PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem nowy, prosze o pomoc :)



Im_Guilty
05-02-09, 21:34
Witam wszystkich.
Jestem ciemny w temacie cwiczen i prosilbym o pomoc, mam pare pytan.
Pierw zaczne od tego ze od pol roku jestem na diecie, przy wzroscie 175 cm wazylem 106 kg, teraz moja waga pokazuje 78 kg, chcialem osiagnac 70kg ale nie wiem czy to ma sens. Ostatnio zamowilem laweczke i sztange i chcialbym zaczac cwiczyc. Zastanawiam sie czy od razu uderzac w rzezbe czy jeszcze zbic z wagi?Dodam ze mam tluszcz na brzuchu :/ Rozmawialem ze znajomym powiedzial ze mase mam i powinienem zaczac nad tym pracowac, ze nie ma sensu sie jeszcze odchudzac, zeby pozniej znow robic mase, bo szkoda czasu. Mozecie mi cos poradzic? Jak zaczne od razu pracowac nad rzezba to brzuch mi zniknie? Jakie cwiczenia bylyby najlepsze? Glownie chodzi mi o pozbycie sie "opony", powiekszenie klatki i wzrost w barach ;)

PS. Dodam jeszcze, ze mam 20 lat.

Fehu
05-02-09, 21:36
Nie chodzi nam o mase "tluszczową" swoja droga ladna redukcja jak cos najpierw mase a pozniej rzezba... moze masz mase ale tluszczowa a nie miesniowa

Symu
05-02-09, 21:55
Musisz rozróżnić 2 rzeczy bo niestety ale wiele osób popełnia tu błąd. Pod pojęciem redukcji rozumiemy zbijanie tłuszczu , a rzeźba to schodzenie do extremalnie niskiego poziomu tłuszczu i poprawianie gęstości umięśnienia.

I teraz pytanie. Chodzi Ci o powiększenie mięśni??

Im_Guilty
05-02-09, 21:56
No dzieki, ale wlasnie to jest sam tluszcz :/ Dlatego nie wiem co teraz zabardzo z tym fantem zrobic, czy dalej sie odchudzac czy jak... ale wiem ze jak bym chcial sie odchudzac zeby zredukowac tkanke tluszczowa to musialbym dazyc do jakis 60 kg a to kolejne pol roku w plecy:/

Edit:

Tak chodzi mi o powiekszeni miesni i rzezbe... nie chce byc jakis super napompowany, chce poprostu powiekszyc gorne czesci ciala...

Fehu
05-02-09, 22:40
Trenuj i dolacz aeroby najpierw przerob ogolno:) za ten czas jeszcze pewnie schudniesz a za 2 miechy uderzysz w mase... bo bez masy nie ma rzezby (nie chodzi o tluszcz)

Symu
05-02-09, 23:15
jutro coś napisze bo jestem zmeczony i jakieś głupoty bym naskrobal coś czuje .........

slim shady
05-02-09, 23:54
napisz jak wyglądaja Twoje posiłki i cwiczenia przy których schudłes, nie musisz schozic o 60 kg bo bedziesz mial niedowage, jakbys miał zdjecie łatwiej byłoby okreslic ilo mógłbys zrzucic, ale mozesz rozpoczac trening ogólnorozwojowy, trening aerobow + interwały, i czekam az cos napiszesz o swoim odzywianiu

Im_Guilty
06-02-09, 08:43
No wiec tak, zdjecie moge wrzucic, ale to tak kolo 18 teraz jestem w pracy. tylko prosze bez smiechow, bo niestety mam nadmiar tluszczu na brzuchu i to dosyc duzo tego :/
Co do wagi to ja genetycznie powinienem miec mala budowe ciala, ojciec maly, matka tez...
Odzywiam sie raczej ok, w ciagu dnia zjadam 1400kcal, poniewaz jestem na diecie, duzo bialka jem, sery serki, maslanki, jogurty...

laik, tylko czy jak schudne i pozniej bede chcial przybrac na masie, to mnie nie dopadnie efekt "jojo" jak tak zaczne pochlaniac jedzenie? Wiesz ja jestem na diecie od konca sierpnia...

Im_Guilty
06-02-09, 17:14
Ok a wiec wyglada to tak:

http://img292.imageshack.us/my.php?image=dsc00005vo5.jpg

http://img201.imageshack.us/my.php?image=dsc00006la5.jpg

Wiem wyglada to tragicznie, nikt nie musi mi tego mowic, zdaje sobie z tego sprawe. Odchudzam sie od okolo pol roku, przez ten czas zgubilem ponad 20 kg, ale brzuch dalej zostal. robie pompki i brzuszki. Mozecie mi poradzic jakis plan treningu na laweczke, jak cwiczyc itd? Poza laweczka posiadam jeszcze sprzet do "wioslowania", dzisiaj nabylem, zobaczymy czy to cos da. Dodam ze wczesniej nie cwiczylem nigdy, dopiero na swieta nie bylo mnie w kraju, a tam gdzie bylem byla silownia i z ciekawosci wszedlem, zalamalem sie, ledwo 40 kg dzwignalem :/ To mnie zmotywowalo do cwiczen...


To mniej wiecej plan mojego zywienia


Sniadanie:
9.00 Bulka z jakims nabialem (serki, twarozki)

11.00 Maslanka + sucha bulka

13.00 Jogurt

17.00 Jakies mieso, zazwyczaj kurczak i surowka, czasami dochodzi ryz badz kasza

19.00 Jogurt, badz jakies owoce

Od miesiaca tak jade, male zmiany sa, czasami kolejnosc sie zmienia w pierwszych 3 posilkach. Mam wrazenie ze za duzo nabialu...
Duzo pije poweradow(poprostu lubie...) i nestea, coli ani takich rzeczy w ogole nie kupuje odkad sie odchudzam, slodycze tak samo nie wchodza w gre.


EDIT:
Zdjecia byly robione chwile po zjedzeniu obiadu, normalnie minimalnie lepiej to wyglada.


Pozdrawiam.

Andrzej88
06-02-09, 17:29
Cześć , ważę tyle samo co Ty , lecz widać duże różnice a mianowicie ta dolna część brzucha. Często właśnie jest tak że człowiek który waży ponad 120 kg schudnie do np. 70 to skóra zostaje "rozciągnięta" i później wisi . Ja się nie znam ale może by tak brzuszki porobić ? :smile:
Pozdrawiam

Im_Guilty
06-02-09, 17:31
Witaj.

Robie brzuszki i pompki od miesiaca.

Mozna spytac ile masz wzrostu?ja 175...

Symu
06-02-09, 18:20
Tzn. moim zdaniem sytuacjia wyglada tak. Nie jest już tragicznie, ale dieta jest fatalna. Moim zdaniem przerwa od tej redukcji mogłaby się przydać, tyle że delikatnie musisz dodawać kalorii i dojśc do jakiejś luckiej ilości bo 1400 to 50kg kobieta moze jesc. Wszystko bym wspomógł 3 sesjami aerobow w tygodniu.

Ale podstawa to dieta!!!!!! W twoim wykonaniu jest fatalna.

RobBob93
06-02-09, 19:02
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Tutaj znajdziesz sporo ćwiczeń.

A co do brzucha to zaleciłbym Ci A6W > http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13250 i zacząć biegać > http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=5231 . Jeżeli chodzi o siłke to wykonuj lekkie ćwiczenia. Może lepiej dla Ciebie byłoby wykonywać obwodowe treningi przez pewien okres

slim shady
06-02-09, 19:28
nie zabieraj się za A6W skoro nigdy nie cwiczyłes, poprostu nie dasz rady, rób kilka normalnych cwiczen na brzuch, ale tak jak pisał wyżej Symu trening aerobowy dzieki temu zrzucisz tłuszcz a nie brzuszkom, no i dieta fatalna zdecydowanie za mało jesz, spalaja Ci sie miesnie a nie tłuszcz, potem bedzie efekt jojo,

Im_Guilty
06-02-09, 19:53
To nie mam sie juz odchudzac tylko zwiekszac liczbe kcal spozywanych w ciagu dnia??
Od jutra zaczne sie bawic z laweczka, przegladne cwiczenia ktore sa w linku podanym przez robbob93 i postaram sie cos zaczac dzialac, + 100-150 brzuszkow przed snem.

PS. czy moglby ktos ulozyc mi jakas diete pod moja sytuacje i plan treningowy? Moze byc odplatnie nawet...ale chodzi mi o osoby doswiadczone.

Damian st-ce
06-02-09, 20:52
Według mnie powinieneś robić masę, tylko uważać na węlowodany; uważać na nie, zmieniać ich liczbę, chodzi o doświadczenia na swoim organizmie. Do tego aeroby i będzie gitara.

pomeran
06-02-09, 22:39
ja na twoim miejscu zaczął bym ćwiczyć treningi na masę a na nadmiar tłuszczy najlepszy sposób to jak najwięcej ruchu np. bieganie, basen
nie masz się co dłużej głodzić bo to nie jest najlepsze rozwiązanie

Im_Guilty
07-02-09, 10:25
Co do biegania to nie bedzie to proste, od 7 do 17 jestem w pracy, jak wracam to juz jest ciemno jak w dupie, a ze mieszkam na takiej wsi gdzie nic nie jest oswietlone to nie bedzie to latwe, warunki bo biegania sa, swietne tereny duzo lasow...
No ok to trening jakis postaram sobie dobrac, ale jak z ta dieta?
O ile zwiekszac liczbe kcal zeby nie chwycil mnie efekt jojo?
Co najlepiej jesc, a czego unikac?

slim shady
07-02-09, 11:48
oblicz w kalkulatorach http://www.programy.u.waw.pl/zapotrzebowanie-kalorie.php
http://www.programy.u.waw.pl/zapotrzebowanie-kaloryczne.php

jak juz obliczysz bilans to zjedź na początek 250 kcl, mniej,potem mozesz a potem kolejne 250 kcl zeby było 500 mniej

co jesć ?
białe pieczywo zastap ciemnym,pełnoziarnistym
ziemniaki brązowym ryżem,kaszą
nie jedz słodyczy
nie pij sztucznych i słodkich napojow tylko woda i zielona herbata
jedz duzo warzyw i owocow
unikaj tłustego miesa,żółtego sera, mleka na noc, dobrze by było jakbyś dodawał do jedzenia oliwe z oliwek, zaopatrz sie w omega 3
staraj sie jesc wiecej ryb, nie uzywaj słodzikow itp, jak juz musisz cos posłodzic to dodaj łyżkę miodu, na noc przed snem najlepiej jakbys jadł sam twaróg na ostatni posiłek, kieruj sie zasadą że śniadanie powinno byc najbardziej syte, rano mniej białka wiecej węglowodanów, i stopniowo coraz mniej weglowodanow i wiecej białka, az na koniec dnia same białko (twaróg)
masz rowerek steper skakanke worek boxerski ??

Symu
07-02-09, 13:15
Nie no z tym dodawaniem kalorii to spróbuj na poczatek 200-300 dodawać tygodniowo i dodawaj odpowiednio aerobów.