PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki rowerek magnetyczny w przedziale 300-400 zł



bart-06
08-02-09, 12:13
Zastanawiam się nad rowerkami z firmy Olpran ,i Ironbody ,albo coś innego . Chcę kupić go do domu , na co zwrócić uwagę , koło zamachowe wpływa na coś bo są podane różne wagi . Jaki byście polecali , raczej z allegro.

korzen
13-02-09, 01:24
Im cięższe koło tym większy opór może stawiać rower.
Nie używałem roweru z programami więc nie znam sie na tym.

Posiadam obecnie OLPRANA BK-TB-021. Wcześniej miłałem MARS fitness 75 czy jakos tak. Olprana mam jakis rok, jest wygodniejsze siedzenie, dwu letnia gwarancja. Pierwszy padl mi po okolo poltora roku (troche na spawach puscil - zespawalem ale ostatecznie poszlo najgorsze co w rowerze moze czyli pas napedowy a nie mam pojecia gdzie mozna zapasowe dostac)

Szukając rowerka patrzyłem na ich maksymalny ciężar ćwiczącago jako wyznacznik jakości wykonania (minimum 100kg).
Wczesniejszy nie mial mozliwosci regulacji polozenia siodelka w poziomie (daje sie idealniej dopasowac siedzenie do jazdy).

Puls pozwala utrzymac sie w odpowiedniej strefie cwiczen.


Wszystko zalezy czego oczekujesz od roweru i jakie masz wzgledem jego uzywania cele. Czy ma byc to rower do 15-20 minutowej porannej przejazdzki relaksujacej, czy masz zamiar dluzsze dystanse jezdzic i jak czesto.
Wiadomo iz im wiecej chcesz spedzic w siodle tym lepiej jest zainwestowac w cos wygodniejszego i bardziej dopasowanego.

Czy zalezy ci na mierzeniu pulsu, czy wygoda sie liczy (dluzsze jazdy), czy jestes dosc ciezkim facetem, czy zalezy ci na roznych pomiarach itp ?

bart-06
13-02-09, 08:50
Chcę kupić go dla 2-3 osób ,miałby służyć w spalaniu tłuszczyku i dla lepszej kondycji .I jako rozgrzewka przed siłownią .

korzen
13-02-09, 09:49
Skoro kilka osób to warto zwrócić uwagę na możliwość nie wykręcania śrub pod siodełkiem a jedynie poluzowywania w celu zmiany wysokości. Olpran mój to ma,o innych musisz poppytać. Luzujesz tylko śrubę i odciągasz by zmienić wysokość.

Regulacja skokowa a nie płynna oporu może być przydatniejsza ze względu na łatwiejsze ustawienia co trening na idealnie taki sam poziom trudności.