PDA

Zobacz pełną wersję : silowy program Rippetoe



pomeran
15-02-09, 15:52
Ciekawy program treningowy bazujący na zasadach czysto siłowych/trójbojowych. Kolesie robią na nim po 10kg wagi w cyklach masowych(podobno na czysto!) najbardziej polecany jest dla typowych hardgainerów.
trenuje się 3 razy w tygodniu, są dwa treningi które robi sie naprzemiennie czyli np w pon -trening nr 1, środa-nr 2, piątek nr 1 i od następnego tygodnia zaczynacie od treningu nr2.

Trening nr1:

wszystkie opisane serie to serie na maks ciężarach, każde ćwiczenie musi poprzedzać 2-4serie rozgrzewkowe

przysiady 3serie x5 powt
wyciskanie na poziomej ławce 3x5
martwy ciąg 1x5
pompki na poręczach z obciążeniem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jeśli ktoś boi się o brak stymulacji bezpośredniej tricepsów może je dołączyć

trening nr2:
przysiady 3x5
wyciskanie sztangi z klatki stojąc 3x5
wiosłowanie sztangą w opadzie 3x5
podciąganie na drążku podchwytem 2x8 to ćwiczenie nie musi być wykonywane, jednak jeśli ktoś boi się o brak stymulacji bezpośredniej bicepsów może je dołączyć

we wszystkich seriach roboczych używa się tego samego obciążenia, które zwiększa się co tydzień o 2,5%. jeśli czujecie że możecie zwiększyć bardziej-nie róbcie tego-ważna jest powolna adaptacja organizmu do większych obciążeń, to zapewni większe i dłużej trwające postepy

pomeran
15-02-09, 15:53
co myślicie o tym treningu? opisywał go Radosław Słodkiewicz na forum animal moim zdaniem może być całkiem ciekawy

jazdun
15-02-09, 19:22
Calkiem podobny do FBW "Hardego"

hardworkOUT
15-02-09, 19:27
jeseli myslisz o 5x5 to nie jest moje ja je tylko opisalem

Czyżyk
16-02-09, 20:20
we wszystkich seriach roboczych używa się tego samego obciążenia

Yyy, czyli przysiady, wyciskanie i wiosłowanie robić jednym (takim samym) obciążeniem? A co wtedy gdy ktoś (mam na myśli siebie:-D) nie da rady przysiąść z obciążeniem, które może wycisnąć? Musi zmniejszyć kg na płaskiej?

Czyżyk
16-02-09, 20:51
Aaa już rozumiem:-) Serie danego ćw robimy na stałym ciężarze. Np. wl 3 x 5 (76kg), 5 (76kg), 5 (76kg). A to jakim obciążeniem robimy przysiady, wyciskanie czy cokolwiek innego nie ma znaczenia.

pomeran
17-02-09, 21:03
dokładnie, musisz podnieść 5 razy i to musi byc ciężar maksymalny do danego ćwiczenia tak aby wycisnąć maksymalnie 5 ruchów
ja zrobię teraz małe roztrenowanie i kilka treningów przygotowujących i zacznę ten trening będę go opisywał w naszych relacjach