PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to nie za dużo ćwiczeń na bica?



dulek256
05-02-09, 08:26
Witam.

Mam takie pytanie. Obecnie ćwiczę na masę(jakieś 3 miechy). Chciałbym się Was zapytać, czy nie robię za dużo ćwiczeń na bica?

Mój trening:
Uginanie ramion gryfem łamanym 4x10
Modlitewnik 4x8
Uginanie ramion sztangielką stojąc 4x8


Czy to nie jest za dużo jak na taką partię mięśni jaką jest biceps?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

sts
05-02-09, 08:35
jak rośnie to nie jest za dużo zresztą rak w tygodniu to 12 serii czasem może być biceps może mieć od 6 d0 12 serii chociaż czasem spotyka się więcej nawet ale to po kilku latach.

Uginanie ramion gryfem łamanym 4x10 nie lepiej 12 10 8 6 ?

lukasz231
05-02-09, 08:36
Za dużo. Najczęściej robi się 6-9 ćwiczeń a ty masz 12. Poza tym modlitewnik to nie ćwiczenie na masę. A uginanie ramienia na masę to chwyt młotkowy.
Spróbuj tak:
Uginanie ramion gryfem łamanym 4x8
Uginanie ramion sztangielką chwytem młotkowym stojąc 4x8

Pakerek001122
05-02-09, 13:14
Według mnie to jest dobrze tylko dobiez tak obciazenie,ze gdy skonczysz to zebys nie mogl reka ruszac z bólu. Osobiscie to ja mam wiecej cwiczen na Bica...

dominator875
05-02-09, 13:24
Za dużo. Najczęściej robi się 6-9 ćwiczeń a ty masz 12. Poza tym modlitewnik to nie ćwiczenie na masę. A uginanie ramienia na masę to chwyt młotkowy.
Spróbuj tak:
Uginanie ramion gryfem łamanym 4x8
Uginanie ramion sztangielką chwytem młotkowym stojąc 4x8

modlitewnik to nie cwiczenie na mase...??hmm nie wiedzialem ,zawsze robie i jakos mi biceps od tego rosnie,
clap

Pakerek001122
05-02-09, 13:26
Łap kilka fajnych cwiczen przeanalizuj to sobie :>


http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.asp

tm7
05-02-09, 13:27
Takie ćwiczenia jak napisał lukasz231 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=10772) będą dobre
Uginanie ramion ze sztangą 3 serie 12/10/10
Młotki 3 serie 10/10/10

dulek256
05-02-09, 13:46
Panowie to jak w końcu to ma być, bo widzę, że ilu fachowców tyle opinii :D

lukasz231
05-02-09, 13:55
modlitewnik to nie cwiczenie na mase...??hmm nie wiedzialem ,zawsze robie i jakos mi biceps od tego rosnie,
clap
A ja nie robie wcale ćwiczeń typowo na biceps i też rośnie.
Poczytaj trochę to dowiesz się,że ćwiczeń izolowanych np modlitewnik nie robi się w treningach na masę.
Wracając to różnych opinii to na każdego działa co innego,dlatego mogą być podzielone opinie. Poszukaj sobie zasad układania planu na masę,poczytaj przykładowe.Tu masz bardzo dużo informacji ogólnie:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

A to opis do tematu:
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

dominator875
05-02-09, 14:03
do lukasz
jest to moj 6 rok w kulturystyce wiec nie pisz mi nic o ukladaniu planow treningowych,masz racje co do tego ze na kazdego dziala co innego,wiec dlaczego piszesz ze modlitewnik nie jest na mase???
nie ucz nikogo kto wie wiecej od Ciebie.Ja sie do tego stosuje.

lukasz231
05-02-09, 14:10
Piszę,że nie jest do masy,bo modlitewnik jest ćwiczeniem izolowanym. Staż treningowy nie robi z Ciebie eksperta. Opis,który zacytowałem nie jest mojego autorstwa. Większość stosuje się do tych zasad. Nikt Ci tego nie narzuca. Ćwicz jak chcesz,ale czasem może warto zmienić swoje przyzwyczajenie,bo może się okazać,że podany przez kogoś sposób jest lepszy. Człowiek całe życie się uczy...

dominator875
05-02-09, 14:19
uwierz mi ze wyprobowalem wiele treningow na wszystkie partie miesniowe.
co do eksperta to nie napisalem ze nim jestem tylko ze wiem wiecej od Ciebie.
jestem technikiem zywienia wiec na diecie znam sie perfekt.
od 5 lat kupuje magazyny kulturystyczne,sledze wiadomosci w necie,obecnie cwicze na mojej 6 silowni,wiec nie mow mi co mam robic bo slucham tylko wiekszych od siebie.

Napinacz01
05-02-09, 14:21
dominator niestety nie masz racji.


zawsze możesz zrobić tak;

Podciąganie podchwytem 3s.
Uginanie ze sztangą 3s.
Uginanie hantla młotkowo 3s.

dominator875
05-02-09, 14:25
ja mam swoj plan wiec dzieki, w czym nie mam racji??

Damian st-ce
05-02-09, 14:42
Nie spinajcie sie tak panowie... Modlitewnik też zawsze mi dawał dużo na masę, gdy miałem np: stagnację, rósł po modlitewniku "w oczach" :D

Zrób:
3 serie uginań ze sztangą łamaną 10, 8, 6
3 serie młotków ze sztangielkami 8,8,8,
2 serie "21"

takie moje zdanie

tm7
05-02-09, 15:13
2 serie "21" na koniec to już będzie przesada ;) to już lepiej dodać to podciąganie podchwytem

.Smile
05-02-09, 16:05
modlitewnik - izolatka - nie na mase

mlotki i uginanie z gryfem - na wolnych ciezarach, wiekszy zakres ruchu, stawow - cwiczenie na mase jezeli chodzi o bica


Damian: wszystkie cwiczenia izolowane sa dobre do przelamania stagnacji, wiem z doswiadczenia.

Damian st-ce
05-02-09, 16:06
Może być i podciąganie, wszystko jedno :)

.Smile
05-02-09, 16:09
tez mysle ze podciaganie to dobre rozwiazanie.

Micek185
05-02-09, 23:27
z tym modlitewnikiem to sie zgadzam,to jest ćwiczenie na mase. a co do bica to ja robie młotkowy,sztanga łamana stojąc i do uzupełnienia jeszce uginanie ramienia siedząc opierając łokieć o kolano z tym że jest to ćwiczenie uzupełniające i robie w nim ok 20 powtórzeń przez co na sam koniec dokrwie troche mięsien.nie wiem co chłopacy na ten sposób powiedzą ale u mnie to naprawde sie sprawdza.pozdrawiam

.Smile
06-02-09, 01:45
aha, to jest cwiczenie na to mi to w takim wypadku uzasadnij bo dla mnie to sa puste slowa.

LeBron23LBJ
06-02-09, 11:52
z mojego punktu widzenia dominator875 ma racje. Pozatym sam juz dawno sie o tym przekonalem, ze biceps ładnie rośnie po cwiczeniu na modlitewniku, bo atakuje to cwiczenie mięsien ramienno promieniowy ktory leży pod dwugłowym i wypiętrza biceps do góry. Jak dla mnie świetne cwiczenie ktore poprawia rozmiary i wyglad bicepsy. Uważam że jest dobre na masę. Co z tego że izolowane. Chcecie powiedziec że wszystkie izolowane cwiczenia nie powoduja przyrostów tkanki mięśniowej? Chwale modlitewnik przy każdym cyklu czy to na mase czy na rzeźbe

Budrys
06-02-09, 12:36
uwierz mi ze wyprobowalem wiele treningow na wszystkie partie miesniowe.
co do eksperta to nie napisalem ze nim jestem tylko ze wiem wiecej od Ciebie.
jestem technikiem zywienia wiec na diecie znam sie perfekt.
od 5 lat kupuje magazyny kulturystyczne,sledze wiadomosci w necie,obecnie cwicze na mojej 6 silowni,wiec nie mow mi co mam robic bo slucham tylko wiekszych od siebie.

daj spokój dominator, łukasz ma pewnie aż 17 lat i aż pare miesięcy na silowni, więc to jest ktoś...Kurwa powoli nie wytrzymuje, to forum zapełnia się od młodocianych ekspertów z bożej łaski. Brakuje tu hierarchii byle szczyl udaje mądrzejszego od tego który zaczął trenować gdy ten nie miał jeszcze wlosów na jajach. Ja pierdole...
dla ciebie Dominatotr pozdrówka skoro tak długo hartujesz sie na pakerni

Budrys
06-02-09, 12:39
Dulek a ty przede wszystkim napisz ja często ćwiczysz tego bicepsa!!!!!! bo od tego trzeba zacząć

.Smile
06-02-09, 12:41
to że biceps wypiętrza się ku górze to jest wina ułożenia dłoni akurat...
sam zobacz, napnij trochę biceps lecz ręke trzymaj tak jak byś uginał młotkowo - biceps będzie wydłużony, a ustaw dłoń tak jakbyś ćwiczył na modlitewniku/uginał ze sztangą - biceps jest wypiętrzony ku górze. I to od tego zależy, modlitewnik wypiętrza biceps, ale to nie jest ćwiczenie na mase bo jest to cwiczenie izolowane. Taka jest reguła.

LeBron23LBJ
06-02-09, 13:27
aha, czyli nie urośnie ci biceps jak bedziesz cwiczyl na modlitewniku? Nie urosnie bo to jest cwiczenie izolowane? świetnie :lol:

Damian st-ce
06-02-09, 13:52
I znów jest afera :-) każdy jest inny i na każdego dane ćwiczenie działa inaczej, mi osobiście modlitewnik pomógł i czasem go stosuje aby odbiec od rutyny...

lukasz231
06-02-09, 14:21
daj spokój dominator, łukasz ma pewnie aż 17 lat i aż pare miesięcy na silowni, więc to jest ktoś...Kurwa powoli nie wytrzymuje, to forum zapełnia się od młodocianych ekspertów z bożej łaski. Brakuje tu hierarchii byle szczyl udaje mądrzejszego od tego który zaczął trenować gdy ten nie miał jeszcze wlosów na jajach. Ja pierdole...
dla ciebie Dominatotr pozdrówka skoro tak długo hartujesz sie na pakerni
Nic nie wnosisz do tematu,obrażasz mnie mimo,że wcale mnie nie znasz. Żal mi takich ludzi jak ty. Zasad które tu podałem nie wymyśliłem sam. Są sprawdzone i polecane przez doświadczonych kulturystów. Przytoczyłem fragment z atlasu ćwiczeń,który wszyscy chwalą(http://www.kulturystyka.pl/atlas/). Jeżeli chcesz ćwiczyć inaczej to rób to inaczej,ale nie wyjeżdżaj z takimi tekstami. To,że jesteś anonimowy nie znaczy,że możesz być chamski. Dla mnie to ty jesteś nikim.

.Smile
06-02-09, 14:25
LeBron23LBJ - czytanie ze zrozumieniem.

Budrys
06-02-09, 17:43
Nic nie wnosisz do tematu,obrażasz mnie mimo,że wcale mnie nie znasz. Żal mi takich ludzi jak ty. Zasad które tu podałem nie wymyśliłem sam. Są sprawdzone i polecane przez doświadczonych kulturystów. Przytoczyłem fragment z atlasu ćwiczeń,który wszyscy chwalą(http://www.kulturystyka.pl/atlas/). Jeżeli chcesz ćwiczyć inaczej to rób to inaczej,ale nie wyjeżdżaj z takimi tekstami. To,że jesteś anonimowy nie znaczy,że możesz być chamski. Dla mnie to ty jesteś nikim.

na ulicy inaczej byśmy pogadali

hardworkOUT
06-02-09, 17:51
ja chwale sobie nie wykonywanie stricte na biceps cwiczen przez rozne okresy czasu. i nie narzekam na efekty. ale to malo popularne wsrod mlodych bo wiele osob ma przeswiadczenie ze ta partie trzeba katowac nader czesto i intensywnie.


modlitewnik - cwiczenie izolowane, ale to czy ktos bedzie go robil na masie czy nie to jego sprawa. ja np nie polecam - sa lepsze cwiczenia od tego.
niech ktos sproboje np podciagania podchwytem na szer barkow z klasnieciem. albo oszukiwane polowiczne uginanie ramion na lawie. itp itp itd


Budrys,
heheheh twoj ostatni post jest mega smieszy :)
ogolnie smieszna jest taka napinka przez internet.

Budrys
06-02-09, 17:54
wiem o tym dlatego kończe temat i kończe go tak jak jest albo jak by było w realu