PDA

Zobacz pełną wersję : sens (lub jego brak) rotacji cwiczen w planie treningowym?



jazdun
07-02-09, 15:15
Dzien dobry. Ten sam zestaw pytan umiescilem wczoraj w dziale dla poczatkujacych w temacie pytan i odpowiedzi, ale nikt mi nie odpowiedzial, wiec moze tutaj znajdzie sie smialek ;)

O to one:

I. Czy cwiczenie na bicepsa polowkowanie lub inaczej zwane "21" jest cwiczeniem rzezbiacym czy mozna to cwiczenie spokojnie wykonywac przy masowaniu?
II. A co na temat robienia go co drugi tydzien zamiast zwyklego uginania ze sztanga?
III. Co wogole sadzicie o drobnych rotacjach cwiczen w dlugoterminowych planach treningowych? Typu: Wyciskanie lawka plasko sztanga, ale co 3 tydzien hantelkami z supinacja nadgarstka zeby troche mieso przy mostku dopiescic? Tak samo jak co tydzien zmiana raz rozpietki plasko a raz na ukosie?
IV. Czy tego typu kombinacje sa wskazane przy masowaniu (bo na znurzenie to na pewno)?

Oto moj obecny trening na nogi, robione podczas sesji z barkami. (Niestety nie mam dostepu do suwnic)
1. Seria Laczona: Przysiady ze sztanga + wysoki step ze sztanga 12, 10, 8, 6, 4
2. Syzyfki 4x12
3. Wspiecia na palce ze sztanga oparta do sciany 4x15
Dodam, iz mam nieco do spalenia lub przepalenia w udach. I ze stosuje wyzej opisana rotacje; co trzeci tydzien przysiady ze sztanga zastepuje przysiadami wykrocznymi. Syzyfki to raczej rozciagajace cwiczenie wiec musi byc po silowych.

V. Czy cos byscie skorygowali w planie na nogi biorac pod uwage, iz mam tylko sztange do dyspozycji?

.Smile
07-02-09, 15:27
co do nog, to sztanga styknie. Suwnica niszczy stawy, plan dobry... jak na split, standard.

jazdun
07-02-09, 17:28
Dzieki Smile za utwierdzenie mnie, jak wiadomo przekonanie do slusznosci tego co robimy to tez czesc sukcesu.
Chcialbym jeszcze wiedziec czy ta seria laczona, bedzie ciut bardziej rzezbic niz gdybym robil te dwa cwiczenia oddzielnie i czy jest sens co trzeci tydzien zamieniac przysiady zwykle ze sztanga na przysiady wykroczne.

adrian16
07-02-09, 17:32
biez masacre dobrze daje ja mam 16 lat i 130 biore

007
07-02-09, 17:48
masacre chlopcy biezcie jest najlepsza 4 puchy zjadlem i 130kg wyciskam a mam dopiero 16lat

Adrian mój lekarz poleca czopik na wszystko ,nawet na ból zęba.

Po co spamujesz z tą masacrą we wszystkich przeczytanych tematach ?

michal_f
07-02-09, 17:50
masacre chlopcy biezcie jest najlepsza 4 puchy zjadlem i 130kg wyciskam a mam dopiero 16lat

juz ktorys Twoj post widzialem na ten temat... moim zdaniem za wczesnie zaczales z ta masacra... teraz na Ciebie dziala a za jakis czas przestanie ... i co wtedy ? za koksy sie zlapiesz zeby pokopalo ? mogles wykorzystac potencjal organizmu ...