PDA

Zobacz pełną wersję : czy moj plan jest dobry ???



luwima
06-02-09, 00:49
Siema, mam 17 lat, ważę 60kg i mam 173 wzrostu i już około od 2 miesięcy ćwiczę.. niestety nie wiem czy mój plan treningowy jest dobry i chciałbym aby jakąś osoba która się zna i wie o co chodzi mogła mi doradzi co mam w nim zmienić. Mój plan jest dostosowany do tego co mam, czyli ławka regulowana, rolka(wyciąg), 2 drążki (umożliwiające również robienie pompek szwedzkie), sztanga od 7kg do 90kg obciążenia i sztangielki. Obecnie mój rekord na klatę to tylko marne 65kg;/. Ćwiczę około 4 razy w tygodniu(chciałbym 5)...

I-dzień s-seria p- powtórzenia
-pompki 4s*25p
-rozpietki na ławeczce skośnej 6s*16p
-wyciskanie sztangi 50kg 5s*10p
-wyciskanie sztangi 44kg 5s*12p
-uginanie ramion ze sztangą stojąc 5s*6p
-przyciągnie pionowo rolki siedząc przodem 5s*15p
-uginanie z hantelkiem 5s*25p
-uginanie o kolano 4s*10p
-podnoszenie się na drążku 4s*5p

II- dzień
-podnoszenie sztangi zza głowy 5s*6p
-przyciągnie pionowo rolki siedząc tyłem 6s*10p
-przyciągnie pod kątem rolki siedząc przodem do klatki 4s*8p
-unoszenie hantli przed siebie 5s*15p
-wyciskanie francuskie zza głowy siedząc 5s*15p

Głownie to chodzi mi na razie żebym nabrał trochę masy ale z tym planem nie za bardzo mi się udaje.... z góry wielki dzięki za wszelka pomoc..

rafal92
06-02-09, 00:54
jak dla mnie to marnie:/

zobacz coś takiego...Twój sprzęt pozwoli wykonywać te ćwiczenia;)

PON : KLATKA + TRIC

Klatka piersiowa:
- wyciskanie sztangi na lawce prostej 3 serie 10,8,6 powt.
- wyciskanie sztangielek na lawce skosnej glowa w gore 3 serie 10,8,6powt.
- rozpiętki ze sztangielkami na lawce prostej 4 serie po 10powt.
TRICEPS:
- wyprosty z hantlom w opadzie 4 serie po 10
- wyciskanie wąsko leżąc 3 serie po 10,8,6 powt
- wyciskanie francuskie leżąc 3 serie po 10,8,6 powt

WT : PLECY + BICEPS

Plecy:
- podciaganie sztangi w opadzie tulowia 3 serie 10,10,8,8 powt
- wiosłowanie z hantlom w opadzie tułowia 4 serie 10
Biceps:
- uginanie ramion ze sztanga 3 serie 10,8,6
- uginanie ramion ze sztangielkami stojac (uchwyt młotkowy) 3 serie 10,10
Przedramie : (superseria)
3 serie uginanie nadgarstkow podchwytem
3 serie nachwytem


CZW : BARKI + KAPTURY

BARKI:
- wyciskanie sztangi sprzed zza karku siedzac 3 serie po 10,8,6 powt
- unoszenie sztangielek bokiem w opadzie 3 serie po 10,8,6 powt
- unoszenie hantli bokiem w gore siedząc/stojąc 3 serie po 10,8,6 powt
- przemienne unoszenie hantli przed sobą 3 serie po 10,8,6 powt
Kaptury:
- wzony ramion ze sztanga 4 serie do załamania


NDZ : NOGI + LYDKI

Uda:
- przysiady ze sztanga na barkach 3 serie 10,8,6powt.
Łydki:
- wspiecia na palce stojac ze sztanga na barkach 4 serie do załamania

luwima
06-02-09, 01:21
dzieki. sory ze sie pytam ale nie mam ze bardzo pojęcia o ćwiczeniu... czy na pewno ten plan jest głownie na masę i dla początkującego???

.Smile
06-02-09, 01:44
To jest split, czyli nie jest na mase. Jednakże powtórzenia, serie i cwiczenia są tak dobrane aby jakas masa szła w góre. Jeżeli chcesz trening na masę to - FBW, poczytaj w podwieszonych.

tu masz opisy cwiczen
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

luwima
06-02-09, 01:56
oki oki. wielkie dzięki. a wiecie co może z dietą ?? czy powinienem np kupić sobie białko czy inne odzywki ?? czy mam dużo jeść itd...???

Damian st-ce
06-02-09, 08:41
"To jest split, czyli nie jest na mase" - niezłe herezje...;/

Co do diety masz jeść dużo, ale posiłki muszą być wartościowe. Z odżywek to tylko Gainer, pozdro

007
06-02-09, 10:54
oki oki. wielkie dzięki. a wiecie co może z dietą ?? czy powinienem np kupić sobie białko czy inne odzywki ?? czy mam dużo jeść itd...???

trening do wymiany,ten co rafal92 wkleił to też do wymiany.Dieta jest istotna przy masie,nie jemy to nie rośniemy.Idź do podwieszonych tematów,ulep coś i daj do oceny.W podwieszonych jest sposób i wiele wskazówek jak to zrobić.Według mnie gainer jest zbędny ponieważ węgle z naturalnej szamy są bardzo tanie,jedynie białko w razie kiedy byś miał problemy z jego dostarczeniem to można sobie od czasu do czasu wspomóc dietę.

.Smile
06-02-09, 11:15
split to trening na wyrzeźbienie/wyodrębnienie danej partii mięśniowej.
Co do diety - > dział dieta ;D

Damian st-ce
06-02-09, 14:06
Większości forumowiczom strasznie pod pasował trening FBW, i teraz Split jest już do d..y, żal...

"split to trening na wyrzeźbienie/wyodrębnienie danej partii mięśniowej"
kto Ci takich głupot naopowiadał ??

007
06-02-09, 14:18
Większości forumowiczom strasznie pod pasował trening FBW, i teraz Split jest już do d..y, żal...

"split to trening na wyrzeźbienie/wyodrębnienie danej partii mięśniowej"
kto Ci takich głupot naopowiadał ??

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298 :)

.Smile
06-02-09, 14:27
aha, jezeli negujesz moje zdanie to daj jakies konkretne argumenty które potwierdza twoje bo jak na razie to widze argument vs słowo. (tylko nie takie, ze split jest dobry bo mi fajnie wyjebał klate i biceps)

luwima
06-02-09, 20:26
trening do wymiany,ten co rafal92 wkleił to też do wymiany..

ahhhaaa... to ogólnie to już sam nic nie wiem jaki powinien byc ten plan.... ;/;/;/:silenced:

007
06-02-09, 20:47
ahhhaaa... to ogólnie to już sam nic nie wiem jaki powinien byc ten plan.... ;/;/;/:silenced:

act , domator ,fbw ?

zależy co lubisz :)

Damian st-ce
06-02-09, 21:08
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298 :)



hmmm to że hardworkOUT napisał, że nie pasuje mu Split to nie znaczy że innym też. Pamiętam czasy kiedy na forum jeszcze nie było Harda (szacunek dla niego, bo jest gigantem) i wszyscy brali sie za Split i jakoś to nikomu nie przeszkadzało. A gdy podał temat "FBW" wszyscy raptem wzięli sie za ten trening. Jeszcze jedno... hard opisuje że to FBW jest dobre dla początkujących (chociaż podał też dla zaawansowanych), ćwiczę już trochę czasu i wiem że Split jest dla mnie dobry, więc czemu nie miałby być dla innych?? Sam nie twierdzę że nigdy nie spróbuje FBW (bo troche mnie to kręci :-))

Do Smile

Bez urazy, ale jeśli dane w Twoim profilu nie kłamią to masz jeszcze małe pojęcie o tym sporcie (nie chcę Cię urazić), ale 6 miechów to za mało. Argumenty?? 6 lat ćwiczę na Splicie i tylko raz miałem stagnację...

tyle z mojej strony....koniec.

007
06-02-09, 21:26
hmmm to że hardworkOUT napisał, że nie pasuje mu Split to nie znaczy że innym też. Pamiętam czasy kiedy na forum jeszcze nie było Harda (szacunek dla niego, bo jest gigantem) i wszyscy brali sie za Split i jakoś to nikomu nie przeszkadzało. A gdy podał temat "FBW" wszyscy raptem wzięli sie za ten trening. Jeszcze jedno... hard opisuje że to FBW jest dobre dla początkujących (chociaż podał też dla zaawansowanych), ćwiczę już trochę czasu i wiem że Split jest dla mnie dobry, więc czemu nie miałby być dla innych?? Sam nie twierdzę że nigdy nie spróbuje FBW (bo troche mnie to kręci :-))

Do Smile

Bez urazy, ale jeśli dane w Twoim profilu nie kłamią to masz jeszcze małe pojęcie o tym sporcie (nie chcę Cię urazić), ale 6 miechów to za mało. Argumenty?? 6 lat ćwiczę na Splicie i tylko raz miałem stagnację...

tyle z mojej strony....koniec.

Masz prawo myśleć co chcesz tak jak każdy z nas ,ja ci powiem tylko tyle że pewien czas temu na pewnym forum było wielkie bum na fbw,pewien bardzo obeznany w treningach koleś polecił mi fbw,poleciałem z tym treningiem do znajomych z mojej siłowni ,wszyscy obejrzeli rozpiskę ,trochę parskali,podśmiewali się pod nosem a jeden z większych na sali powiedział że trzeba mi splita z priorytetem na łapę a nie jakieś ogólnorozwojówki z gazetek.Pomyślałem że gościu wielki to i wiedza wielka.Na tamten okres ci ludzie z mojego otoczenia byli moimi idolami,problemy zaczeły się później jak dowiedziałem się że oni nie mają zielonego pojęcia jak ułożyć dietę,wszystko co wytrenowali to tylko i wyłącznie pod wpływem saa. Po tym jak zaczeli mi proponować saa odbiłem z tej siłowni i ćwiczę w innym miejscu.Dzięki metodyce Harda na nowo otworzyły mi się oczy na inne metody treningowe i wiem że jeszcze mogę dużo osiągnąć nie sięgając po saa. :)

galanter
08-02-09, 20:58
chciałbym poprosic o ocene o ewentualne poprawki poniedzialek klatka 1 lawka prosta 4 po 8, 2skos 4 po 8, 3 rozpietki ze skrentem 4 po 8, triceps 1sciaganie wyciagu 4 po 8, 2 francuskie lezac 4po 8, 3 wasko sztanga 4 po 8 sroda motyl 1sciaganie wyciagu do karku 4 po8, 2przyciaganie linki na wyciagu do brzucha 4 po 8, 3 przyciaganie sztangi w opadzie tulowia 4po 8 biceps1 uginanie z gryfem lamanym 4 po8 2modlitewnik 4 po8 mlodki 4 po8 piatek barki 1wyciskanie sztanki siedzac za głowy 4po8,2 wyciskanie sztangi siedzac z klatki 4 po 8 ,3 hantelkami na boki 4 po8 kaptury przyciaganie sztanki do brody 4po 8 ,2 unoszenie ramion trzymajac sztange 4 po8 , 3 unoszenie ramion trzymajac hantelki 4 po8 moim celem masa