PDA

Zobacz pełną wersję : brzuch;)



rafal92
10-02-09, 00:03
witam:)
mam takie pytanko odnośnie ćwiczeń mięśni brzuch:)
Mój brzuch jest płaski i jest na nim zero tłuszczu;) ale nie widać zabardzo kaloryferka:( dopiero gdy napnę to się pojawi:P ogólnie to jest chudym człowiekiem...robię teraz trening na masę żeby troszkę urosnąć...obecnie mam 180cm i 67kg jak zaczynałem było 63kg...ale czy gdybym robił trening na rzeźbę brzuch to czy przeszkodzi to w masie?? i gdyby coś to jakie są najlepsze ćwiczenia??;)

decha92
10-02-09, 00:29
piszesz ,ze nie widac ci kaloryfera, a jestes chudy, oznacza to ze masz za slabo rozwiniete miesnie brzucha... wiec co chcesz rzezbic? nie wystarczy byc chudym zeby miec okazaly brzuch;p tam miesnie tez musza urosnac;) wiec normalna dieta na mase + do tego na brzuch jakis abs albo cos wymysl sam

rafal92
10-02-09, 00:33
tzn. nie że nie widać w ogóle...ale ja nie jestem z tego zadowolony:/
robiłem 2 razy A6W...nie wiem co dalej.

przemek_yo
10-02-09, 13:59
2 razy skonczyles szostke? i nic? a tluszczu nie bylo? to ja nie wiem jak Ty to robiles

ABS albo dopierdalaj wznosy, sklony, pelno cwiczen masz

Damian st-ce
10-02-09, 15:22
Normalny trening brzucha a nie żadne a6w. Albo robisz masę całego organizmu albo rzeźbę.

rafal92
10-02-09, 20:05
nie no coś tam jest ale jak dla mnie to cienko:/
to mówisz ze nie można tego łączyć chociażby na sam brzuch...ok to zabieram się za masę jak to robiłem do tej pory;)
dzieki:)

przemek_yo
10-02-09, 22:05
diete masz idealnie rozpisana przy tej masie?
da sie dopilnowac w miare ladny brzuch przy masowce

feelthekick
10-02-09, 22:15
ja mam podobny problem, tez jestem po a6w a nic nie widac, jedynie jak napne to widac "żeberka" a do tego lepiej po lewej stronie ;)

teraz jade na zwyklych brzuszkach, za jakis miesiac pocisne znowu a6w.
pozdrawiam

ciezarowiec
10-02-09, 22:38
Ja osobiście nie polecam A6W, ja od 2 tygodni robie cwiczenia ktore mi poradzil jeden z kadrowiczow i na kazdym treningu czuje do bolu jak puchna mi miesnie brzucha. Proponuje na brzuch sprobowac:
1. Wisisz np na drabinkach i unosisz wyprostowane nogi w gore do kata 90 stopni, trzy serie powtorzen do bolu brzucha
2. lezysz na plecach nogi zgiete i zaparte o np drabinki i skulasz sie do uzyskania 30 stopniowego kata miedzy plecami a podloga i przytrzymujesz 5 sek, trzy serie powtorzenia do bolu
Dla mnie jest maskakra, jak macie ochote to probujcie.

rafal92
10-02-09, 23:09
no przy tej masówce myślę że brzuszek będzie w dobrym stanie utrzymany;)
ciezarowiec (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=10155) dzięki za ćwiczenia może coś z tego wykorzystam;)

skrobi
11-02-09, 23:43
Ćwiczenia na drążku, scyzoryki, wznosy nóg leżąc, itp

rash1
12-02-09, 14:58
ja mam taki problem że z jednej strony konkretnie z lewej jak napnę mięśnie to widać je ale z prawej już nie tylko malutki zarys jak mogę to wyrównać? a no i jestem na masie ogólnie teraz i nie za bardzo zależy mi na razie na kaloryferze tylko po prostu na płaskim brzuchu a przyszło mi teraz prawie 2cm ;/ brzuch robię 2 razy w tygodniu oddzielnie 4 ćwiczenia 4x20 i się zastanawiam czy lepiej żebym może tak to robił rano przed śniadaniem codziennie powiedzmy 3 ćwiczonka 1 x max czy by to nie lepiej wpłynęło na utrzymanie bądź lekkie spalenie tłuszczyku co tam jest bo chyba z tego co kojarzę to wtedy organizm będzie czerpał energię z tłuszczu a nie węgli i nastąpi jego spalenie. jak sie na to zapatrujecie?

ciezarowiec
12-02-09, 20:50
Nawet jak tak bedziesz cwiczyl to raczej na 100 % nie spalisz tkanki tyluszczowej z brzucha, to nie ma tak ze zrobie brzuszki i mi spali sie tluszcz na brzuchu. Jezeli robisz mase to brzuch i tak bedzie zawsze wiekszy, bo jezeli nie bedzie zalany tluszczem to bedziesz mial pelny zoladek. A jak wyrownac, proste rob brzuch codziennie rob na rownym podlozu i zwracaj uwage na to zebys rowno sie unosil i nie krzywil, z czasem wyrownasz ta roznice. Zwroc tez uwage czy np lawki na ktorych robisz brzuch nie sa krzywe bo wtedy brzuch nie pracuje rowno i z tad moga sie brac nierownosci

rash1
12-02-09, 21:28
co do tej ławeczki i techniki to wszystko jest ok tylko u mnie problem polega na tym ze wszystkie mięśnie mam nie równe ;/ i muszę po prostu wyrównać

ciezarowiec
12-02-09, 23:54
to cwicz normalnie przy kazdym cwiczeniu i za kazdym razem zachowuj idealna rownowage. I te grupy miesni ktore sa mniejsze mozesz cwiczyc izometrzycznie w domu.

adamliz
20-02-09, 17:33
a ja mam takie pytanie, a mianowicie robiąc trening na mase to wiadomo że brzuch rośnie, a gdybym biegał powiedzmy 3 razy w tygodniu to jak to sie bedzie miało do brzucha?? czy tłuszcz sie bedzie spalał czy tylko mięśnie bedą mocniejsze, większe?

Damian st-ce
20-02-09, 19:00
Teoretycznie tłuszcz się będzie spalał, tylko że musisz biegać o odpowiedniej porze. Najlepsza jest tuż po treningu. Trening -> Bieganie -> Miska.

ciezarowiec
20-02-09, 19:15
To jest tak: miesnie brzucha beda rosly, jezeli bedziesz biegal to po prostu spalisz nagromadzona tkanke tluszczowa i zjedzone wegle, ktore mialy zwiekszyc mase twoich miesni, wiec jest tutaj maly konflikt. Proponuje aeroby ograniczyc do raz w tygodniu i dokupic sobie jakis spalacz tluszczu, a brzuch wyrzezbic wtedy kiedy bedziesz robil rzezbe i tyle. Tym bardziej, ze miesnie brzucha nie maja takich mozliwosci zwiekszenia swojej masy jak miesnie np. nog, takze sie nie martw że bedziesz mial wielki brzuch tylko z powodu miesni.