nawet 1,5 raza szybciej. Dlatego są zalecenia na tak duże ilości węgli. Białka też trzeba odpowiednio więcej dostarczyć. Tymi 0,4g tak bardzo się nie przejmuj Marjan - wychodzą standardowe ilości.

Kwestia: gainer - posiłek po treningu. Zaraz po wysiłku fizycznym krew skupiona jest w dużym stopniu w ćwiczonych mięśniach (stąd pompa), a nie np. w narządach ukł. pokarmowego. W wyniku regulacji neuro-hormonalnej powoli schodzi z powrotem do stanu normalnego. Korzystniej więc jest zjeść najpierw coś mniej obciążającego przewód pokarmowy czyli np. gainera, a dopiero po kilkudziesięciu minutach duży posiłek.

Damian st-ce
17-02-09, 20:57
Mógłbym prosić o uzasadnienie dla białka ? czemu nie normalna dawka ? Czemu nie pełnowartościowy posiłek.
Dokładnie ile ludzi tyle teorii właśnie oparłem swoją dietę na czyjejś wypowiedzi że do godziny przed treningiem pełnowartościowy posiłek, po treningu węgle proste a do 45 min po pełny posiłek i teraz wszystko mi sie wali bo nie wiem kogo słuchać..... ehh

Gdzieś czytałem że powinno sie spożywać takie ilości. Dla człowieka o wadze 80kg oznacza to, że musi zjeść 80g Węgli i 32g Białka, to niezła porcja.

igrek
17-02-09, 21:08
Jak wyżej:

1g węglowodanów na kg masy ciała
0,4g białka na kg masy ciała

Czyżyk
17-02-09, 21:18
Gdzieś czytałem że powinno sie spożywać takie ilości.

Kurrr spec od diet... Gdzieś coś przeczytał, sam w to do końca nie wierzy i chce pouczać innych mimo, że ma kulawą wiedzę na ten temat. Do tego chciałby jeszcze zostać moderatorem tego działu - Heh.

Damian st-ce
17-02-09, 21:24
Odbij synu bo jesteś za krótki w kablu! Przeczytałem to na tym forum (napisała to osoba znająca sie na rzeczy) , ale większość użytkowników jest za tępa żeby umieć skorzystać z wyszukiwarki...

Czyżyk
17-02-09, 21:40
"Porady w treningach i diecie, za niewielka opłata" - Dobre sobie. Powinniśmy zrobić zrzutę dla Ciebie. Wykorzystaj dobrze ten hajs i poproś prawdziwego speca od diet, aby Cię podszkolił. Jeśli wzbogacisz swoją wiedzę to wróć i dopiero staraj się o tytuł maderatora tego działu.

Damian st-ce
17-02-09, 21:45
Widzisz jaki jesteś żałosny?? Nawet sprowokować mnie nie umiesz xD Temat do zamknięcia.

Czyżyk
17-02-09, 21:58
Nawet sprowokować mnie nie umiesz

Odbij synu bo jesteś za krótki w kablu!

Czyżby?:-)

Damian st-ce
17-02-09, 22:00
Proszę o zamknięcie tematu...

Maryan
17-02-09, 22:16
Heh ludzie dajcie sobie na wstrzymanie.... te czyżyk... skoro się pokwapiłeś aby sprawdzić Damiana i poczytać to i owo to mógłbyś jakoś motywować swoje głupawe wywody podałeś swój przykład lub sposób, by zaspokoić pytanie tematu głównego ? Może poznamy twoją wiedzę z zakresu dietetyki, ja tam z chęcią dowiedziałbym się czegoś mądrego, a wierz mi jestem chłonny jak gąbka a głodny wiedzy jak ty pyskówki.... Nie zaśmiecaj tematów nie podoba Ci się wypowiedź napisz to danej osobie na prv...w tematach powinny być wartościowe w wiedze wypowiedzi itd a nie pierdo....e od rzeczy...