PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta dla niejadka :D



Mord_89
15-02-09, 13:31
Witam, potrzebuje jakiejś dietki. Największym moim problemem jest to, że nie lubie większości przetworów mlecznych, nabiałowych i warzyw (mogę jeść serki waniliowe, mleko, jajka; natomiast nie jem zadnych serów, ryb, warzyw). Mieszkam jeszcze z rodzicami więc obiady jem także z nimi, co utrudnia częste jedzenie jakiegoś bogatego w białko mięska.
Teraz trochę o mojej budowie. Mam 20 lat (czwarta technikum), ważę 78 kg przy 178 cm wzrostu. Biceps 35cm, klatka ok. 105cm, brzuszek 95 cm. Zacząłem ćwiczyć już w 3 klasie gimnazjum ale było to nieregularnie i co kilka miesięcy.
Od 2 miesięcy mam już w domu ławeczkę, hantle, gryf prosty, łamany i w sumie około 100 kg obciążenia. Na płaskiej wziąłem bez większych problemów 85kg (myśle ze może 95 też by sie udało).
Zacząłem ćwiczyć regularnie w domu 4 razy w tyg. Lece już tak około 1,5 misiąca. Od jakiś 2 tyg nie czuje żadnego przyrostu siły-cały czas musze robić tym samych ciężarem. Nigdy nie stosowałem żadnej diety i nie brałem żadnych odżywek, ale widzę, że czas zacząć bo bez tego ani rusz.
Pierwszym moim celem jest nabranie siły i zwiększenie swoich rozmiarów (głownie klatka i biceps). Cel drugi, poboczny to stracic trochę tłuszczyku. Ale jeśli udałoby mi się sporo powiększyć rozmiar klatki to brzuszek nie będzie mi przeszkadzał.
Was proszę o pomoc w doborze jakiejś diety dla wykręta takiego jak ja, który mało co lubi:lol:. Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. (ale się rozpisałem:neutral:)

Nie wiem czy umieściłem ten temat w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie :P.

3ndriu
15-02-09, 13:52
Każdy z nas nie lubi pewnych rzeczy, ale się zmusza do nich, następnie przyzwyczaja.

Ja również mieszkam z rodzicami, oni mają trochę inny styl życia niż ja i jakoś sobie radzę z jedzeniem, po prostu muszę kupić produkty sam i następnie coś z nimi zrobić, tak też ma większość osób.

"brzuszek 95 cm" Musisz nad nim popracować :P

Wrzuć swój plan to poradzimy dlaczego nic Ci nie idzie.

Lecz moim zdaniem nie widzisz postępów, przez słabe posiłki, ale zobaczymy co jest z Twoim planem treningowym.

Mord_89
15-02-09, 15:17
Sobota, środa.
Klatka, biceps, triceps.
Wyciskanie na ławce sztangą 2 serie rozgrzewki i 1-2 serie ciężkie po 3-5 razy.
Rozpiętki na ławce 4 serie 12-10-8-8.
Wyciskanie na ławce sztangielkami 4 serie po 12-10-8-8
Modlitewnik 3 serie 12-10-8.
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc, chwyt młotkowy 3 serie 12-10-8.
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 3 serie 10-8-6.
Wyciskanie francuskie na ławce 1 seria rozgrzewki i 2 ciężkie po 5-7 razy.
Wyciskanie francuskie stojąc 3 serie ciężkie po 5-7 razy.

Piątek, wtorek.
Plecy, barki, ramiona.
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3 serie na max.
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) 4 serie 12-10-8-6.
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 3 serie 10-8-6.
Unoszenie sztangielek bokiem w górę siedząc 3 serie 10-8-8.
Unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 4 serie 10-8-6-5.
Wyciskanie sztangielek siedząc 1 seria rozgrzewki i 2 ciężkie po 5-7.
Uginanie nadgarstków ze sztangą nachwytem i podchwytem 3 serie max.

3ndriu
15-02-09, 15:25
Nie dziw się że nic nie idzie skoro ćwiczysz takim planem.

Poczytaj podwieszone plany.

Mord_89
15-02-09, 15:42
W sumie przeczytałem ze 20 planów i na ich podstawie starałem sobie wymysłeć coś co udało by mi się wykonywać w domu za pomocą sprzętu jaki posiadam. Co jest z nim nie tak??:errf:

Mord_89
16-02-09, 12:27
Widzę, że dostałem wiele porad i fachowych opini...

Symu
16-02-09, 12:44
1. dieta to podstawa. niestety ale w pewnym momencie bez niej ani rusz.
2. Ułóż sobie plan 3 dniowy (taka moja propozycja , więcej nie znaczy lepiej- Split, Fbw obojetnie ale polecam jednak FBW)
3. Zrób sobie tydzień przerwy.
4. zacznij robic martwy ciag lub przysiady.

Jeśli jakieś pytania to zawsze wpunktuj je na końcu wypowiedzi łatwiej się czyta.

Mord_89
16-02-09, 15:37
Dzięki wielkie, już wybrałem trening FBW napisany przez HardworkOUTa.


DLaczego mam robić tydzień przerwy??

michal_f
16-02-09, 15:50
mozesz nie robic ale wtedy zrob tydzien lekkich treningow aby troche odpoczac ;)

Mord_89
16-02-09, 16:04
A mogę przez ten tydzień sprawdzić maksy?? Będą mi potrzebne do treningu potem.

p_narozny
16-02-09, 16:14
Odpoczynek to odpoczynek. Jedz i spij:) Potem sobie sprawdzisz. Podlacze sie do opini kolegow - dieta czyni cuda, sam zobaczysz jak sprubujesz