PDA

Zobacz pełną wersję : Trening w wieku 15 lat



patyson
14-02-09, 11:05
Witam wszystkich;]!!
Mam juz 15 lat i chcialbym sie dowiedziec czy mogę ćwiczyć na silowni z obciązeniem...;]
Mialem juz stycznosc z silownia alee to nie bylo na poważnie ....;] Tak dla zabicia czasu...


Waga 62 kg
Wzrost 176

galanter
14-02-09, 11:14
ja zaczynałem w wieku 15 lat wiec moim zdaniem nie masz na co czekac pozdro

patyson
14-02-09, 11:16
wolę sie doradzić osob ktore sie na tym znają...;] bo wiele slyszalem o effektach ubocznych treningu w mlodym wieku...... . klopoty ze stawami zatrzymanie wzrostu itp (ale wzrost to mnie jebie ...;d)

lukasz231
14-02-09, 11:20
Było 1000 razy już o tym pisane. W tym wieku ćwiczenia z własnym ciężarem ciała: pompki,pompki w podporze tyłem,podciąganie na drążku do tego pływanie, trening sztuk walki itp.
Jeżeli nie chcesz mieć problemów ze zdrowiem nie bierz się za ciężary w tym wieku.

RockyBalboa
14-02-09, 11:22
jesli wzrost cie jebie, masz kogos kto by cie mial na oku, bez cwiczen typu martwy dziendobry itp,i bez hardkorowych obciozen, kup jakas glukozamine na stawy,i moglbys juz zaczac ale licz sie z tym co cie moze czekac za pare lat
pozdro

michal_f
14-02-09, 11:24
mam to samo zdanie co lukasz231:lol:

galanter
14-02-09, 11:24
ja nie zaobserwowalem w sobie zadnych problemow mimo iz zaczolem treningi wlasnie w wieku 15 lat zreszta poszukaj w foto galary pojawiły sie tutaj zdjecia chlopakow w twoim wieku ktorzy juz bardzo fajnie wygladaja a co za tym idzie maja juz za soba jakis starz na silce, ja osobiscie nie spotkałem sie z ludzmi którzy by sie uskarzali na
o effektach ubocznych treningu w mlodym wieku..

michal_f
14-02-09, 11:28
ja nie zaobserwowalem w sobie zadnych problemow mimo iz zaczolem treningi wlasnie w wieku 15 lat

ja osobiscie nie spotkałem sie z ludzmi którzy by sie uskarzali na
o effektach ubocznych treningu w mlodym wieku..



Ale skutki uboczne nie beda teraz w mlodym wieku tylko na starosc wiec za jakies 50 lat nam napisz czy cie stawy nie bola itp
A ze ludzi nie spotkales ktorzy sie uskarzaja na skutki uboczne z mlodych lat to pewnie dlatwgo ze nie wiedza ze maja to z silowni... pewnie mysla ze po prostu tak mialo byc i juz... a podloze tkwi w tym ze moze za mocno trenowali w mlodosci...pzdr

RockyBalboa
14-02-09, 11:30
no wiadomo ze odrazu nie bedzie widac nastepstw cwiczen w mlodym wieku ale po latach to sie ujawni, ale jak chopak sie pozadnie podjaral i sie uparl to chociaz niech robi to z glowa

patyson
14-02-09, 11:34
Hmm już rozmawialem ze znajomym ktory ma jmuz paroletni starz..... ii mi doradzil zebym zacząl cwiczyc najpierw wlasnym ciezarem przez miecha / dwa ii dopiero na silke....

michal_f
14-02-09, 11:35
jak woli... ale ja bym proponowal trening domatora a za 2-3 lat niech zacznie przygode z silownia dopiero:smile:

lukasz231
14-02-09, 11:40
Ja już czytałem masę takich tematów i o dziwo w żadnym nie udało się przekonać kolesia,że to za wcześnie na przygodę z siłownią. Decyzja o tym,że zaczniesz ćwiczyć była już podjęta przed napisaniem tego tematu,a tu szukasz tylko usprawiedliwienia swojego działania...

pomeran
14-02-09, 11:40
ja tęż zaczynałem w wieku 15 lat tylko to była siłownia szkolna i trochę z kolegami w piwnicy, moim zdaniem poczekaj jeszcze z rok i możesz powoli zaczynać z małymi ciężarami zapisz się na basen, basen też nieźle kształtuje sylwetkę i przynajmniej przyzwyczaisz stawy do większych obciążeń
ja osobiście miałem problemy ze stawami więc odradzam zaczynać siłownię w wieku 15 lat

galanter
14-02-09, 11:45
zgodze sie ze w wieku 50 lat moge sie uskarzac na jakies dolegliwosci ale rownie dobrze w wieku 50 lat moga sie uskarzac na dolegliwosci ludzie któzy pracowali fizycznie np przez 25 lat na budowie zreszta wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach w takim wieku to kazdy ma juz jakies problemy ze zdrowiem ale to juz moje prywatne zdanie pozdro

feelthekick
14-02-09, 16:24
Ja już czytałem masę takich tematów i o dziwo w żadnym nie udało się przekonać kolesia,że to za wcześnie na przygodę z siłownią. Decyzja o tym,że zaczniesz ćwiczyć była już podjęta przed napisaniem tego tematu,a tu szukasz tylko usprawiedliwienia swojego działania...

Mnie przekonaliscie ;] narazie tylko domator, plus hantelki 10kg na bica czy trica
pozdro

pomeran
14-02-09, 16:59
pomyliłem się trochę z tym sogiem ale już niech będzie chciałem tylko zacytować
mój wujek ćwiczył w młodym wieku podnosił naprawdę duże ciężary nie pracował nigdy fizycznie a w wieku 40 lat miał juz pierwsze operacje do tej pory na jedno kolano miał już 4 operację miał takie bule że nie był wstanie z łóżka wstać

lukasz231
14-02-09, 17:19
feelthekick Sog za to dla Ciebie:)

koks1995
29-12-09, 06:37
jak otworzysz ten link to sie wszystkiego dowiesz http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=658

i tak nawiasem to ja zacząłem ćwiczyć gdzies w połowie 6 klasy podstawówki (a jestem juz w 2 gimnazjum) i skutków ubocznych nie zauważyłem :) a trenuje obciążeniem na maxa :) i tak jak mowie skutków ubocznych nie ma tylko widac mięśnie i wogóle :D pzdr

kubaCK
29-12-09, 11:31
patyson z Podkarczówki jestes...??

Foster
29-12-09, 11:46
za przeproszeniem głupoty gadacie :D sam mam 15 lat (skonczylem w maju) i od początku grudnia ostro jade. Jakby mi cos sie miało stac to juz bym to zauwazyl bo mi nie trzeba duzo zebym kontuzje jakąs zalapal.
A co do "umierania" lub bóli kregoslupa w starszym wieku to tez sie troche nie zgodze bo na wiosce mam goscia ktory ma aktualnie 51 lat, w wieku 14 lat zaczal cwiczyc- 3 lata stażu miał i teraz sie calkiem dobrze trzyma i jak do tąd nie miał żadnych problemów ze zdrowiem. W dodatku jest górnikiem od ponad 20 lat.