PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja FBW 5x5 - pytania



Rush
05-02-09, 20:14
Witam,

Od około miesiąca trenuje fbw 5x5 ale chciałbym go troszke zmienić i zapytać czy miało by to sens :)

1) Nogi

Trenowanie ich 3x w tygodniu na maxa to dla mnie troche za dużo.Zazwyczaj robiłem 2x na max a na trzecim treningu troche skracałem liczbe serii.

Potem jak przychodziło mi biegać to nawet sie jeszcze nie zdążyłem spocić a nogi zaraz jak z waty.Do tego dochodzi jescze jeden raz w tygodniu worek bokserski.

Nogi chciabym włączyć do któregoś treningu, najlepiej do A(z klata,tricem,opadem), bo przy B kręgosłup już wystarczająco dostaje "w kość" :] Tymbardziej że niestety nie dysponuje pasem i jeszcze rosne(17 lat).

2) Przedramie

Wiem że trenuje sie przy innych cwiczeniach ale chcaiłbym dodać jakieś ćwiczenie typowo na tą cześć reki. Np. zginanie nadgarstków na a potem podchwytem (kładąć przedramie na udzie,w siadze, zginajać nadgarstek,coś jak biceps na modlitewniku). To do B.

I może coś na wzmocnienie nadgarstka jeżeli jest takie ćwiczenie. :)

Po co ?? Do siłowania sie na ręke.

Czy takie zmiany będą dobrym pomysłem ??

hardworkOUT
05-02-09, 20:18
nogi to fundament tego treningu wiec sam sobie odpowiedz czy jest sens obcinac intensywnosc


przecierz masz cwiczenia na przedramie. drazek, wioslowanie...


jezeli armwrestling cie interesuje to zacznij trenowac w tym kierunku a nie to wyrzucic to dorzucic tu zmienic tu dodac i do przodu

Rush
07-02-09, 12:01
W zawodach armwestrngowych nie startuje, tylko często z kumplami sie siłujemy.Dlatego również pytałem czy można jakimś ćwiczeniem wzmocnić nadgarstek.

Co do nóg to chodziło mi o to aby wziaść pod uwagę że trenuje również inne sporty nie tylko siłownia(do tego co napisałem piłka nożna chociaż teraz to tylko na hali).Pytałem o zmiane bo jak pisałem po siłowni nie mam sił na inne sporty a mięśnie muszą mieć jescze jakiś czas aby sie zregenerować.

Jeśli to ma bardzo pogorszyć wyniki to ok będe je ćwiczyć 3x w tygodniu :)

P.S A co z drugą głową ??

hardworkOUT
07-02-09, 12:33
"W zawodach armwestrngowych nie startuje, tylko często z kumplami sie siłujemy.Dlatego również pytałem czy można jakimś ćwiczeniem wzmocnić nadgarstek."


ciezkie polowiczne uginanie nadgarstkow na lawie.
w dzienniku Marcinka na ktorejs z ostatnich stron masz wyjasnione jak sie to robi i filmik dany


nogi
jak wywalisz z ktoregos dnia przysiady to juz nie bedzie 5x5 . na przysiadach sie ten plan opiera. burzysz czesc fundamentu - runie cala budowla.



"
P.S A co z drugą głową ??"

mc

wil-qu
07-02-09, 13:12
W zawodach armwestrngowych nie startuje, tylko często z kumplami sie siłujemy.Dlatego również pytałem czy można jakimś ćwiczeniem wzmocnić nadgarstek.


zaproś renie rączkowska do treningu i nadgarstek bedzie wzmocniony :) hehe

DiscoKing
07-02-09, 13:33
Chcesz mieć mocne przedramię zapisz sie na kajakarstwo :D Będziesz niszczyć wszystkich.

wil-qu
07-02-09, 13:48
za pomocą wyciagu jak i grubej liny mozesz pocwiczyc i wzmocnic nadgarstek, takie ćwiczonka wykonują armwrestlingowcy.

LeBron23LBJ
08-02-09, 11:48
hardkworkout, jesli to ty jestes na swoim avatarze to szacunek ludzi ulicy ;]