PDA

Zobacz pełną wersję : Zakwasy a trening.



rgolanski
11-02-09, 14:43
Z tego co wiem lepiej nie trenować mięśnia w ten dzień jak czuć zakwsay. Czy to prawda?
Mam teraz z tym problem bo zawsze ćwiczyłem splitem (partia raz w tyg.), a teraz zacząłem FBW. Nawet po 3 seriach ćwiczenia zakwasy zakwasy nie schodzą do następnego treningu.
Może FBW nie dla mnie?

Ogólnie po normanlym splicie zakwasy mam conajmniej 4 dni. Może coś na polepszenie regeneracji by się przydało?

Fehu
11-02-09, 14:59
Z zakwasami kolego normalnie sie cwiczy

rgolanski
11-02-09, 15:07
Jakieś argumenty? jak nie zdążą się nadbudować do kolejnego treningu to nie będą rosnąć....

hulk11
11-02-09, 15:15
na zakwasy jest najlepszyruch.. i powie Ci to kazdy :) jest przyjety stereotyp : zakwasy.. nie robie nic puki nie przejdzie.. gowienko prawda.. na zakwasy najlepszy jest ruch.. zrob intensywna rozgrzeweczke z malym obciazeniem i wszystko bedzie elegancko.. a to ze masz zkwasy jest oznaka ze rosniesz:) ja mam problem z zakwasami.. bo praktyczne bardzo rzadko je amm ;0 wiec powinienes sie cieszyc :)

rgolanski
11-02-09, 15:19
dzięki za odp czekam może ktoś ma inne zdanie? :)

.Smile
11-02-09, 15:22
gdyby kazdy zwracal uwagi na zakwasy to trening odbywalby sie raz w tygodniu :D

lovelas69
11-02-09, 15:25
ja mam zakwasy na wacku po dobrym seksie tzn. że nie powinienem się bzykać częściej niż raz w tygodniu ?

cymilbn
11-02-09, 15:30
podobało mi się:D kocham ironie:) SOG kazdy cwiczy nawet jak ma zakwasy to normalne... jak to ktos napisal gdyby nie trenowalo sie wtedy jak ma sie zakwasy to trening bylby raz na tydzien albo dwa tygodnie...

rgolanski
11-02-09, 15:39
nie wiem czy dobrze mnie rozumiecie. Chodzi mi o jedną konkretną partie. A nie że mam zakwasy na nogach a klaty nie robie.

lovelas69
11-02-09, 15:41
ja Ciebie rozumiem doskonale... jak mam zakwasy na wacku to proste, że ruc*ham dalej i się tym nie przejmuje, że mi zmaleje :)

Pakierek
11-02-09, 15:54
faktycznie widze ze nie rozumiecie o co mu chodzi... moja rada taka jak juz ktos wczesniej pisał skupic sie bardziej na rozgrzewce z małymi ciezarami.

hulk11
11-02-09, 16:01
Pakierek wkoncu doszlismy do porozumienia chociaz w jednym temacie ;0

feelthekick
11-02-09, 16:07
jak mialem ostatnio zakwasy po brzuszkach to nawet pompowac nie szlo ;dd

Damian st-ce
11-02-09, 16:22
Dobra rozgrzewka przed treningiem a po treningu gorący prysznic... a jak są zakwasy to ćwiczyć dalej "No pain no gain" :P

bercik
12-02-09, 07:57
zakwasy które czujesz po tyg na nastepnym treningu moga byc efektem zlego treningu albo rozgrzewki, byc moze za wolno miesnie sie regeneruja diete mozesz miec zla, mozna tak wiele czynnikow wymienic kup kreatyne pomaga na zakwasy
tez mialem takie zakwasy i nic nie wchodzilo zmienilem trening i diete zakwasy max 2 dni i sa efekty

michal_f
12-02-09, 10:06
nawet z zakwasami powinno sie cwiczyc ... dobra rozgrzewka i heyah do przodu:lol:

rgolanski
12-02-09, 13:46
No właśnie to miałem na myśli. Dlatego odkąd pamiętam ćwiczyłem splitem raz w tyg. Ale ostatnio wszyscy chwalą to FBW i postanowiłem spróbować mimo małej ilości serii nie jestem w stanie zregenerować się do kolejnego treningu( dieta jest, śpię conajmniej 8h.) Wydaje mi się że plan jest ok ale nie dla ekto, raczej dla mezo a najbardziej endo, gdyż oni najszybciej się regenerują.

ht
12-02-09, 13:53
gdzies czytalem jak masza radzil ze jemu pomagaja prysznice. raz zimna woda raz gorąca. ja jestem zwolennikiem trenowania jednej partii raz w tyg. bynajmniej duzych partii miesniowych. mniejsze grupy na upartego mozna trenowac czesciej.

Luka
12-02-09, 14:07
Radzę zapoznać się z terminem "zjawisko nadkompensacji" zanim zacznie się pisać bzdury.

rgolanski
12-02-09, 15:52
No cóż zapoznałem się z terminem. Czyli raczej nie trenować na zakwasach. Wychodzi na to że splity w których bic czy tric jest raz w tygodniu to trochę za mało..... Już sam się pogubiłem :D Jedne partie regenerują sią wolniej drugie szybciej i weź teraz trening dobry ułóż.....

rgolanski
12-02-09, 15:58
Czyli można by założyć, że szczyt formy mięśni występuje 1 lub 2 dni po ustąpieniu zakwasów?

feelthekick
12-02-09, 17:18
a w przeciwnym wypadku, gdy nie mam zakwasów (nawet nastpnego dnia po treningu), to znaczy, ze miesien nie urosnie ?

Gdy ruszylem z domatorem, po pierwszym dniu pompowania mialem zakwasy na klatce z 3-4dni, a teraz, po 2 i 3 treningu juz ich nie mam, wydaje mi sie, ze trening robie dobrze - na maxa do zm. (tak jak za 1 razem).

rgolanski
13-02-09, 09:33
Dobrze jest na każdym treningu atakować klatę z innych kątów. Trening nie może być zawsze identyczny. Zmieniaj skosy,żeby klatka się nie przyzwyczaiła.

lukasz231
13-02-09, 10:25
trening na mase to grupa miesniowa nie czesciej niz co 5 dni
FBW to raczej nie jest trening na mase tylko dodatkowy jesli uprawia sie inne sporty ktore sa priorytetowe natomiast potrzebna w nich jest sprawna muskulatura
Ciekawe co HardWorkOut by na ten temat powiedział. On wszystkim doradza FBW,a odradza splity...