PDA

Zobacz pełną wersję : Trening Po Kontuzji



kagrax
04-02-09, 20:57
Mam pytanie jak miałem kontuzje (wybity bark) i mam duże spadki w formie przez nią jaki trening stosować aby powrócić do formy

matekk
04-02-09, 21:34
Po kontuzji warto by zrobić trening ogólnorozwojowy, a dopiero potem za jakiś normalny trening. Polecam ten (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506)

Budrys
06-02-09, 13:07
przede wszystkim uważaj na ćwiczenia takie jak rozpiętki czy wyciskanie na mięśnie naramienne, tam bark jest mocno obciążony. pytanie też jak wybiłeś ten bark i kiedy to było, pisz takie rzeczy bo nie wiadomo czy miałeś go wybitego rok temu czy dopiero co zdjęli ci gips

Damian st-ce
06-02-09, 13:59
Racja, jeśli kontuzje odniosłeś niedawno, to nie możesz brać się odrazu za ciężary. A jeśli upłynęło dużo czasu, to ogólnorozwojówka do 2 miechów.

kagrax
09-02-09, 15:48
kontuzje odnioslem ponad pol roku temu jak cwicze nie odczuwam bólu ale jak robie np. wyciskanie na klatke to po pewnym powtorzeniu tak jakaby trace sily i juz nie moge podniesc

Budrys
13-02-09, 12:39
Ja miałem dwa razy-nie wiem jak to nazwać-przeciążony bark, wystarczył lekki brak koncentracji (zauważylem fajną dupe hehe) i przy wyciskaniu hantli w ćwiczeniu na mięśnie naramienne siedząc, poczułem jak coś w stawie barkowym przeskoczyło, ale nie tak żeby upuścić ciężar, nie tak żebym nie mógł ruszyć ręką, ale wiadomo...efekt:kilka dni w ogóle bez ćwiczeń, następnie ćwiczenia w których barku prawie sie nie używa biceps, triceps ale na wyciągu nie francuskie wyciskanie, mięśnie przedramion, potem kaptury, wreszcie po około dwóch tygodniach ponownie zacząłem ćwiczyć naramienne tym razem z koncentracją taką jakbym pisał mature czy cóś;-) bo wiadomo kontuzja to coś zajebiście hujowego, poprostu eliminuje cie z treningów. Naturalnie ciężar zmniejszyłem, nie pamiętam już jak bardzo, ale zmniejszyłem. Pozytyw taki że mam nauczke, nauczyłem się robic doskonałą rozgrzewke gdy mam ćwiczyć coś z użyciem barku, i gdy przychodzi czas na serie w treningu to nie myśle o niczym innym niż o pracujących mięśniach, ściegnach, stawach. Zasady prawidłowej techniki wbijam sobie w łeb i często ją analizuje, efekt: zadowolenie po treningu, dobrze znany ból ale nie świadczący o kontuzji ale o dobrym daniu w dupe mięśniom.
Tak więc 3 zasady przeciw kontuzjom
-rozgrzewka
-dobra technika
-koncentracja,
o dobrym dobieraniu ciężaru wobec swojej siły ale i stażu nie musze chyba wspominać
pozdrawiam

Budrys
13-02-09, 12:45
co jeszcze moznaby ci poradzić? ćwicz klate na wyciagu, chociaż on na mase powinien raczej być tylko uzupełnieniem, od ławeczki raczej nie da się uciec, określ jak to jest z tymi powtórzeniami-niewiem zrobisz 5 powtórzeń i jedna ręka już nie daje rady w barku a druga mogłaby jeszcze pociągnąć ile? to jest najważniejsze bo np. to że jedna zrobisz 14 powtórzeń a drugą maksymalnie 15 to niema sie czym martwić